Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Žilinský kraj

Okres Námestovo

24 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Námestovo – 7 355 obyvateľovZákamenné – 5 694 obyvateľovRabča – 5 402 obyvateľovOravská Polhora – 4 025 obyvateľovNovoť – 3 818 obyvateľovOravská Lesná – 3 449 obyvateľovMútne – 3 249 obyvateľovHruštín – 3 184 obyvateľovOravské Veselé – 3 081 obyvateľovZubrohlava – 2 555 obyvateľovKlin – 2 549 obyvateľovLokca – 2 524 obyvateľovSihelné – 2 166 obyvateľovRabčice – 2 101 obyvateľovBobrov – 2 084 obyvateľovOravská Jasenica – 1 992 obyvateľovVavrečka – 1 707 obyvateľovBreza – 1 639 obyvateľovBabín – 1 453 obyvateľovKrušetnica – 1 019 obyvateľovBeňadovo – 973 obyvateľovLomná – 966 obyvateľovŤapešovo – 848 obyvateľovVasiľov – 818 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Námestovo7 355−6,8 %JUDr. Tibor Tomovčík 50 %54,3 %
Zákamenné5 694+6,3 %Mgr. Peter Klimčík 91,6 %54,7 %
Rabča5 402+11,2 %Ing. Tomáš Kekeliak 85,5 %53,5 %
Oravská Polhora4 025+3,9 %Ing. Michal Strnál 100 %33,5 %
Novoť3 818+8,9 %Ing. Dušan Jendrašík 95,5 %55,1 %
Oravská Lesná3 449+3,8 %Ing. Veronika Vorčáková 50,5 %73,9 %
Mútne3 249+11,6 %Ing. PhD. Stanislav Kubaľák 36,2 %68,5 %
Hruštín3 184+1 %Jozef Šalata 52,7 %66,4 %
Oravské Veselé3 081+6,5 %Ing. Juraj Ligoš 60,3 %62,4 %
Zubrohlava2 555+12,9 %Lukáš Remeš 69,2 %58,8 %
Klin2 549+8,8 %Karol Revaj 58,9 %60,2 %
Lokca2 524+8,4 %Ing. Peter Florek 66,9 %64 %
Sihelné2 166+2,7 %Ing. Anna Laššáková 64,4 %54,6 %
Rabčice2 101+5 %Mgr. Gabriel Vons 71,6 %61,9 %
Bobrov2 084+19,8 %Mgr. Andrej Namislovský 69,9 %65,3 %
Oravská Jasenica1 992+11,3 %Ing. Karol Graňák 71,9 %63,8 %
Vavrečka1 707+19 %Ing. Karol Pjentek 63,6 %69,8 %
Breza1 639+2,2 %Michal Betík 50,6 %63,1 %
Babín1 453+2,5 %Bc. Martin Matys 52,4 %70 %
Krušetnica1 019+5,5 %Jozef Dorušák 100 %54,4 %
Beňadovo973+20,1 %Jaroslav Pepucha 100 %51,4 %
Lomná966+8,9 %Ing. Vladimír Ľuba 54 %68,1 %
Ťapešovo848+23,3 %Marek Jančiga 47,7 %75 %
Vasiľov818−0,1 %Ing. Juraj Jadroň 100 %57,2 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]