Bratislava
Doprava
Aktuálne uzávierky a poruchy na cestách, kedy je najviac premávky, MHD podľa cestovných poriadkov a cyklotrasy.
Uzávierky a poruchy dnes
Úplné uzávierky
…
cesta je zavretá
Čiastočné uzávierky a rozkopávky
…
Poruchy vedení
…
voda, kanalizácia, elektrina, plyn…
Mapa
- Načítavam aktuálne údaje mesta…
Údaje sa načítajú priamo z evidencie hlavného mesta pri otvorení stránky (uzávierky a rozkopávky,poruchy). Zobrazujeme tie, ktoré už začali (alebo začnú do 2 týždňov) a ešte neskončili. Pri poruchách je uvedený plánovaný dátum sprejazdnenia. Mesto eviduje miestne cesty – diaľnice a cesty I. triedy spravuje NDS a SSC.
Kedy je najviac premávky
Mesto má na uliciach sčítače, ktoré každú hodinu počítajú prejazdy. Autá merajú len na nábreží a Dunajskej ulici v centre, väčšina sčítačov je na cyklotrasách a mostoch. Priemery sú za posledných 8 týždňov (21. 8. 2026 – 15. 10. 2026).
Za pracovný deň
Ranná špička
Popoludňajšia špička
Dlhodobý vývoj – priemer za deň podľa mesiacov
| Sčítač | Za pracovný deň | Ranná špička | Popoludní |
|---|
Zdroj: Počet prejazdov vozidiel podľa sčítačov za hodinu, Počet prejazdov cyklistov podľa sčítačov za hodinu, Počet prechádzajúcich chodcov podľa sčítačov za hodinu; data.bratislava.sk, licencia CC BY 4.0. Dni s výpadkom sčítača sú vynechané. Mesto môže údaje spätne opraviť (až 2 mesiace).
Diaľnice a hlavné cesty – celoštátne sčítanie dopravy
Priemerný počet vozidiel za 24 hodín na sčítacích úsekoch v Bratislave. Na úsekoch sčítaných v rokoch 2005 aj 2015 premávka vzrástla o 5 %.
| Cesta | 2005 | 2010 | 2015 | Najvyťaženejší úsek 2015 | Nákladné 2015 |
|---|---|---|---|---|---|
| D1 | 69 947 | 77 742 | 74 438 | 93 344 | 17,4 % |
| D2 | 26 338 | 44 166 | 45 869 | 82 646 | 23,2 % |
| D4 | 4 531 | 12 909 | 11 818 | 17 798 | 23 % |
| I/2 | 28 727 | 28 730 | 28 450 | 59 121 | 6,6 % |
| I/61 | 35 219 | 45 544 | 30 653 | 48 720 | 8,2 % |
| I/63 | 34 274 | 41 706 | 38 061 | 44 493 | 9,5 % |
| II/502 | 24 140 | 31 164 | 19 785 | 27 518 | 7,7 % |
| II/505 | 6 982 | 17 733 | 13 560 | 18 803 | 11,3 % |
| II/572 | 27 992 | 38 997 | 24 575 | 36 300 | 7,6 % |
Ročný priemer denných intenzít (vozidlá za 24 hodín) na sčítacích úsekoch diaľnic a ciest I. až III. triedy v okresoch Bratislava I–V. Novšie celoštátne sčítanie (2020, 2025) SSC na webe zatiaľ v rovnakom formáte nezverejnila. Zdroj: Slovenská správa ciest – celoštátne sčítanie dopravy (data.slovensko.sk).
MHD
Zastávky MHD
581
v Bratislave, nástupištia zlúčené
Odchody za pracovný deň
211 576
zo všetkých zastávok spolu
Linky
90
autobusy 71 · električky 4 · trolejbusy 15
Cestujúci za rok 2025
296,7 mil.
+5 % oproti 2024
Mapa zastávok MHD
Veľkosť bodu = počet odchodov za deň. Ťuknite na zastávku pre linky. Podklad © prispievatelia OpenStreetMap.
Mestské časti
| Mestská časť | Zastávky | Linky | Odchody za deň | na 1 000 obyv. |
|---|---|---|---|---|
| Ružinov | 101 | 41 | 43 252 | 514 |
| Staré Mesto | 76 | 58 | 43 201 | 902 |
| Petržalka | 72 | 24 | 36 705 | 327 |
| Nové Mesto | 69 | 35 | 18 632 | 405 |
| Karlova Ves | 38 | 26 | 14 327 | 412 |
| Dúbravka | 24 | 12 | 9 845 | 279 |
| Rača | 45 | 9 | 9 335 | 350 |
| Vrakuňa | 15 | 11 | 7 460 | 370 |
| Devínska Nová Ves | 32 | 9 | 7 354 | 429 |
| Lamač | 16 | 11 | 5 916 | 750 |
| Podunajské Biskupice | 26 | 11 | 4 609 | 200 |
| Vajnory | 20 | 7 | 3 315 | 552 |
| Záhorská Bystrica | 13 | 3 | 2 058 | 257 |
| Devín | 11 | 2 | 1 963 | 907 |
| Rusovce | 7 | 4 | 1 502 | 334 |
| Jarovce | 5 | 4 | 1 300 | 401 |
| Čunovo | 11 | 3 | 802 | 438 |
Zastávka patrí do mestskej časti podľa polohy. Prestupné uzly v centre majú veľa odchodov aj vďaka ľuďom z iných častí mesta.
