Teraz…Výstrahy …Ovzdušie …Dunaj …Cesty …

Bratislava

Voľby

Komunálne a krajské voľby – primátor, starostovia, poslanci a predseda kraja – a ako volili Bratislavčania v parlamentných a európskych voľbách.

Komunálne a krajské voľby

Komunálne a krajské voľby 2026 · 24. októbra 2026

Ako hlasovali poslanci mestského zastupiteľstva

Hlasovania z decembra 2014 až júna 2023 pochádzajú z otvorených dát mesta. Novšie hlasovania (od 8. 9. 2023) mesto ako otvorené dáta nezverejňuje – načítavame ich z webuDigitálne zastupiteľstvo. Pri nich web neuvádza klub, preto ho preberáme z otvorených dát (poslanci, ktorí nastúpili neskôr, majú „neuvedený klub“).

Posledné zasadnutia – výsledky hlasovaní a zápisnice

Hlasovaní

1 620

34 zasadnutí, 29. 11. 2022 – 17. 9. 2026

Poslancov

47

vrátane náhradníkov a zástupcov primátora

Najjednotnejší klub

nám. primátora

podiel hlasov členov rovnako ako väčšina klubu

Poslanci

PoslanecKlubPrítomnosťZaProtiZdržal saSo väčšinouS klubom
Katarína AugustiničKlub Team Bratislava, PS, SaS77,8 %98223898,8 %98,6 %
Adam BerkaKlub Team Bratislava, PS, SaS73,7 %1 139143198,7 %99 %
Kamil BodnárKlub Team Bratislava, PS, SaS85 %1 325163598,8 %99,1 %
Martin ChrenKlub starostov52,5 %61961695,9 %97,1 %
Dávid DejKlub Team Bratislava, PS, SaS62,3 %96673499,1 %99,1 %
Oskar DvořákKlub Team Bratislava, PS, SaS45 %692101799,3 %99,1 %
Gabriela FerenčákováKlub SOM Bratislava77,5 %1 17123696,9 %98 %
Ján HrčkaKlub starostov75,7 %837164690,8 %93,9 %
Petra HudákováKlub Team Bratislava, PS, SaS95,3 %1 459213298,6 %98,6 %
Jana JakubkovičKlub SOM Bratislava81,8 %1 16363895,4 %99,2 %
Lenka JakubčováKlub Team Bratislava, PS, SaS91,9 %1 379123799,2 %99,2 %
Radovan JenčíkNezaradení poslanci58,2 %53801895,1 %–
Ján KarmanKlub Team Bratislava, PS, SaS85,7 %1 07483296,6 %95,9 %
Dana KleinertKlub Team Bratislava, PS, SaS77,1 %1 171192499,1 %99,2 %
Daniel KlimovskýKlub Team Bratislava, PS, SaS75,6 %1 124201998,5 %99,1 %
Dárius KrajčírKlub SOM Bratislava75,4 %1 04274695,3 %98 %
Tatiana Kratochvílovánám. primátora99,7 %1 537283098,2 %99,7 %
Jozef KrúpaKlub SOM Bratislava68,6 %98944095,2 %98,3 %
Jakub KurucKlub Team Bratislava, PS, SaS95,6 %5485499,3 %99,2 %
Martin KurucKlub Team Bratislava, PS, SaS82,7 %1 15973898,8 %98,8 %
Juraj KáčerKlub SOM Bratislava80 %1 078145395,2 %97,5 %
Roman LamošKlub Team Bratislava, PS, SaS75,1 %1 02033898,8 %98,8 %
Marek MachataKlub Team Bratislava, PS, SaS85,3 %1 30604799 %99 %
Miroslav MackoKlub Team Bratislava, PS, SaS89,4 %1 338123599,1 %99,3 %
Jakub Mrvanám. primátora88 %1 373222798,3 %99 %
Alžbeta OžvaldováKlub starostov68 %1 03623295,4 %98,5 %
Róbert PajdlhauserKlub starostov90,7 %1 38534895,1 %97,6 %
Martin PatoprstýKlub starostov62,4 %88321696,3 %98,6 %
Lenka Antalová Plavuchovánám. primátora94,3 %1 376351797,6 %99,3 %
Lucia PlavákováKlub Team Bratislava, PS, SaS38,1 %560111298,6 %98,5 %
Igor PolakovičKlub Team Bratislava, PS, SaS99,8 %1 529173798,9 %99,1 %
Michal SaboKlub Team Bratislava, PS, SaS66,9 %3366499,4 %99 %
Adam SarlósKlub Team Bratislava, PS, SaS92,3 %1 406116098 %98 %
Elena Pätoprstá Smatananeuvedený klub88,2 %83202797,2 %–
Jozef UhlerKlub starostov79,3 %1 09733295,4 %98,7 %
Matej VagačKlub Team Bratislava, PS, SaS96,5 %1 490203898,6 %99,1 %
Jakub ValloKlub Team Bratislava, PS, SaS77,1 %1 098252098,2 %98,4 %
Martin VlačikyKlub Team Bratislava, PS, SaS96,4 %1 487234198,1 %98,4 %
Michal VlčekKlub starostov74,4 %1 07123296,2 %99 %
Martin WinklerKlub Team Bratislava, PS, SaS92,1 %1 1544812684,8 %84,4 %
Zdenka ZaťovičováKlub SOM Bratislava80,2 %1 078146592,6 %97,1 %
Branislav ZáhradníkKlub starostov79,6 %1 081178290,2 %93,1 %
Dana ČahojováKlub starostov78,1 %1 068197789,7 %92,9 %
Matúš ČupkaKlub Team Bratislava, PS, SaS89,8 %1 391213598,7 %99 %
Monika ĎurajkováKlub Team Bratislava, PS, SaS91,7 %1 411253498 %98 %
Pavol Škápikneuvedený klub76 %762103298,5 %–
Lucia ŠtasselováKlub Team Bratislava, PS, SaS85 %1 297125197,8 %98,1 %

