Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Žilinský kraj

Okres Turčianske Teplice

26 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Turčianske Teplice – 6 069 obyvateľovHorná Štubňa – 1 627 obyvateľovMošovce – 1 342 obyvateľovSlovenské Pravno – 878 obyvateľovDubové – 688 obyvateľovSklené – 666 obyvateľovTurček – 621 obyvateľovMalý Čepčín – 545 obyvateľovHáj – 469 obyvateľovJazernica – 355 obyvateľovVeľký Čepčín – 258 obyvateľovBodorová – 240 obyvateľovRakša – 219 obyvateľovRudno – 210 obyvateľovBudiš – 197 obyvateľovAbramová – 194 obyvateľovBlažovce – 165 obyvateľovBorcová – 153 obyvateľovBrieštie – 128 obyvateľovJasenovo – 125 obyvateľovKaľamenová – 96 obyvateľovIvančiná – 93 obyvateľovOndrašová – 90 obyvateľovMoškovec – 83 obyvateľovČremošné – 83 obyvateľovLiešno – 52 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Turčianske Teplice6 069−6,9 %Mgr. Igor Hus 53 %50,4 %
Horná Štubňa1 627−0,3 %Mgr. Andrej Šijak 30,2 %54,1 %
Mošovce1 342+1,1 %Mgr. Matej Facuna 68,3 %63,9 %
Slovenské Pravno878−6,6 %Mgr. Jana Fontányová 38,1 %56,2 %
Dubové688−4,2 %Ing. Milan Lettrich 66,2 %67,5 %
Sklené666−9,8 %Ing. Tibor Rišiaň 71,1 %64,3 %
Turček621−4,2 %Ján Teltsch 76,6 %57,8 %
Malý Čepčín545+1,9 %Ing. PhD. Tomáš Mizera 70,9 %67,8 %
Háj469+2,6 %Ing. Rastislav Lejtrich 100 %38,9 %
Jazernica355+10,9 %Peter Kubík 100 %36,7 %
Veľký Čepčín258+5,3 %Bc. Margita Cisárová 100 %59,7 %
Bodorová240−1,2 %Ivan Valko 66,9 %67,2 %
Rakša219−1,4 %Igor Hodža 51,6 %69,7 %
Rudno210−0,9 %Zdena Lichnerová 100 %66,9 %
Budiš197−2 %Mgr. Ivana Erteľová 100 %47,3 %
Abramová194+1,6 %Ing. Igor Kašák 100 %33,7 %
Blažovce165+1,2 %Bc. Marek Chorváth 100 %51,9 %
Borcová153+3,4 %Mgr. Marcela Pavlásková 100 %54,4 %
Brieštie128−7,2 %Žaneta Lichnerová 100 %45,2 %
Jasenovo125−13,2 %Ivona Snováková 100 %41,8 %
Kaľamenová96+12,9 %Martina Mračková 100 %73,2 %
Ivančiná93+1,1 %Róbert Kleskeň 100 %54,2 %
Ondrašová90+13,9 %––
Moškovec83+29,7 %Bc. Simona Štefaňák 100 %76,8 %
Čremošné83−2,4 %Mgr. Zuzana Chorváthová 100 %43,4 %
Liešno52−10,3 %Zdenka Judáková 100 %65,9 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]