Bratislava
Voľby
Komunálne a krajské voľby – primátor, starostovia, poslanci a predseda kraja – a ako volili Bratislavčania v parlamentných a európskych voľbách.
Komunálne a krajské voľby
Primátor Bratislavy
Ing. arch. Matúš Vallo
60,2 % · 86 981 hlasov
Účasť v Bratislave
36,9 %
150 477 z 407 992 voličov
Predseda Bratislavského kraja
Mgr. Juraj Droba, MBA, MA
63,6 % v kraji · účasť v kraji 38,6 %
Primátor Bratislavy
- Ing. arch. Matúš Vallozvolený60,2 %Team Bratislava, PS, SaS · 86 981 hlasov
- Mgr. Rudolf Kusý27,7 %Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba, Aliancia · 40 063 hlasov
- Miroslav Heredoš4,3 %NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI · 6 239 hlasov
- RNDr. Andrej Trnovec2,4 %Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku · 3 446 hlasov
- Ing. Martin Mlýnek2,1 %NOVA, OKS, Zmena zdola, DÚ, OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA · 3 005 hlasov
- PhDr. Martin Jakubec, PhD.1,4 %ĽSNS · 2 017 hlasov
- Miroslav Vetrík0,8 %ŽIVOT - národná strana · 1 162 hlasov
- Ing. Peter Poláček0,7 %Hnutie Občan Národ Spravodlivosť · 942 hlasov
- Mgr. art. Milena Minichová0,4 %STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) · 631 hlasov
Voľba primátora podľa mestských častí
| Mestská časť | Účasť | Prvý | % | Druhý | % |
|---|---|---|---|---|---|
| Devín | 55,4 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 66,2 % | Mgr. Rudolf Kusý | 26,5 % |
| Devínska Nová Ves | 39,5 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 63,0 % | Mgr. Rudolf Kusý | 23,7 % |
| Dúbravka | 35,8 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 49,1 % | Mgr. Rudolf Kusý | 31,1 % |
| Jarovce | 53,3 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 67,5 % | Mgr. Rudolf Kusý | 22,4 % |
| Karlova Ves | 38,1 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 67,0 % | Mgr. Rudolf Kusý | 22,6 % |
| Lamač | 48,1 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 53,5 % | Mgr. Rudolf Kusý | 34,4 % |
| Nové Mesto | 39,0 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 56,5 % | Mgr. Rudolf Kusý | 32,6 % |
| Petržalka | 32,1 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 58,9 % | Mgr. Rudolf Kusý | 27,7 % |
| Podunajské Biskupice | 36,8 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 51,8 % | Mgr. Rudolf Kusý | 32,1 % |
| Rača | 38,6 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 57,0 % | Mgr. Rudolf Kusý | 31,8 % |
| Rusovce | 56,0 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 61,2 % | Mgr. Rudolf Kusý | 29,6 % |
| Ružinov | 36,7 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 64,6 % | Mgr. Rudolf Kusý | 24,9 % |
| Staré Mesto | 38,1 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 68,3 % | Mgr. Rudolf Kusý | 23,3 % |
| Vajnory | 47,8 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 54,6 % | Mgr. Rudolf Kusý | 34,2 % |
| Vrakuňa | 30,6 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 53,9 % | Mgr. Rudolf Kusý | 34,7 % |
| Záhorská Bystrica | 52,7 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 65,5 % | Mgr. Rudolf Kusý | 24,6 % |
| Čunovo | 62,8 % | Ing. arch. Matúš Vallo | 65,2 % | Mgr. Rudolf Kusý | 25,5 % |
Mestské zastupiteľstvo – 45 poslancov
- Team Bratislava, PS, SaS – 29
- nezávislý – 5
- SOM Slovensko – 5
- STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI – 3
- TÍM RUŽINOV – 2
- Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba, Aliancia – 1
Zvolení poslanci podľa obvodov
| Obvod | Poslanec | Kandidoval za | Hlasy |
|---|---|---|---|
| Devín | JUDr. Jana Jakubkovič | nezávislý | 401 |
| Devínska Nová Ves | Dárius Krajčír | SOM Slovensko | 2 973 |
| Dúbravka | Mgr. Zdenka Zaťovičová | SOM Slovensko | 6 025 |
| Dúbravka | Ing. Juraj Káčer | SOM Slovensko | 5 248 |
| Dúbravka | Bc. Dávid Dej | Team Bratislava, PS, SaS | 3 002 |
| Jarovce | JUDr. Mgr. Jozef Uhler | nezávislý | 933 |
| Karlova Ves | MUDr. Dana Čahojová | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 6 563 |
| Karlova Ves | JUDr. Petra Hudáková | Team Bratislava, PS, SaS | 3 980 |
| Karlova Ves | JUDr. PhDr. Branislav Záhradník | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 3 904 |
| Lamač | Igor Polakovič | Team Bratislava, PS, SaS | 1 276 |
| Nové Mesto | Mgr. Matúš Čupka | Team Bratislava, PS, SaS | 7 144 |
| Nové Mesto | Ing. Katarína Augustinič | Team Bratislava, PS, SaS | 6 057 |
| Nové Mesto | Mgr. Martin Vlačiky, PhD. | Team Bratislava, PS, SaS | 5 833 |
| Nové Mesto | Ing. Jakub Mrva | Team Bratislava, PS, SaS | 5 723 |
| Petržalka | Mgr. Michal Sabo | Team Bratislava, PS, SaS | 10 567 |
| Petržalka | Ing. Tatiana Kratochvílová | Team Bratislava, PS, SaS | 10 244 |
| Petržalka | Ing. Ján Hrčka | nezávislý | 10 034 |
| Petržalka | Mgr. Oskar Dvořák | Team Bratislava, PS, SaS | 10 027 |
