Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Žilinský kraj

Okres Dolný Kubín

24 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Dolný Kubín – 17 540 obyvateľovZázrivá – 2 459 obyvateľovŽaškov – 1 621 obyvateľovChlebnice – 1 619 obyvateľovVeličná – 1 616 obyvateľovDlhá nad Oravou – 1 440 obyvateľovOravský Podzámok – 1 354 obyvateľovIstebné – 1 286 obyvateľovOravská Poruba – 1 083 obyvateľovPárnica – 988 obyvateľovPucov – 895 obyvateľovVyšný Kubín – 853 obyvateľovMalatiná – 819 obyvateľovKrivá – 795 obyvateľovMedzibrodie nad Oravou – 626 obyvateľovBziny – 598 obyvateľovHorná Lehota – 598 obyvateľovSedliacka Dubová – 536 obyvateľovPribiš – 468 obyvateľovJasenová – 434 obyvateľovKraľovany – 430 obyvateľovLeštiny – 308 obyvateľovPokryváč – 185 obyvateľovOsádka – 175 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Dolný Kubín17 540−9,1 %Ing. Ján Prílepok 62,6 %43,7 %
Zázrivá2 459−8,7 %JUDr. Matúš Mních 52 %54,5 %
Žaškov1 621+1,8 %Ing. Anton Nemček 61,8 %66,8 %
Chlebnice1 619+0,4 %Peter Štefka 82,8 %61,5 %
Veličná1 616+42,3 %Mgr. Tomáš Laura 53,7 %65,4 %
Dlhá nad Oravou1 440+3,3 %Ing. Ján Kamas 85 %56,6 %
Oravský Podzámok1 354+2,7 %Michal Harezník 54,5 %66,8 %
Istebné1 286−4,5 %Martin Kováčik 84,3 %62,9 %
Oravská Poruba1 083+5,6 %Peter Gálik 37 %67 %
Párnica988+14 %Ján Hančiak 61,6 %66,2 %
Pucov895+7,7 %Ing. Metod Sojčák 100 %46,1 %
Vyšný Kubín853+18,1 %Ing. Michal Balko 54,5 %72,6 %
Malatiná819+0,5 %Ing. Tatiana Červeňová 100 %50,4 %
Krivá795−0,6 %Bc. Juraj Leginus 48,8 %74,7 %
Medzibrodie nad Oravou626+24,5 %Mgr. Michal Janota 49 %70,7 %
Bziny598+6,4 %PhDr. Miriam Mokošová 61,6 %73,4 %
Horná Lehota598+6,6 %Jozef Mäsiar 80,5 %68,2 %
Sedliacka Dubová536+3,9 %Jozef Chajdiak 57,5 %70,3 %
Pribiš468+4 %Bc. Rastislav Suroviak 100 %55,7 %
Jasenová434+6,1 %Mgr. Paulína Škradová 60,3 %76,2 %
Kraľovany430−2,9 %Ľuboš Palovič 100 %50,6 %
Leštiny308+16,2 %Mgr. Matej Michna 100 %59,5 %
Pokryváč185+6,3 %Ing. Miroslav Lupták 100 %45,8 %
Osádka175+24,1 %Miroslav Jurák 100 %52,4 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]