Prítomnosť = podiel hlasovaní počas mandátu, pri ktorých bol poslanec prítomný. „So väčšinou“ a „s klubom“ = ako často hlasoval rovnako ako väčšina prítomných, resp. väčšina jeho klubu (z hlasov za, proti a zdržal sa). Kliknutím na hlavičku zoradíte.

Hľadať hlasovanie

Napíšte aspoň 3 znaky – zobrazí sa, ako kto hlasoval.

Zdroj: Hlasovania poslancov a poslankýň Mestského zastupiteľstva od roku 2014, data.bratislava.sk, licencia CC BY 4.0. Zverejňujeme len meno, klub a hlasovanie.

Parlamentné a európske voľby

Voľby do Národnej rady SR 2023 · 30. septembra 2023

Účasť v Bratislave

74,1 %

Slovensko 68,5 % (+5,6 p. b.)

Víťaz v Bratislave

Progresívne Slovensko

34,0 % · na Slovensku 18,0 %

Voliči v Bratislave

279 301

z 376 815 zapísaných

Výsledky strán: Bratislava a Slovensko

BratislavaSlovensko

Strany s podielom aspoň 3 % v Bratislave. Zdroj: Štatistický úrad SR – výsledky volieb.

Účasť podľa mestských častí

Ťuknite na mestskú časť pre tri najúspešnejšie strany. Hranice © prispievatelia OpenStreetMap, podklad © prispievatelia OpenStreetMap.

Mestské časti

Mestská časťÚčasťVíťazPodiel
Čunovo84,0 %Progresívne Slovensko31,3 %
Záhorská Bystrica82,8 %Progresívne Slovensko35,3 %
Jarovce81,3 %Progresívne Slovensko31,8 %
Lamač78,2 %Progresívne Slovensko30,8 %
Nové Mesto77,4 %Progresívne Slovensko38,0 %
Rusovce77,3 %Progresívne Slovensko34,9 %
Devín77,3 %Progresívne Slovensko37,8 %
Staré Mesto76,7 %Progresívne Slovensko41,6 %
Karlova Ves76,0 %Progresívne Slovensko36,0 %
Vajnory75,8 %Progresívne Slovensko28,7 %
Ružinov75,2 %Progresívne Slovensko36,9 %
Devínska Nová Ves73,5 %Progresívne Slovensko31,1 %
Dúbravka73,1 %Progresívne Slovensko31,8 %
Rača72,5 %Progresívne Slovensko32,1 %
Petržalka71,6 %Progresívne Slovensko30,5 %
Podunajské Biskupice70,5 %Progresívne Slovensko27,1 %
Vrakuňa68,7 %Progresívne Slovensko27,9 %

Zdroj: ŠÚ SR, otvorené dáta (CSV).