| Petržalka | Ing Ján Karman | Team Bratislava, PS, SaS | 9 553 |
| Petržalka | JUDr. Lucia Plaváková, PhD. | Team Bratislava, PS, SaS | 9 256 |
| Petržalka | Jakub Kuruc | Team Bratislava, PS, SaS | 9 193 |
| Petržalka | Mgr. Lenka Jakubčová | Team Bratislava, PS, SaS | 9 069 |
| Petržalka | doc. PhDr. Daniel Klimovský, PhD. | Team Bratislava, PS, SaS | 8 191 |
| Petržalka | Adam Sarlós | Team Bratislava, PS, SaS | 7 890 |
| Podunajské Biskupice | Ing. Roman Lamoš | Team Bratislava, PS, SaS | 3 035 |
| Podunajské Biskupice | PhDr. Alžbeta Ožvaldová | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 1 749 |
| Rača | Mgr. Lenka Antalová Plavuchová | Team Bratislava, PS, SaS | 3 460 |
| Rača | Ing. Róbert Pajdlhauser | Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba, Aliancia | 1 928 |
| Rusovce | Radovan Jenčík | nezávislý | 1 101 |
| Ružinov | Ing. Martin Chren | TÍM RUŽINOV | 12 669 |
| Ružinov | MUDr. Jakub Vallo | Team Bratislava, PS, SaS | 8 100 |
| Ružinov | Ing. Martin Patoprstý | TÍM RUŽINOV | 8 093 |
| Ružinov | Ing. Monika Ďurajková | Team Bratislava, PS, SaS | 8 092 |
| Ružinov | Mgr. et Mgr. Marek Machata | Team Bratislava, PS, SaS | 8 033 |
| Ružinov | Ing. arch. Lucia Štasselová | Team Bratislava, PS, SaS | 7 005 |
| Ružinov | Mgr. Kamil Bodnár | Team Bratislava, PS, SaS | 6 966 |
| Staré Mesto | Ing. Matej Vagač | Team Bratislava, PS, SaS | 6 962 |
| Staré Mesto | Mgr. art. Dana Kleinert | Team Bratislava, PS, SaS | 6 374 |
| Staré Mesto | Mgr. art. Adam Berka | Team Bratislava, PS, SaS | 5 999 |
| Staré Mesto | Mgr. Martin Winkler | Team Bratislava, PS, SaS | 5 774 |
| Vajnory | Ing. Michal Vlček | nezávislý | 1 007 |
| Vrakuňa | JUDr. Ing. Martin Kuruc | Team Bratislava, PS, SaS | 3 226 |
| Vrakuňa | Mgr. Miroslav Macko | Team Bratislava, PS, SaS | 1 332 |
| Záhorská Bystrica | Ing. Jozef Krúpa | SOM Slovensko | 1 692 |
| Čunovo | Gabriela Ferenčáková | SOM Slovensko | 633 |
Starostovia mestských častí
| Mestská časť | Zvolený starosta | Kandidoval za | % | Účasť | Kand. |
|---|---|---|---|---|---|
| Devín | JUDr. Jana Jakubkovič | nezávislý | 43,5 % | 55,4 % | 5 |
| Devínska Nová Ves | Dárius Krajčír | SOM Slovensko | 79,9 % | 39,5 % | 2 |
| Dúbravka | RNDr. Martin Zaťovič | SOM Slovensko | 81,0 % | 35,9 % | 2 |
| Jarovce | JUDr. Mgr. Jozef Uhler | nezávislý | 100,0 % | 53,3 % | 1 |
| Karlova Ves | MUDr. Dana Čahojová | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 85,5 % | 38,3 % | 4 |
| Lamač | Igor Polakovič | Team Bratislava, PS, SaS | 39,3 % | 48,1 % | 4 |
| Nové Mesto | Mgr. Matúš Čupka | Team Bratislava, PS, SaS | 55,4 % | 39,0 % | 6 |
| Petržalka | Ing. Ján Hrčka | nezávislý | 77,2 % | 32,2 % | 3 |
| Podunajské Biskupice | Ing. Roman Lamoš | Team Bratislava, PS, SaS | 44,8 % | 36,8 % | 7 |
| Rača | Mgr. Michal Drotován | nezávislý | 68,6 % | 38,6 % | 4 |
| Rusovce | Radovan Jenčík | nezávislý | 60,0 % | 56,0 % | 2 |
| Ružinov | Ing. Martin Chren | TÍM RUŽINOV | 78,1 % | 36,6 % | 5 |
| Staré Mesto | Ing. Matej Vagač | Team Bratislava, PS | 50,3 % | 38,1 % | 10 |
| Vajnory | Ing. Michal Vlček | nezávislý | 61,1 % | 47,8 % | 3 |
| Vrakuňa | JUDr. Ing. Martin Kuruc | nezávislý | 100,0 % | 30,6 % | 1 |
| Záhorská Bystrica | Ing. Jozef Krúpa | SOM Slovensko | 84,9 % | 52,7 % | 2 |
| Čunovo | Gabriela Ferenčáková | SOM Slovensko | 71,1 % | 62,8 % | 3 |
Všetci kandidáti a zloženie miestnych zastupiteľstiev
Devín
- JUDr. Jana Jakubkovič nezávislý 43,5 %
- Bc. Igor Prieložný Team Bratislava, PS, SaS 30,1 %
- Ing. Štefan Lőrinc, PhD. nezávislý 15,8 %
- Mgr. Anton Martvoň, PhD. Hlas 6,5 %
- Mgr. Rastislav Kunst Sme rodina, Za ľudí, Dobrá voľba, Aliancia 4,2 %
Miestne zastupiteľstvo (7): nezávislý 7
Devínska Nová Ves
- Dárius Krajčír SOM Slovensko 79,9 %
- Ing. Ján Žatko Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba, SPOLU - občianska demokracia 20,1 %
Miestne zastupiteľstvo (12): SOM Slovensko 6 · Team Bratislava, PS, SaS 5 · Sme rodina, KDH, Za ľudí, Dobrá voľba, SPOLU - občianska demokracia 1
Dúbravka
- RNDr. Martin Zaťovič SOM Slovensko 81,0 %
- Mgr. Marek Dinuš nezávislý 19,0 %
Miestne zastupiteľstvo (25): SOM Slovensko 23 · nezávislý 1 · Team Bratislava, PS, SaS 1
Jarovce
- JUDr. Mgr. Jozef Uhler nezávislý 100,0 %
Miestne zastupiteľstvo (7): nezávislý 6 · KDH 1
Karlova Ves
- MUDr. Dana Čahojová STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 85,5 %
- Branislav Rusnák NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 7,5 %
- Ján Krošlák Sme rodina, Za ľudí, Aliancia 3,9 %
- Ing. Ľubica Cintulová Hnutie Občan Národ Spravodlivosť 3,2 %
Miestne zastupiteľstvo (25): Team Bratislava, PS, SaS 19 · STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 6
Lamač
- Igor Polakovič Team Bratislava, PS, SaS 39,3 %
- Ing. Lukáš Baňacký SOM Slovensko 30,0 %
- Mgr. Ing. Radoslav Olekšák Hlas, Smer, SNS 17,7 %
