Slovensko › Banskobystrický kraj
Okres Lučenec
57 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 69 383obyvateľov (2024)
- 57obcí a miest
- 44,8 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Lučenec | 24 661 | −12,6 % | JUDr. Marek Preták 44,1 % | 42,4 % |
| Fiľakovo | 9 623 | −10 % | Mgr. PhD. Attila Agócs 92 % | 27,9 % |
| Divín | 2 012 | −3,1 % | Ing. PhD. Ján Sivok 59,7 % | 55,9 % |
| Lovinobaňa | 1 900 | −9,7 % | Bc. Andrea Valachová 45,2 % | 49,7 % |
| Vidiná | 1 704 | −6,9 % | Ing. Ján Šupica 100 % | 47 % |
| Halič | 1 656 | −0,8 % | Mgr. Alexander Udvardy 100 % | 44,2 % |
| Radzovce | 1 557 | +0,3 % | Flórian Farkaš 56,3 % | 63 % |
| Šíd | 1 431 | +11,4 % | Arnold Kurunci 91,7 % | 62 % |
| Tomášovce | 1 338 | −4,1 % | Ing. Ján Mičuda 100 % | 38 % |
| Čakanovce | 1 143 | −0,9 % | Mgr. LL.M.Dr.h.c. Vojtech Bodor 70,9 % | 49,8 % |
| Biskupice | 1 134 | −0,4 % | Mgr. Jozef Cupper 100 % | 23,3 % |
| Mýtna | 1 106 | −6,9 % | Mgr. Peter Kráľ 62,7 % | 52,7 % |
| Mikušovce | 1 044 | +1,6 % | Bc. Patrik Ferencz 90,1 % | 61,2 % |
| Veľká nad Ipľom | 954 | +1,5 % | Ing. Gabriel Rácz 53,9 % | 60,2 % |
| Rapovce | 921 | −3,2 % | Mgr. Andrea Megyeriová 49,9 % | 55,3 % |
| Fiľakovské Kováče | 918 | +0,3 % | Michal Muránsky 100 % | 35,7 % |
| Trebeľovce | 840 | −11,5 % | Mgr. Marcel Hudec 69,5 % | 59,1 % |
| Ružiná | 828 | −4,3 % | Jozef Líška 100 % | 32,7 % |
| Mučín | 771 | −0,1 % | PhDr. Peter Matúška 48,6 % | 58,9 % |
| Panické Dravce | 738 | −0,9 % | Mgr. Miriam Ragulík Garajová 53,4 % | 57,7 % |
| Veľké Dravce | 679 | −2,7 % | Mgr. Viera Rubintová 77,5 % | 49,4 % |
| Holiša | 671 | −0,1 % | Adrián Zsélyi 65,6 % | 60,3 % |
| Stará Halič | 662 | −3,4 % | Ing. Ladislav Bariak 53,1 % | 57,1 % |
| Boľkovce | 626 | +1 % | Ladislav Vanko 100 % | 38,3 % |
| Belina | 619 | −2,2 % | Mgr. Zoltán Marcinkó 100 % | 48,7 % |
| Dobroč | 598 | −6,9 % | Ing. Miroslav Remeník 100 % | 50,1 % |
| Šávoľ | 596 | +6,2 % | Július Ferencz 66 % | 48,8 % |
| Čamovce | 569 | −6,7 % | Mgr. Adrián Karkusz 60,8 % | 74,3 % |
| Trenč | 538 | +13,7 % | Andrej Barcík 80,8 % | 46,9 % |
| Podrečany | 508 | −10,1 % | Ing. Peter Kulich 52,4 % | 69,3 % |
| Šurice | 455 | −11,8 % | Ing. Richard Mede 55,7 % | 55,7 % |
| Buzitka | 453 | −9,9 % | Miroslav Malatinec 100 % | 45,9 % |
| Točnica | 392 | −1,8 % | Ing. Lívia Bračoková 50,3 % | 65,7 % |
| Nitra nad Ipľom | 374 | +1,9 % | Miroslav Szitai 60,9 % | 68,7 % |
| Lehôtka | 359 | +2,6 % | Richard Laššan 91,7 % | 57,4 % |
| Bulhary | 347 | +9,1 % | František Nagy 37 % | 74,1 % |
| Ratka | 347 | +10,9 % | Ing. Milan Spodniak 100 % | 54 % |
| Ľuboreč | 344 | +3,3 % | Martina Bútová 58,4 % | 54,1 % |
| Mašková | 331 | +1,5 % | Ing. Bronislava Brablecová 69,6 % | 63,9 % |
| Tuhár | 326 | −11,9 % | Bc. Peter Čeman 100 % | 46,1 % |
| Jelšovec | 303 | −3,5 % | Marian Duzbaba 68,9 % | 43 % |
| Šiatorská Bukovinka | 262 | −17,6 % | Ing. Peter Badinka 100 % | 51,2 % |
| Kotmanová | 259 | −19,8 % | Mgr. Mária Oravcová 100 % | 47,3 % |
| Píla | 251 | −5,3 % | Ing. Ľubomír Aláč 100 % | 46,1 % |
| Lipovany | 234 | −10 % | Jozef Marko 51,9 % | 72 % |
| Lupoč | 234 | −4,5 % | Božena Petrusová 48 % | 69,5 % |
| Ábelová | 213 | −8,2 % | Jaroslav Maslen 100 % | 34 % |
| Pinciná | 199 | −20,1 % | Mgr. Gabriela Soós 78,9 % | 65,1 % |
| Budiná | 198 | −22 % | JUDr. Ing. Marian Čerpák 51,2 % | 74,3 % |
| Kalonda | 195 | −8,9 % | Réka Papp 100 % | 32 % |
| Pleš | 185 | −17 % | Miroslav Plaucha 100 % | 31,4 % |
| Prša | 182 | −10,8 % | Gábor Nagy 100 % | 44,2 % |
| Nové Hony | 178 | −3,3 % | Alena Spodniaková 100 % | 33,8 % |
| Gregorova Vieska | 140 | −0,7 % | Bc. Renata Hrnčiarová 77,5 % | 62,5 % |
| Polichno | 124 | −11,4 % | Pavel Kyseľ 100 % | 30,5 % |
| Lentvora | 79 | −16,8 % | Bc. Anna Kropáčová 100 % | 50 % |
| Praha | 74 | −14,9 % | Erik Marčok 100 % | 53,9 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.