Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Žilinský kraj

Okres Žilina

53 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Žilina – 80 257 obyvateľovRajec – 5 703 obyvateľovTeplička nad Váhom – 4 389 obyvateľovTerchová – 3 939 obyvateľovVarín – 3 870 obyvateľovRosina – 3 374 obyvateľovBelá – 3 266 obyvateľovVišňové – 3 013 obyvateľovRajecké Teplice – 2 833 obyvateľovStrečno – 2 572 obyvateľovDivina – 2 456 obyvateľovTurie – 2 158 obyvateľovDlhé Pole – 1 939 obyvateľovStráňavy – 1 897 obyvateľovLietavská Lúčka – 1 873 obyvateľovKamenná Poruba – 1 852 obyvateľovSvederník – 1 733 obyvateľovLietava – 1 728 obyvateľovLietavská Svinná - Babkov – 1 725 obyvateľovDolný Hričov – 1 692 obyvateľovKonská – 1 676 obyvateľovKrasňany – 1 669 obyvateľovGbeľany – 1 586 obyvateľovDolná Tižina – 1 510 obyvateľovMojš – 1 496 obyvateľovRajecká Lesná – 1 192 obyvateľovKunerad – 1 144 obyvateľovPodhorie – 1 093 obyvateľovNededza – 1 092 obyvateľovĎurčiná – 1 080 obyvateľovHôrky – 1 042 obyvateľovDivinka – 1 015 obyvateľovStránske – 950 obyvateľovBitarová – 907 obyvateľovLysica – 901 obyvateľovZbyňov – 899 obyvateľovHorný Hričov – 884 obyvateľovLutiše – 758 obyvateľovOvčiarsko – 744 obyvateľovKotrčiná Lúčka – 695 obyvateľovBrezany – 692 obyvateľovStráža – 686 obyvateľovFačkov – 666 obyvateľovJasenové – 603 obyvateľovPorúbka – 519 obyvateľovKľače – 438 obyvateľovNezbudská Lúčka – 399 obyvateľovVeľká Čierna – 370 obyvateľovHričovské Podhradie – 343 obyvateľovMalá Čierna – 335 obyvateľovŠuja – 323 obyvateľovPaština Závada – 260 obyvateľovČičmany – 124 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Žilina80 257−1,1 %Mgr. Peter Fiabáne 41,2 %43 %
Rajec5 703−3 %Mgr. Peter Hanus 86 %47 %
Teplička nad Váhom4 389+8,6 %Ing. Viliam Mrázik 100 %41,7 %
Terchová3 939−2,5 %Jaroslav Michalek 40,7 %57,3 %
Varín3 870+2,8 %Ing. Michal Gábor 56,6 %54,3 %
Rosina3 374+8,3 %Ing. Jozef Machyna 65,6 %55,3 %
Belá3 266−3,3 %Ing. PhD. Ivan Dvorský 72,9 %57,8 %
Višňové3 013+9,6 %JUDr. Marcela Halaganová 89,9 %56,1 %
Rajecké Teplice2 833−3,9 %Ing. PhD. Ambróz Hájnik 74,8 %63,7 %
Strečno2 572+0,3 %PhDr. Mária Beháňová 51,3 %60,1 %
Divina2 456+1,8 %Martin Fronc 76,7 %53,9 %
Turie2 158+9 %Alica Kostolná 31,8 %66 %
Dlhé Pole1 939+0,3 %Ing. Tibor Gajdošík 69,9 %58 %
Stráňavy1 897+1,7 %RNDr. Radoslava Tomášová 41,1 %63,7 %
Lietavská Lúčka1 873+5,6 %Pavol Papuga 37,8 %59,1 %
Kamenná Poruba1 852−0,3 %Jaroslav Turanec 74,7 %71 %
Svederník1 733+65,4 %Mgr. Roman Lisický 75,6 %62,6 %
Lietava1 728+18,8 %Mgr. Martin Kalina 59,5 %63,2 %
Lietavská Svinná - Babkov1 725+0,6 %Vladimír Jamečný 100 %38,6 %
Dolný Hričov1 692+9,3 %Ing. Peter Zelník 72,3 %63,1 %
Konská1 676+11,4 %Ing Janka Stupňanová 60,7 %63,8 %
Krasňany1 669+13,8 %Ing. PhD. Jana Žáková 59,7 %62,7 %
Gbeľany1 586+29,5 %Ing. Jozef Martinček 64,7 %67,9 %
Dolná Tižina1 510+13,9 %Lukáš Ďurina 100 %48,9 %
Mojš1 496+61,9 %JUDr. Irena Šurinová 50 %66,7 %
Rajecká Lesná1 192−2,2 %Mgr. Erika Lašútová 73,3 %56,5 %
Kunerad1 144+13,3 %Mgr. Adriana Capková 55,9 %72,9 %
Podhorie1 093+27,1 %Anton Chobot 49,9 %74 %
Nededza1 092+7,5 %PhDr. Peter Vajda 66,6 %64,3 %
Ďurčiná1 080−1 %Mgr. Martina Bohušová 49,3 %65,7 %
Hôrky1 042+44,3 %Ing. MBA Dušan Chvíľa 100 %55,3 %
Divinka1 015−2,4 %Ing. Michal Krško 100 %41,3 %
Stránske950+20,6 %Ing. Zuzana Tomaníková 47,8 %67,9 %
Bitarová907+22,2 %Juraj Drdák 58 %66,9 %
Lysica901+7,9 %Ing. Alojz Jančík 32,9 %66,8 %
Zbyňov899+7,7 %Mgr Marián Miškovský 100 %39,1 %
Horný Hričov884+10,1 %Ing. MBA LL.M Dušan Ďuríček 68,7 %64,3 %
Lutiše758+2,4 %Anton Štefko 53 %71,3 %
Ovčiarsko744+19,8 %Ervín Schmieger 73,5 %78,4 %
Kotrčiná Lúčka695+56,5 %Jozef Žabka 100 %48,4 %
Brezany692+15,9 %Pavol Ozimy 76,5 %72 %
Stráža686+1,5 %Ján Poliak 54,7 %69 %
Fačkov666+1,4 %Rastislav Hollý 71,1 %61,3 %
Jasenové603+0,7 %Mgr. Martin Babčan 43,3 %70,4 %
Porúbka519+11,4 %Igor Frko 75,7 %59,8 %
Kľače438+12 %Jozef Jánošík 100 %47,3 %
Nezbudská Lúčka399−2,9 %Vladislav Loderér 82,7 %75,4 %
Veľká Čierna370+6,3 %Ľubomír Harant 100 %35,8 %
Hričovské Podhradie343−5,8 %Jarmila Dobroňová 100 %52,2 %
Malá Čierna335−8,5 %Jaroslav Koleda 44,5 %73,5 %
Šuja323+6,3 %Michal Pastorek 100 %52,5 %
Paština Závada260+16,1 %Alžbeta Dobroňová 100 %56,4 %
Čičmany124−18,4 %Bc. Iveta Michalíková 65 %80,2 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]