- Mgr. Mária Šimončičová nezávislý 12,9 %
Miestne zastupiteľstvo (7): Team Bratislava, PS, SaS 5 · nezávislý 1 · SOM Slovensko 1
Nové Mesto
- Mgr. Matúš Čupka Team Bratislava, PS, SaS 55,4 %
- Ing. Zuzana Rattajová nezávislý 19,8 %
- PhDr. Branislav Filipovič, MBA nezávislý 19,0 %
- Ing. Andrej Árva STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 4,4 %
- Mag.(FH) Radúz Dula, PhD. Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA, SPOLU - občianska demokracia 0,8 %
- Simona Timková Demokrati Slovenska 0,6 %
Miestne zastupiteľstvo (25): Team Bratislava, PS, SaS 23 · STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 1 · nezávislý 1
Petržalka
- Ing. Ján Hrčka nezávislý 77,2 %
- Ing. arch. Mgr. art. Elena Pätoprstá Zmena zdola, DÚ 13,9 %
- Martin Kližan nezávislý 8,9 %
Miestne zastupiteľstvo (35): Team Bratislava, PS, SaS 33 · STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 1 · NOVA, OKS, Zmena zdola, DÚ, OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA 1
Podunajské Biskupice
- Ing. Roman Lamoš Team Bratislava, PS, SaS 44,8 %
- Mgr. Zoltán Pék SOM Slovensko, Aliancia 21,8 %
- Mgr.art. Martina Frőhlich Činovská, M.A. STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI, Dobrá voľba 9,3 %
- Boris Vereš Sme rodina, KDH, Za ľudí 8,9 %
- Pavol Kubiš Demokratická strana 6,7 %
- Mgr. Zoran Kupkovič Hlas 5,3 %
- Andrej Bojczún nezávislý 3,3 %
Miestne zastupiteľstvo (15): Team Bratislava, PS, SaS 12 · SOM Slovensko, Aliancia 1 · Demokratická strana 1 · STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 1
Rača
- Mgr. Michal Drotován nezávislý 68,6 %
- PhDr. Ján Polakovič nezávislý 25,9 %
- Mgr. Rudolf Ivičič SRDCE - SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov 2,8 %
- Ing. Teodor Žitný NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 2,8 %
Miestne zastupiteľstvo (15): SPOLU - občianska demokracia, Za ľudí, KDH, Demokratická strana 7 · nezávislý 5 · Team Bratislava, PS, SaS 3
Rusovce
- Radovan Jenčík nezávislý 60,0 %
- PhDr. Lucia Tuleková Henčelová, PhD. Team Bratislava, PS 40,0 %
Miestne zastupiteľstvo (9): nezávislý 8 · Team Bratislava, PS 1
Ružinov
- Ing. Martin Chren TÍM RUŽINOV 78,1 %
- Ing. Peter Strapák nezávislý 10,9 %
- Jana Jányová Smer, Republika, DOMOV národná strana 4,9 %
- Ivor Švihran nezávislý 3,7 %
- Mgr. Veronika Biksadská NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 2,3 %
Miestne zastupiteľstvo (25): TÍM RUŽINOV 13 · Team Bratislava, PS, SaS 11 · nezávislý 1
Staré Mesto
- Ing. Matej Vagač Team Bratislava, PS 50,3 %
- Ing. arch. Zuzana Aufrichtová SaS, KDH, OKS, NOVA, Za ľudí, Zmena zdola, DÚ 22,2 %
- Mgr. Radoslav Števčík STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 16,2 %
- Ing. arch. Martin Gajdoš SPOLU - občianska demokracia, Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, ŠANCA 4,6 %
- Ing. Zuzana Luhová NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 1,6 %
- Bc. Romana Tabák Sme rodina 1,4 %
- RNDr. Andrej Trnovec Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku 1,4 %
- Michal Čambal ŽIVOT - národná strana 1,0 %
- Ing. Jozef Bača, PhD. DOMOV národná strana 0,8 %
- Mgr. art. Milena Minichová STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) 0,5 %
Miestne zastupiteľstvo (25): Team Bratislava, PS 25
Vajnory
- Ing. Michal Vlček nezávislý 61,1 %
- Ing. Monika Debnárová nezávislý 20,4 %
- Ing. Juraj Ondruška, PhD. nezávislý 18,5 %
Miestne zastupiteľstvo (9): nezávislý 9
Vrakuňa
- JUDr. Ing. Martin Kuruc nezávislý 100,0 %
Miestne zastupiteľstvo (15): Team Bratislava, PS, SaS 12 · nezávislý 3
Záhorská Bystrica
- Ing. Jozef Krúpa SOM Slovensko 84,9 %
- Ing. Róbert Martauz NÁRODNÁ KOALÍCIA / NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 15,1 %
Miestne zastupiteľstvo (9): SOM Slovensko 8 · Za ľudí 1
Čunovo
- Gabriela Ferenčáková SOM Slovensko 71,1 %
- Ing. Richard Puchala nezávislý 20,4 %
- Michaela Forróová nezávislý 8,5 %
Miestne zastupiteľstvo (7): nezávislý 7
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja
- Mgr. Juraj Droba, MBA, MAzvolený63,6 %SaS, PS, Team Bratislava · v Bratislave 64,8 %
- Mgr. Ján Mažgút13,4 %Smer, SNS · v Bratislave 13,5 %
- Ing. Ivan Bošňák8,6 %Demokratická strana, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU - občianska demokracia, ŠANCA · v Bratislave 8,5 %
- prof. Ing. Dušan Velič, DrSc.8,1 %Za ľudí, Sme rodina, KDH, Magyar Fórum - Maďarské fórum · v Bratislave 7,9 %
- PharmDr. Milan Lopašovský2,1 %STRANA MODERNÉHO SLOVENSKA (SMS) · v Bratislave 1,9 %
- Mgr. art. Štefan Zima1,7 %Republika · v Bratislave 1,4 %
- Ing. Magdaléna Sulanová1,4 %ĽSNS · v Bratislave 1,0 %
- RNDr. Andrej Trnovec1,1 %Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku · v Bratislave 1,1 %
Percentá za celý kraj; účasť v kraji 38,6 %, v Bratislave 36,8 %.
