Okres Martin
43 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 92 817obyvateľov (2024)
- 43obcí a miest
- 45,5 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Martin | 50 346 | −10,2 % | Ing. Michal Uherčík 39,1 % | 39,3 % |
| Vrútky | 7 397 | −3,5 % | Mgr. Branislav Zacharides 67,5 % | 39,4 % |
| Sučany | 4 749 | +1,9 % | Martin Rybár 58,5 % | 47,8 % |
| Turany | 4 085 | −5,7 % | Ing. Ľubomír Beňo 50,8 % | 57,7 % |
| Kláštor pod Znievom | 1 843 | +15,3 % | Ing. Vladimír Čambor 73,9 % | 54,7 % |
| Valča | 1 802 | +10,6 % | Ing. Štefan Keltoš 100 % | 45,7 % |
| Bystrička | 1 490 | +3,1 % | Mgr. Roman Kubala 100 % | 45,9 % |
| Košťany nad Turcom | 1 473 | +13,3 % | Ing. Ján Mlynár 66,9 % | 55,9 % |
| Belá - Dulice | 1 232 | −2,5 % | Mgr. Eduard Kuchárik 80,2 % | 58,7 % |
| Žabokreky | 1 208 | 0 % | Ing. Zuzana Valocká 100 % | 54,2 % |
| Príbovce | 1 098 | +1,3 % | Mgr. MBA Viktória Fľaková 51,8 % | 60,9 % |
| Blatnica | 1 074 | +17,9 % | Mgr. art. ArtD. Karol Čičmanec 78,1 % | 65,5 % |
| Dražkovce | 1 063 | +13,6 % | Janka Šalagová 38,7 % | 72,7 % |
| Krpeľany | 1 059 | −4,2 % | Ing. Martin Schestág 62,3 % | 67,1 % |
| Turčianske Kľačany | 1 053 | +12,9 % | Mgr. Lenka Sláviková 62,9 % | 63,2 % |
| Necpaly | 1 023 | +15,2 % | Ing. Dušan Ráheľ 57,6 % | 63,8 % |
| Turčianska Štiavnička | 999 | +8,6 % | Mgr. art. Peter Vrabec 72,9 % | 63,3 % |
| Lipovec | 912 | −3,8 % | Ing. Dana Petrášková 100 % | 53,1 % |
| Podhradie | 679 | +1,6 % | Ing. Miroslav Jánošík 100 % | 35,8 % |
| Trebostovo | 651 | +21 % | Milan Rajčan 100 % | 47,2 % |
| Sklabiňa | 644 | +1,6 % | Anna Silvestrová 73,1 % | 64,1 % |
| Diaková | 595 | +70,5 % | PaedDr. Branislav Kohút 80,1 % | 76 % |
| Turčiansky Peter | 587 | +29,9 % | Ondrej Výbošťok 100 % | 51,8 % |
| Ďanová | 554 | −0,9 % | Ing. Miroslav Ďanovský 100 % | 51,5 % |
| Šútovo | 509 | −0,8 % | Ing. Miroslava Janíková 51,7 % | 70,7 % |
| Turčianske Jaseno | 478 | +31 % | Rastislav Jesenský 100 % | 46,8 % |
| Vrícko | 433 | −4 % | František Hideg 100 % | 40,2 % |
| Slovany | 431 | −5,3 % | Ing. Marek Straka 100 % | 56,8 % |
| Rakovo | 398 | +19,5 % | Patrik Antal 100 % | 47 % |
| Dolný Kalník | 367 | +105 % | Iveta Balšianková 100 % | 54,1 % |
| Benice | 343 | −2,8 % | Rastislav Romančík 53,9 % | 75,9 % |
| Trnovo | 269 | +3,1 % | Martin Buocik 100 % | 43,8 % |
| Nolčovo | 254 | +3,7 % | Dušan Stano 100 % | 46,7 % |
| Socovce | 227 | −7,3 % | Iveta Krupcová 65,4 % | 73,7 % |
| Ratkovo | 213 | +17,7 % | Dalibor Frkáň 53,2 % | 78,8 % |
| Horný Kalník | 197 | +11,9 % | Stanislav Rohoň 100 % | 61,2 % |
| Sklabinský Podzámok | 180 | −5,3 % | Ing. Božena Drobková 100 % | 49,7 % |
| Záborie | 171 | +9,6 % | Ing. Katarína Kurhajcová Záborská 100 % | 67,8 % |
| Ležiachov | 164 | +3,8 % | Petra Malinová 50,5 % | 73,7 % |
| Turčiansky Ďur | 164 | −6,3 % | Ing. Viera Hanesová 96,3 % | 61,4 % |
| Folkušová | 158 | +15,3 % | Mgr. Lenka Bednarovská 83,8 % | 79,8 % |
| Laskár | 133 | +6,4 % | Ing. Martina Brodzianska 55,3 % | 72,2 % |
| Karlová | 112 | +5,7 % | Adriana Malatová 100 % | 73 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.