Okres Trnava
45 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 132 788obyvateľov (2024)
- 45obcí a miest
- 48,7 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Trnava | 63 180 | −3,9 % | PhDr. PhD. Eva Nemčovská, MPH 60,5 % | 42 % |
| Cífer | 4 886 | +18 % | Mgr. PhD. Maroš Sagan 88,9 % | 43,3 % |
| Špačince | 3 378 | +29,3 % | Mgr. Tatiana Podmaková 48 % | 59,1 % |
| Smolenice | 3 228 | −3,9 % | Ing. Svetlana Petrovičová 66,6 % | 56,3 % |
| Zeleneč | 2 578 | +0,1 % | Ing. Katarína Tibenská 39,1 % | 51,3 % |
| Zavar | 2 563 | +15,3 % | Bc. Lukáš Sochor 81,7 % | 48,6 % |
| Biely Kostol | 2 553 | +58,5 % | Ing. Ján Tižinák 46,2 % | 52,8 % |
| Brestovany | 2 507 | −1,8 % | Ing. Ondrej Kuhajda 58,9 % | 53,5 % |
| Dolná Krupá | 2 454 | +7,4 % | Mgr. Marek Dekan 64,5 % | 48,3 % |
| Jaslovské Bohunice | 2 433 | +14,5 % | Miroslav Gajarský 45,3 % | 65,7 % |
| Boleráz | 2 395 | +5,9 % | Mgr. David Matula 56 % | 56,1 % |
| Bučany | 2 380 | +3,5 % | Ing. Rastislav Kurinec 44,9 % | 57,3 % |
| Suchá nad Parnou | 2 328 | +14,1 % | Ing. Martin Glončák 63,5 % | 48,2 % |
| Šúrovce | 2 245 | −3,6 % | RNDr. Ing. Marián Viskupič 72 % | 63,9 % |
| Hrnčiarovce nad Parnou | 2 231 | −0,8 % | Ing. Zuzana Haršányová 53,1 % | 63,7 % |
| Majcichov | 2 181 | +14,1 % | Eduard Silný 43,5 % | 56,3 % |
| Horné Orešany | 1 919 | +0,5 % | Ing. Marek Boháček 73,4 % | 51,7 % |
| Križovany nad Dudváhom | 1 797 | −1 % | Ing. Svetlana Královičová 100 % | 41 % |
| Voderady | 1 783 | +23,3 % | Ing. Anita Gajarská 59,4 % | 61,2 % |
| Ružindol | 1 726 | +7,7 % | Peter Galanský 83,2 % | 67,1 % |
| Dechtice | 1 721 | −7,9 % | Mgr. Róbert Vadík 34,4 % | 69,7 % |
| Bohdanovce nad Trnavou | 1 529 | +17,1 % | Ivan Bočko 100 % | 38,7 % |
| Malženice | 1 507 | +5,5 % | Zuzana Chudá 46,1 % | 63,2 % |
| Dolné Orešany | 1 430 | +12,2 % | Ing. Peter Pavelka 36,8 % | 63,1 % |
| Trstín | 1 369 | −3,3 % | Mgr. Martin Jakubec 43,1 % | 57,1 % |
| Vlčkovce | 1 347 | +2,2 % | Ing. Ivan Dobrovodský 68,6 % | 52 % |
| Opoj | 1 344 | +30,7 % | Klaudia Teovanović 69,3 % | 63,7 % |
| Kátlovce | 1 128 | −3,6 % | Mgr. Dalibor Minarovič 79,4 % | 76,6 % |
| Zvončín | 1 039 | +30,5 % | JUDr. Zuzana Nebylová 100 % | 32,8 % |
| Šelpice | 901 | +3,9 % | Mgr. Vladimír Lutišan 100 % | 35,6 % |
| Košolná | 854 | +9,3 % | PhDr. PhD. Martin Halaksa 100 % | 45,5 % |
| Dolné Lovčice | 809 | +9,9 % | Ing. Tomáš Bartovič 100 % | 33,8 % |
| Dobrá Voda | 795 | −1,9 % | René Blanárik 74,4 % | 58,1 % |
| Dolné Dubové | 765 | +14,2 % | Igor Tomovič 74,5 % | 53,4 % |
| Buková | 667 | +0,8 % | Miloš Herceg 63,9 % | 63,3 % |
| Bíňovce | 639 | −3,6 % | Kamil Kubek 53,7 % | 74,2 % |
| Lošonec | 607 | +20,2 % | Mgr. Juraj Rábara 56,7 % | 58,9 % |
| Slovenská Nová Ves | 555 | +14,7 % | Mgr. Jana Košíková 75,6 % | 64,9 % |
| Pavlice | 535 | +0,4 % | Ing. Daniela Maják Cedulová 100 % | 54,9 % |
| Horná Krupá | 492 | +4,2 % | Ing. Ľuboš Hačko 72,8 % | 61,8 % |
| Borová | 454 | +11,3 % | Ing. Klaudia Kubová 83,9 % | 55,7 % |
| Dlhá | 420 | −5,4 % | Mgr. Radoslav Horváth 100 % | 42,1 % |
| Naháč | 395 | −11,4 % | PhDr. PhD. David Ivanovič 100 % | 48 % |
| Radošovce | 388 | −6,5 % | Miroslav Remenár 64,3 % | 87,4 % |
| Horné Dubové | 353 | −6,9 % | Ján Hrčka 64,7 % | 66,1 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.