Krajskí poslanci zvolení v Bratislave (35)
SaS, PS, Team Bratislava 23 · nezávislý 4 · SOM Slovensko 4 · TÍM RUŽINOV 2 · Dobrá voľba 1 · STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI 1
| Obvod | Poslanec | Kandidoval za | Hlasy |
|---|---|---|---|
| Staré Mesto | Mgr. Petra Hitková, PhD. | SaS, PS, Team Bratislava | 5 994 |
| Staré Mesto | Ing. Martin Barto, CSc. | SaS, PS, Team Bratislava | 4 965 |
| Staré Mesto | Mgr. Martin Winkler | SaS, PS, Team Bratislava | 4 878 |
| Ružinov | Ing. Martin Chren | TÍM RUŽINOV | 13 310 |
| Ružinov | Monika Ďurajková | SaS, PS, Team Bratislava | 8 926 |
| Ružinov | Mgr. Ján Buocik | SaS, PS, Team Bratislava | 8 673 |
| Ružinov | MUDr. Jakub Vallo | SaS, PS, Team Bratislava | 8 561 |
| Ružinov | Mgr. et Mgr. Marek Machata | SaS, PS, Team Bratislava | 7 997 |
| Ružinov | Ing. Martin Patoprstý | TÍM RUŽINOV | 7 657 |
| Vrakuňa | Ing. Zuzana Schwartzová | nezávislý | 2 810 |
| Vrakuňa | Ing. Soňa Svoreňová | nezávislý | 1 815 |
| Podunajské Biskupice | PhDr. Alžbeta Ožvaldová | SaS, PS, Team Bratislava | 2 765 |
| Podunajské Biskupice | Martin Kuklovský | SaS, PS, Team Bratislava | 1 540 |
| Nové Mesto | Ing. Jakub Mrva | SaS, PS, Team Bratislava | 6 003 |
| Nové Mesto | JUDr. Tomáš Korček, PhD., LL.M. | nezávislý | 4 065 |
| Nové Mesto | Mgr. Rudolf Kusý | Dobrá voľba | 4 062 |
| Rača, Vajnory | Mgr. Lenka Antalová Plavuchová | SaS, PS, Team Bratislava | 4 037 |
| Rača, Vajnory | Mgr. Peter Pilinský | SaS, PS, Team Bratislava | 3 438 |
| Karlova Ves | MUDr. Dana Čahojová | STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI | 6 647 |
| Karlova Ves | Mgr. Simona Petrík | SaS, PS, Team Bratislava | 3 990 |
| Karlova Ves | Ing. Martin Vician | SaS, PS, Team Bratislava | 3 971 |
| Devín, Devínska Nová Ves | Bc. Jozef Tittel | SaS, PS, Team Bratislava | 3 248 |
| Dúbravka | RNDr. Martin Zaťovič | SOM Slovensko | 7 045 |
| Dúbravka | MUDr. Juraj Štekláč, PhD., MPH | SOM Slovensko | 4 496 |
| Dúbravka | Tomáš Husár | SOM Slovensko | 3 244 |
| Lamač, Záhorská Bystrica | Ing. Jozef Krúpa | SOM Slovensko | 2 096 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Ing. Ján Hrčka | nezávislý | 11 792 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Ing. Mgr. Peter Cmorej | SaS, PS, Team Bratislava | 11 560 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Mgr. Michal Sabo | SaS, PS, Team Bratislava | 11 077 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | JUDr. Lucia Plaváková, PhD. | SaS, PS, Team Bratislava | 10 257 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | JUDr. Mgr. Jozef Uhler | SaS, PS, Team Bratislava | 9 789 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Mgr. Oskar Dvořák | SaS, PS, Team Bratislava | 9 511 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Mgr. Milan Polešenský | SaS, PS, Team Bratislava | 9 403 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Ing. Robert Kočkovský | SaS, PS, Team Bratislava | 8 950 |
| Jarovce, Petržalka, Rusovce, Čunovo | Bc. Michal Rakús | SaS, PS, Team Bratislava | 8 688 |
Zdroj: Štatistický úrad SR – výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí a samosprávnych krajov. Výsledky primátora podľa mestských častí sú spočítané z okrskov. Uvádzame mená kandidátov a strany z kandidátnych listín, nie ďalšie osobné údaje.
Ako hlasovali poslanci mestského zastupiteľstva
Hlasovania z decembra 2014 až júna 2023 pochádzajú z otvorených dát mesta. Novšie hlasovania (od 8. 9. 2023) mesto ako otvorené dáta nezverejňuje – načítavame ich z webuDigitálne zastupiteľstvo. Pri nich web neuvádza klub, preto ho preberáme z otvorených dát (poslanci, ktorí nastúpili neskôr, majú „neuvedený klub“).
