Okres Liptovský Mikuláš
56 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 71 186obyvateľov (2024)
- 56obcí a miest
- 51,5 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Liptovský Mikuláš | 29 860 | −5,5 % | Ing. PhD. Ján Blcháč 55,7 % | 46,2 % |
| Liptovský Hrádok | 6 950 | −8,9 % | Mgr. PhD. Branislav Tréger 96,2 % | 42,7 % |
| Važec | 2 372 | +0,5 % | Mgr. Gabriela Turanová 41,3 % | 48,3 % |
| Východná | 2 226 | +2,5 % | Bc. Stanislav Poljak 100 % | 35,5 % |
| Bobrovec | 1 984 | +5,9 % | Ing. arch. Ivana Ďurecová 55,9 % | 63,8 % |
| Hybe | 1 457 | −2,1 % | Ing. Karol Pavlíček 100 % | 47,4 % |
| Pribylina | 1 316 | −1 % | Dušana Ilavská 39,4 % | 57,6 % |
| Partizánska Ľupča | 1 299 | +5,3 % | Bc. Ladislav Balážec 55,3 % | 64,2 % |
| Závažná Poruba | 1 295 | +3,4 % | Vladimír Mlynček 52 % | 63,5 % |
| Liptovský Peter | 1 265 | −7,7 % | Adriana Muráňová 44,4 % | 58,4 % |
| Liptovská Porúbka | 1 233 | +5,2 % | Mgr. Jana Gazdičová 45,3 % | 52,1 % |
| Dúbrava | 1 192 | −4,3 % | Vladimír Janičina 77,5 % | 68,6 % |
| Ľubeľa | 1 192 | +6,5 % | Ing. PhD. Erik Gemzický, MBA 100 % | 50,2 % |
| Liptovský Ján | 1 102 | +4,5 % | Roman Vajs 56,6 % | 62,2 % |
| Podtureň | 1 055 | +4 % | Bc. Ivona Vejová 77 % | 69,8 % |
| Svätý Kríž | 964 | +20,3 % | Ján Kubáň 87,4 % | 65,3 % |
| Liptovská Kokava | 882 | −8 % | Richard Šopor 67,9 % | 63,3 % |
| Smrečany | 704 | +13 % | Mgr. Ľubica Rybárska 57,8 % | 67,3 % |
| Vavrišovo | 689 | +2,5 % | Ľubica Chlebová 54,3 % | 61,2 % |
| Liptovský Ondrej | 671 | +12 % | Ľuboš Žubor 60,7 % | 70,8 % |
| Vlachy | 645 | +10,4 % | Róbert Klubica 100 % | 44,5 % |
| Liptovský Trnovec | 633 | +14,1 % | Ing. Ľubomír Hollý 100 % | 44,2 % |
| Kráľova Lehota | 602 | +1,5 % | Vladimír Kapríni 51,3 % | 75,8 % |
| Liptovská Sielnica | 589 | −3 % | Peter Rakučák 68,7 % | 59,8 % |
| Uhorská Ves | 573 | +21,7 % | Vladimír Multáň 100 % | 43,6 % |
| Kvačany | 553 | −2,5 % | Jozef Grúň 58,7 % | 65,5 % |
| Beňadiková | 527 | +9,6 % | Mgr. Monika Ježowiczová 42,3 % | 57,3 % |
| Gôtovany | 511 | +16,1 % | Mgr. Andrea Adamčiaková 100 % | 49,3 % |
| Žiar | 483 | +8,8 % | Ing. Ladislav Juráš 97,8 % | 61,1 % |
| Jamník | 462 | +0,7 % | Ing. Alena Vlčková 70,2 % | 62,1 % |
| Pavčina Lehota | 401 | +7,5 % | Mgr. Peter Pethö 100 % | 43,9 % |
| Liptovské Kľačany | 379 | −1 % | Ing. Ján Hollý 100 % | 56,2 % |
| Lazisko | 371 | −8,2 % | Mgr. Jana Glajzová 100 % | 52,9 % |
| Demänovská Dolina | 369 | +26,4 % | Richard Bros 100 % | 67,5 % |
| Jakubovany | 366 | −9 % | Ing. Marián Hrča 50,6 % | 75,7 % |
| Veterná Poruba | 362 | −2,7 % | Mgr. art. Martin Socháň 100 % | 50,3 % |
| Liptovské Matiašovce | 321 | +7,4 % | Ján Jaňák 65,5 % | 66,3 % |
| Jalovec | 318 | +8,2 % | Ján Matloň 100 % | 63 % |
| Galovany | 315 | +13,3 % | Miroslav Kubáň 75,7 % | 73,3 % |
| Pavlova Ves | 281 | +12 % | Daniel Bacúr 100 % | 43,7 % |
| Malatíny | 259 | +28,9 % | Ing. Jaroslav Podhorány 61,6 % | 76,9 % |
| Prosiek | 244 | +25,8 % | Mgr. Andrea Šubová 63,2 % | 77,4 % |
| Malužiná | 235 | −8,6 % | Ing. Břetislav Chytil 65,1 % | 77,6 % |
| Konská | 231 | +7,4 % | Ing. Miroslav Kamhal 59,1 % | 76,2 % |
| Trstené | 219 | −6 % | Ľubomíra Markovičová 100 % | 56,2 % |
| Bobrovček | 158 | −10,2 % | Jana Košová 59,6 % | 82,1 % |
| Nižná Boca | 155 | −5,5 % | Mgr. Silvia Skusilová 100 % | 49,2 % |
| Huty | 142 | −19,8 % | Juraj Staš 100 % | 54,2 % |
| Bobrovník | 123 | −2,4 % | Mgr. Jana Bažíková 100 % | 66,4 % |
| Bukovina | 113 | +5,6 % | Mária Teniaková 51,9 % | 79,8 % |
| Malé Borové | 111 | −20,1 % | Slávka Mičáňová 100 % | 40,2 % |
| Liptovská Anna | 104 | +20,9 % | Dušan Šimanský 100 % | 32,2 % |
| Ižipovce | 98 | +7,7 % | Karol Kováč 71,7 % | 73,3 % |
| Vyšná Boca | 93 | −14,7 % | Ľubica Trégerová 100 % | 81,1 % |
| Liptovské Beharovce | 90 | +26,8 % | Ing. PhD. Ján Nemeš 52,7 % | 86,1 % |
| Veľké Borové | 42 | −25 % | Kamil Jančura 64,5 % | 79,5 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.