Najvyťaženejšie zastávky
- Pod stanicou2 901 odchodovlinky 1, 21, 25, 32, 40, 42, 44, 49, 61, 63, 71, 83, 84, 93, 184, N21, N29, N31, N33, N34, N37, N53, N55, N61, N70, N74, N80, N93, N95
- Trnavské mýto2 538 odchodovlinky 4, 9, 32, 39, 49, 51, 53, 61, 63, 68, 71, 78, 151, 163, N53, N74
- Račianske mýto2 367 odchodovlinky 3, 21, 25, 32, 39, 40, 49, 61, 63, 71, 163, N33, N55, N74
- Patrónka1 720 odchodovlinky 21, 25, 30, 37, 42, 43, 45, 47, 63, 83, 84, 192, N21, N37
- Autobusová stanica1 632 odchodovlinky 21, 25, 40, 42, 50, 60, 70, 72, 88, N61, N72
- Krížna1 627 odchodovlinky 4, 9, 21, 25, 40, 68, 78, N33, N53
- Zochova1 570 odchodovlinky 31, 39, 80, 83, 84, 93, 94, 184, N31, N34, N80, N93, N95
- Hodžovo nám.1 523 odchodovlinky 42, 44, 47, 83, 84, 93, 147, 184, N31, N34, N44, N47, N53, N55, N61, N70, N72, N80, N93, N95
- Lanfranconi1 501 odchodovlinky 4, 9, 29, 31, 37, 39, N31, N33, N34
- Kráľovské údolie1 501 odchodovlinky 4, 9, 29, 31, 37, 39, N31, N33, N34
Prepravení cestujúci podľa rokov
Zdroj: Počet prepravených osôb MHD v Bratislave, data.bratislava.sk, licencia CC BY 4.0.
Cestovné poriadky: Cestovné poriadky MHD vo formáte GTFS (Dopravný podnik Bratislava, data.bratislava.sk, licencia CC BY 4.0), platné 5. 10. 2026 – 31. 12. 2026. Počty sú za streda 21. októbra 2026 ako typický pracovný deň.
Cyklistická infraštruktúra
Spolu v Bratislave
220 km
cyklocestičky, spoločné chodníky a cyklopruhy
Stanice Slovnaft BAjk
103
zdieľané bicykle
Cyklocestičky
150 km
Spoločné chodníky pre chodcov a cyklistov
34 km
Cyklopruhy a pásy na ceste
37 km
Mapa cyklotrás
Mestské časti
| Mestská časť | Spolu | Cyklocestičky | Cyklopruhy | km na km² |
|---|---|---|---|---|
| Petržalka | 50,0 km | 36,8 km | 2,3 km | 1,75 |
| Ružinov | 32,2 km | 20,5 km | 4,1 km | 0,81 |
| Nové Mesto | 21,3 km | 13,8 km | 5,1 km | 0,57 |
| Rusovce | 17,1 km | 12,0 km | 0,0 km | 0,67 |
| Staré Mesto | 16,7 km | 7,9 km | 7,6 km | 1,74 |
| Devínska Nová Ves | 13,4 km | 12,8 km | 0,0 km | 0,55 |
| Podunajské Biskupice | 13,0 km | 11,0 km | 1,9 km | 0,31 |
| Čunovo | 10,7 km | 8,5 km | 0,3 km | 0,57 |
| Devín | 8,1 km | 4,0 km | 4,0 km | 0,58 |
| Karlova Ves | 7,7 km | 5,0 km | 2,0 km | 0,7 |
| Vrakuňa | 7,2 km | 6,4 km | 0,9 km | 0,7 |
| Jarovce | 6,9 km | 6,9 km | 0,0 km | 0,32 |
| Rača | 5,7 km | 1,9 km | 2,1 km | 0,24 |
| Vajnory | 3,8 km | 1,1 km | 2,7 km | 0,28 |
| Dúbravka | 2,9 km | 0,2 km | 1,8 km | 0,34 |
| Lamač | 2,4 km | 0,5 km | 1,7 km | 0,37 |
| Záhorská Bystrica | 1,1 km | 0,3 km | 0,0 km | 0,03 |
Stanice BAjk: Slovnaft BAjk - lokalizácia výpožičných staníc zdieľaných bicyklov, data.bratislava.sk, CC BY 4.0. Cyklotrasy: © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL), stav 15. 10. 2026. Nejde o oficiálnu evidenciu mesta – údaje závisia od toho, čo dobrovoľníci zmapovali. Obojsmerné trasy zakreslené dvakrát (po oboch stranách cesty) sa rátajú dvakrát.