Posledné zasadnutia – výsledky hlasovaní a zápisnice
- 17. 9. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 7. 7. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 18. 6. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 28. 5. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 30. 4. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 26. 2. 2026 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 11. 12. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 6. 11. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 23. 10. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 18. 9. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 19. 6. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
- 29. 5. 2025 · hlasovania a uznesenia · zápisnica
Hlasovaní
1 620
34 zasadnutí, 29. 11. 2022 – 17. 9. 2026
Poslancov
47
vrátane náhradníkov a zástupcov primátora
Najjednotnejší klub
nám. primátora
podiel hlasov členov rovnako ako väčšina klubu
Poslanci
| Poslanec | Klub | Prítomnosť | Za | Proti | Zdržal sa | So väčšinou | S klubom |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Katarína Augustinič | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 77,8 % | 982 | 2 | 38 | 98,8 % | 98,6 % |
| Adam Berka | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 73,7 % | 1 139 | 14 | 31 | 98,7 % | 99 % |
| Kamil Bodnár | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 85 % | 1 325 | 16 | 35 | 98,8 % | 99,1 % |
| Martin Chren | Klub starostov | 52,5 % | 619 | 6 | 16 | 95,9 % | 97,1 % |
| Dávid Dej | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 62,3 % | 966 | 7 | 34 | 99,1 % | 99,1 % |
| Oskar Dvořák | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 45 % | 692 | 10 | 17 | 99,3 % | 99,1 % |
| Gabriela Ferenčáková | Klub SOM Bratislava | 77,5 % | 1 171 | 2 | 36 | 96,9 % | 98 % |
| Ján Hrčka | Klub starostov | 75,7 % | 837 | 16 | 46 | 90,8 % | 93,9 % |
| Petra Hudáková | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 95,3 % | 1 459 | 21 | 32 | 98,6 % | 98,6 % |
| Jana Jakubkovič | Klub SOM Bratislava | 81,8 % | 1 163 | 6 | 38 | 95,4 % | 99,2 % |
| Lenka Jakubčová | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 91,9 % | 1 379 | 12 | 37 | 99,2 % | 99,2 % |
| Radovan Jenčík | Nezaradení poslanci | 58,2 % | 538 | 0 | 18 | 95,1 % | – |
| Ján Karman | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 85,7 % | 1 074 | 8 | 32 | 96,6 % | 95,9 % |
| Dana Kleinert | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 77,1 % | 1 171 | 19 | 24 | 99,1 % | 99,2 % |
| Daniel Klimovský | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 75,6 % | 1 124 | 20 | 19 | 98,5 % | 99,1 % |
| Dárius Krajčír | Klub SOM Bratislava | 75,4 % | 1 042 | 7 | 46 | 95,3 % | 98 % |
| Tatiana Kratochvílová | nám. primátora | 99,7 % | 1 537 | 28 | 30 | 98,2 % | 99,7 % |
| Jozef Krúpa | Klub SOM Bratislava | 68,6 % | 989 | 4 | 40 | 95,2 % | 98,3 % |
| Jakub Kuruc | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 95,6 % | 548 | 5 | 4 | 99,3 % | 99,2 % |
| Martin Kuruc | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 82,7 % | 1 159 | 7 | 38 | 98,8 % | 98,8 % |
| Juraj Káčer | Klub SOM Bratislava | 80 % | 1 078 | 14 | 53 | 95,2 % | 97,5 % |
| Roman Lamoš | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 75,1 % | 1 020 | 3 | 38 | 98,8 % | 98,8 % |
| Marek Machata | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 85,3 % | 1 306 | 0 | 47 | 99 % | 99 % |
| Miroslav Macko | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 89,4 % | 1 338 | 12 | 35 | 99,1 % | 99,3 % |
| Jakub Mrva | nám. primátora | 88 % | 1 373 | 22 | 27 | 98,3 % | 99 % |
| Alžbeta Ožvaldová | Klub starostov | 68 % | 1 036 | 2 | 32 | 95,4 % | 98,5 % |
| Róbert Pajdlhauser | Klub starostov | 90,7 % | 1 385 | 3 | 48 | 95,1 % | 97,6 % |
| Martin Patoprstý | Klub starostov | 62,4 % | 883 | 2 | 16 | 96,3 % | 98,6 % |
| Lenka Antalová Plavuchová | nám. primátora | 94,3 % | 1 376 | 35 | 17 | 97,6 % | 99,3 % |
| Lucia Plaváková | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 38,1 % | 560 | 11 | 12 | 98,6 % | 98,5 % |
| Igor Polakovič | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 99,8 % | 1 529 | 17 | 37 | 98,9 % | 99,1 % |
| Michal Sabo | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 66,9 % | 336 | 6 | 4 | 99,4 % | 99 % |
| Adam Sarlós | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 92,3 % | 1 406 | 11 | 60 | 98 % | 98 % |
| Elena Pätoprstá Smatana | neuvedený klub | 88,2 % | 832 | 0 | 27 | 97,2 % | – |
| Jozef Uhler | Klub starostov | 79,3 % | 1 097 | 3 | 32 | 95,4 % | 98,7 % |
| Matej Vagač | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 96,5 % | 1 490 | 20 | 38 | 98,6 % | 99,1 % |
| Jakub Vallo | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 77,1 % | 1 098 | 25 | 20 | 98,2 % | 98,4 % |
| Martin Vlačiky | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 96,4 % | 1 487 | 23 | 41 | 98,1 % | 98,4 % |
| Michal Vlček | Klub starostov | 74,4 % | 1 071 | 2 | 32 | 96,2 % | 99 % |
| Martin Winkler | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 92,1 % | 1 154 | 48 | 126 | 84,8 % | 84,4 % |
| Zdenka Zaťovičová | Klub SOM Bratislava | 80,2 % | 1 078 | 14 | 65 | 92,6 % | 97,1 % |
| Branislav Záhradník | Klub starostov | 79,6 % | 1 081 | 17 | 82 | 90,2 % | 93,1 % |
| Dana Čahojová | Klub starostov | 78,1 % | 1 068 | 19 | 77 | 89,7 % | 92,9 % |
| Matúš Čupka | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 89,8 % | 1 391 | 21 | 35 | 98,7 % | 99 % |
| Monika Ďurajková | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 91,7 % | 1 411 | 25 | 34 | 98 % | 98 % |
| Pavol Škápik | neuvedený klub | 76 % | 762 | 10 | 32 | 98,5 % | – |
| Lucia Štasselová | Klub Team Bratislava, PS, SaS | 85 % | 1 297 | 12 | 51 | 97,8 % | 98,1 % |
Prítomnosť = podiel hlasovaní počas mandátu, pri ktorých bol poslanec prítomný. „So väčšinou“ a „s klubom“ = ako často hlasoval rovnako ako väčšina prítomných, resp. väčšina jeho klubu (z hlasov za, proti a zdržal sa). Kliknutím na hlavičku zoradíte.
Hlasovaní
2 033
38 zasadnutí, 19. 12. 2018 – 29. 9. 2022
Poslancov
48
vrátane náhradníkov a zástupcov primátora
Najjednotnejší klub
Klub nezávislých poslancov
podiel hlasov členov rovnako ako väčšina klubu
Poslanci
| Poslanec | Klub | Prítomnosť | Za | Proti | Zdržal sa | So väčšinou | S klubom |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zuzana Aufrichtová | SaS-OKS-NOVA | 67,7 % | 1 090 | 15 | 109 | 90,5 % | 95,7 % |
| Katarína Augustinič | Klub nezávislých poslancov | 72 % | 1 191 | 5 | 37 | 97,4 % | 99,2 % |
| Adam Berka | Nezaradení poslanci | 86,3 % | 1 628 | 38 | 62 | 96 % | 96,3 % |
| Michal Brat | Team Vallo | 74,3 % | 1 411 | 33 | 52 | 95,9 % | 96,6 % |
| Ján Budaj | Team Bratislava - Zmena zdola | 58,3 % | 331 | 7 | 19 | 94,4 % | 93,3 % |
| Ján Buocik | Nezaradení poslanci | 77,7 % | 1 307 | 6 | 54 | 95,4 % | 97,8 % |
| Ján Bučan | Nezaradení poslanci | 35,4 % | 104 | 1 | 2 | 98,1 % | 98,1 % |
| Martin Chren | Klub nezávislých poslancov | 58,9 % | 926 | 7 | 26 | 97,3 % | 98,2 % |
| Peter Cmorej | SaS-OKS-NOVA | 52,1 % | 930 | 5 | 44 | 95,9 % | 97,7 % |
| Monika Debnárová | Team Vallo | 82,5 % | 1 554 | 22 | 74 | 96,5 % | 96,9 % |
| Vladimír Dolinay | SaS-OKS-NOVA | 65,2 % | 475 | 5 | 25 | 95 % | 96,6 % |
| Gabriela Ferenčáková | Team Bratislava - Zmena zdola | 87 % | 1 692 | 2 | 53 | 96,9 % | 99 % |
| Gábor Grendel | SaS-OKS-NOVA | 51,1 % | 881 | 9 | 34 | 96,4 % | 97,4 % |
| Peter Hochschorner | Team Bratislava - Zmena zdola | 75,4 % | 1 456 | 1 | 65 | 96,5 % | 97,6 % |
| Ján Hrčka | Naša Bratislava | 69,1 % | 1 087 | 15 | 54 | 94,7 % | 96,4 % |
| Radovan Jenčík | Nezaradení poslanci | 68,7 % | 1 004 | 8 | 56 | 94,4 % | 96 % |
| Ján Karman | SaS-OKS-NOVA | 88,9 % | 1 639 | 24 | 53 | 96,2 % | 96,7 % |
| Tomáš Korček | Klub nezávislých poslancov | 77,2 % | 1 445 | 20 | 62 | 95,7 % | 96,8 % |
| Ľuboš Krajčír | Team Bratislava - Zmena zdola | 50,1 % | 870 | 4 | 46 | 95,7 % | 97,6 % |
| Tatiana Kratochvílová | 1. nám. primátora | 98 % | 1 876 | 43 | 38 | 97,4 % | – |
| Oliver Kríž | Nezaradení poslanci | 68,9 % | 502 | 3 | 36 | 92,2 % | 95,3 % |
| Jozef Krúpa | Team Bratislava - Zmena zdola | 69,9 % | 1 267 | 6 | 45 | 97,3 % | 98,5 % |
| Rastislav Kunst | Team Bratislava - Zmena zdola | 95,6 % | 1 802 | 12 | 70 | 96,5 % | 97,5 % |
| Martin Kuruc | Klub nezávislých poslancov | 77 % | 1 270 | 10 | 39 | 97,5 % | 98,9 % |
| Juraj Káčer | Team Bratislava - Zmena zdola | 67,8 % | 1 187 | 10 | 47 | 96,5 % | 98 % |
| Roman Lamoš | Team Vallo | 84,6 % | 1 580 | 26 | 40 | 97,3 % | 97,9 % |
| Peter Lenč | Naša Bratislava | 94,2 % | 1 766 | 14 | 85 | 95,7 % | 98,2 % |
| Jakub Mrva | Team Vallo | 89,9 % | 1 718 | 38 | 52 | 96,6 % | 97,6 % |
| Alžbeta Ožvaldová | Team Bratislava - Zmena zdola | 82,8 % | 1 575 | 4 | 51 | 97,5 % | 98,1 % |
| Tomáš Palkovič | Team Vallo | 83,3 % | 1 586 | 45 | 47 | 95,9 % | 97,3 % |
| Drahan Petrovič | Team Vallo | 93,1 % | 1 071 | 19 | 22 | 97,5 % | 98,5 % |
| Peter Pilinský | Nezaradení poslanci | 75,6 % | 1 341 | 31 | 31 | 95 % | 96,1 % |
| Lenka Antalová Plavuchová | Team Vallo | 82,8 % | 1 521 | 23 | 55 | 97,2 % | 97,5 % |
| Igor Polakovič | Team Vallo | 97,9 % | 1 888 | 24 | 69 | 96,7 % | 96,8 % |
| Jana Poláčiková | Team Vallo | 80,3 % | 1 525 | 28 | 46 | 96,3 % | 97,7 % |
| Elena Pätoprstá | Team Bratislava - Zmena zdola | 84,3 % | 1 534 | 21 | 66 | 94,4 % | 94,3 % |
| Peter Strapák | Team Vallo | 84,2 % | 1 581 | 34 | 71 | 95,3 % | 96 % |
| Soňa Svoreňová | Klub nezávislých poslancov | 80,1 % | 1 449 | 10 | 53 | 96,8 % | 98,1 % |
| Rastislav Tešovič | Team Vallo | 71,3 % | 1 276 | 36 | 33 | 94,9 % | 96,2 % |
| Jozef Uhler | Klub nezávislých poslancov | 79,7 % | 1 488 | 10 | 34 | 97,7 % | 97,7 % |
| Matej Vagač | Team Vallo | 97,7 % | 1 865 | 47 | 62 | 95,6 % | 96,7 % |
| Jakub Vallo | Team Vallo | 84,1 % | 1 568 | 42 | 29 | 97,3 % | 98,2 % |
| Milan Vetrák | Team Vallo | 60,6 % | 1 140 | 4 | 42 | 96,7 % | 95,5 % |
| Martin Vlačiky | Team Vallo | 97,9 % | 1 876 | 33 | 53 | 97,1 % | 98,6 % |
| Zdenka Zaťovičová | nám. primátora | 87,3 % | 1 634 | 11 | 58 | 97,2 % | 97,5 % |
| Branislav Záhradník | Naša Bratislava | 77,3 % | 1 256 | 19 | 93 | 92,8 % | 96,1 % |
| Dana Čahojová | Naša Bratislava | 89 % | 1 619 | 27 | 86 | 94,5 % | 98,4 % |
| Lucia Štasselová | nám. primátora | 85,5 % | 1 621 | 21 | 74 | 96 % | 96,4 % |
Prítomnosť = podiel hlasovaní počas mandátu, pri ktorých bol poslanec prítomný. „So väčšinou“ a „s klubom“ = ako často hlasoval rovnako ako väčšina prítomných, resp. väčšina jeho klubu (z hlasov za, proti a zdržal sa). Kliknutím na hlavičku zoradíte.
Hlasovaní
2 863
68 zasadnutí, 11. 12. 2014 – 7. 11. 2018
Poslancov
45
vrátane náhradníkov a zástupcov primátora
Najjednotnejší klub
Klub strany MOST - HID
podiel hlasov členov rovnako ako väčšina klubu
Poslanci
| Poslanec | Klub | Prítomnosť | Za | Proti | Zdržal sa | So väčšinou | S klubom |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Katarína Augustinič | Bratislava Inak | 49,9 % | 1 241 | 4 | 156 | 94,2 % | 96,6 % |
| Vladimír Bajan | Klub pre Bratislavu | 45,6 % | 1 004 | 31 | 139 | 89,6 % | 92,8 % |
| Martin Borguľa | Klub pre Bratislavu | 66,5 % | 1 487 | 45 | 350 | 84,8 % | 96,4 % |
| Ján Budaj | Bratislavský klub | 76,3 % | 1 821 | 115 | 174 | 84,9 % | 93,5 % |
| Pavol Bulla | Otvorený klub | 75,8 % | 1 792 | 35 | 199 | 91,1 % | 94,6 % |
| Ján Buocik | Klub strany MOST - HID | 67,4 % | 1 563 | 35 | 276 | 88,9 % | 96,7 % |
| Martin Chren | Bratislava Inak | 77,1 % | 1 876 | 22 | 273 | 90,8 % | 95,2 % |
| Ondrej Dostál | Bratislavský klub | 84 % | 1 858 | 194 | 317 | 77,8 % | 88,6 % |
| Slavomír Drozd | Klub pre Bratislavu | 64,1 % | 1 443 | 21 | 348 | 85,9 % | 95,4 % |
| Ľudmila Farkašovská | nám. primátora | 76,8 % | 1 743 | 26 | 327 | 88,2 % | 97,4 % |
| Gabriela Ferenčáková | Otvorený klub | 84,7 % | 2 150 | 15 | 212 | 92,8 % | 94,4 % |
| Marian Greksa | Bratislava Inak | 75,1 % | 1 758 | 183 | 189 | 85,9 % | 92,1 % |
| Gábor Grendel | Bratislavský klub | 63,1 % | 1 511 | 81 | 167 | 84,8 % | 93,7 % |
| Peter Hanulík | Klub pre Bratislavu | 82 % | 1 830 | 58 | 425 | 84,4 % | 95,3 % |
| Iveta Hanulíková | Klub pre Bratislavu | 76,2 % | 1 814 | 17 | 293 | 91,1 % | 96,7 % |
| Peter Hochschorner | Bratislavský klub | 72,9 % | 1 841 | 18 | 207 | 89,6 % | 92,5 % |
| Ján Hrčka | Bratislavský klub | 73,6 % | 1 736 | 121 | 208 | 83,8 % | 93,8 % |
| Milan Jambor | Nezaradení poslanci | 64 % | 1 494 | 30 | 225 | 89,8 % | 92 % |
| Radovan Jenčík | Klub nezávislých poslancov | 68,5 % | 1 644 | 6 | 211 | 94,4 % | 97,7 % |
| Izabella Jégh | Otvorený klub | 91,8 % | 2 054 | 55 | 417 | 84,2 % | 85 % |
| Branislav Kaliský | Otvorený klub | 77 % | 1 864 | 30 | 264 | 89,6 % | 92,8 % |
| Viera Kimerlingová | Bratislavský klub | 82,7 % | 1 919 | 79 | 279 | 83 % | 91,3 % |
| Ignác Kolek | Bratislavský klub | 82,3 % | 1 813 | 126 | 273 | 80,2 % | 92,1 % |
| Tomáš Korček | Klub nezávislých poslancov | 46 % | 1 120 | 31 | 137 | 92,4 % | 95,6 % |
| Oliver Kríž | Klub nezávislých poslancov | 67,6 % | 1 603 | 89 | 218 | 88,9 % | 94,6 % |
| Martin Kuruc | Bratislava Inak | 68,4 % | 1 650 | 18 | 249 | 92,9 % | 96,3 % |
| Juraj Káčer | Otvorený klub | 73,7 % | 1 773 | 23 | 241 | 90,1 % | 95 % |
| Richard Mikulec | Otvorený klub | 58,9 % | 1 443 | 21 | 187 | 91,2 % | 94,5 % |
| Ján Mrva | Nezaradení poslanci | 84,5 % | 2 063 | 43 | 294 | 87 % | 95,6 % |
| Radoslav Olekšák | Klub pre Bratislavu | 76,4 % | 1 688 | 84 | 349 | 84,1 % | 92,1 % |
| Peter Pilinský | Klub strany MOST - HID | 63,9 % | 1 538 | 82 | 180 | 87,7 % | 94,9 % |
| Iveta Plšeková | nám. primátora | 82,3 % | 1 954 | 28 | 347 | 87,8 % | 91,1 % |
| Elena Pätoprstá | Bratislavský klub | 86,2 % | 2 134 | 59 | 234 | 86,6 % | 91,7 % |
| Soňa Svoreňová | Bratislava Inak | 75,3 % | 1 832 | 16 | 256 | 92,9 % | 97,6 % |
| Jarmila Tvrdá | Bratislavský klub | 82,4 % | 1 946 | 85 | 316 | 82,6 % | 90,4 % |
| Jozef Uhler | Klub nezávislých poslancov | 78 % | 1 932 | 25 | 237 | 93,6 % | 95,4 % |
| Milan Vetrák | Bratislavský klub | 68 % | 1 630 | 30 | 272 | 84,5 % | 92,2 % |
| Roman Weinštuk | Klub pre Bratislavu | 56,7 % | 1 368 | 13 | 219 | 92 % | 94,9 % |
| Zdenka Zaťovičová | Otvorený klub | 77,3 % | 1 909 | 28 | 233 | 92,2 % | 96,6 % |
| Dana Čahojová | Bratislavský klub | 84 % | 2 002 | 116 | 271 | 83,5 % | 92,5 % |
| Marta Černá | Klub pre Bratislavu | 36,5 % | 692 | 34 | 234 | 80,1 % | 90,5 % |
| Milan Černý | 1. nám. primátora | 83,8 % | 1 805 | 16 | 489 | 82,7 % | 100 % |
| Katarína Šimončičová | Bratislavský klub | 80,4 % | 1 916 | 92 | 271 | 83,6 % | 89,9 % |
| Lucia Štasselová | Nezaradení poslanci | 82,4 % | 1 887 | 61 | 386 | 82,5 % | 88,7 % |
| Rastislav Žitný | Klub strany MOST - HID | 62,2 % | 1 437 | 19 | 267 | 88,7 % | 96,8 % |
Prítomnosť = podiel hlasovaní počas mandátu, pri ktorých bol poslanec prítomný. „So väčšinou“ a „s klubom“ = ako často hlasoval rovnako ako väčšina prítomných, resp. väčšina jeho klubu (z hlasov za, proti a zdržal sa). Kliknutím na hlavičku zoradíte.
Hľadať hlasovanie
Napíšte aspoň 3 znaky – zobrazí sa, ako kto hlasoval.
Zdroj: Hlasovania poslancov a poslankýň Mestského zastupiteľstva od roku 2014, data.bratislava.sk, licencia CC BY 4.0. Zverejňujeme len meno, klub a hlasovanie.
Parlamentné a európske voľby
Účasť v Bratislave
74,1 %
Slovensko 68,5 % (+5,6 p. b.)
Víťaz v Bratislave
Progresívne Slovensko
34,0 % · na Slovensku 18,0 %
Voliči v Bratislave
279 301
z 376 815 zapísaných
Výsledky strán: Bratislava a Slovensko
Strany s podielom aspoň 3 % v Bratislave. Zdroj: Štatistický úrad SR – výsledky volieb.
Účasť podľa mestských častí
Ťuknite na mestskú časť pre tri najúspešnejšie strany. Hranice © prispievatelia OpenStreetMap, podklad © prispievatelia OpenStreetMap.
Mestské časti
| Mestská časť | Účasť | Víťaz | Podiel |
|---|---|---|---|
| Čunovo | 84,0 % | Progresívne Slovensko | 31,3 % |
| Záhorská Bystrica | 82,8 % | Progresívne Slovensko | 35,3 % |
| Jarovce | 81,3 % | Progresívne Slovensko | 31,8 % |
| Lamač | 78,2 % | Progresívne Slovensko | 30,8 % |
| Nové Mesto | 77,4 % | Progresívne Slovensko | 38,0 % |
| Rusovce | 77,3 % | Progresívne Slovensko | 34,9 % |
| Devín | 77,3 % | Progresívne Slovensko | 37,8 % |
| Staré Mesto | 76,7 % | Progresívne Slovensko | 41,6 % |
| Karlova Ves | 76,0 % | Progresívne Slovensko | 36,0 % |
| Vajnory | 75,8 % | Progresívne Slovensko | 28,7 % |
| Ružinov | 75,2 % | Progresívne Slovensko | 36,9 % |
| Devínska Nová Ves | 73,5 % | Progresívne Slovensko | 31,1 % |
| Dúbravka | 73,1 % | Progresívne Slovensko | 31,8 % |
| Rača | 72,5 % | Progresívne Slovensko | 32,1 % |
| Petržalka | 71,6 % | Progresívne Slovensko | 30,5 % |
| Podunajské Biskupice | 70,5 % | Progresívne Slovensko | 27,1 % |
| Vrakuňa | 68,7 % | Progresívne Slovensko | 27,9 % |
Zdroj: ŠÚ SR, otvorené dáta (CSV).
Účasť v Bratislave
46,6 %
Slovensko 34,4 % (+12,3 p. b.)
Víťaz v Bratislave
Progresívne Slovensko
47,4 % · na Slovensku 27,8 %
Voliči v Bratislave
178 532
z 382 749 zapísaných
Výsledky strán: Bratislava a Slovensko
Strany s podielom aspoň 3 % v Bratislave. Zdroj: Štatistický úrad SR – výsledky volieb.
Účasť podľa mestských častí
Ťuknite na mestskú časť pre tri najúspešnejšie strany. Hranice © prispievatelia OpenStreetMap, podklad © prispievatelia OpenStreetMap.
Mestské časti
| Mestská časť | Účasť | Víťaz | Podiel |
|---|---|---|---|
| Devín | 54,1 % | Progresívne Slovensko | 51,2 % |
| Záhorská Bystrica | 53,6 % | Progresívne Slovensko | 51,8 % |
| Lamač | 53,5 % | Progresívne Slovensko | 43,0 % |
| Jarovce | 53,4 % | Progresívne Slovensko | 49,0 % |
| Staré Mesto | 52,0 % | Progresívne Slovensko | 53,8 % |
| Čunovo | 52,0 % | Progresívne Slovensko | 45,6 % |
| Nové Mesto | 50,7 % | Progresívne Slovensko | 52,3 % |
| Rusovce | 50,7 % | Progresívne Slovensko | 49,9 % |
| Ružinov | 48,2 % | Progresívne Slovensko | 50,2 % |
| Dúbravka | 46,3 % | Progresívne Slovensko | 43,6 % |
| Karlova Ves | 46,3 % | Progresívne Slovensko | 48,6 % |
| Vajnory | 45,9 % | Progresívne Slovensko | 45,2 % |
| Rača | 45,3 % | Progresívne Slovensko | 44,5 % |
| Devínska Nová Ves | 44,3 % | Progresívne Slovensko | 44,9 % |
| Petržalka | 44,2 % | Progresívne Slovensko | 43,7 % |
| Podunajské Biskupice | 39,8 % | Progresívne Slovensko | 40,4 % |
| Vrakuňa | 37,9 % | Progresívne Slovensko | 41,5 % |
Zdroj: ŠÚ SR, otvorené dáta (CSV).