Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Trnavský kraj

Okres Senica

31 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Senica – 19 137 obyvateľovŠaštín - Stráže – 4 851 obyvateľovKúty – 4 008 obyvateľovBorský Mikuláš – 4 002 obyvateľovJablonica – 2 222 obyvateľovMoravský Svätý Ján – 2 126 obyvateľovSekule – 1 724 obyvateľovBorský Svätý Jur – 1 603 obyvateľovŠtefanov – 1 595 obyvateľovSobotište – 1 483 obyvateľovDojč – 1 380 obyvateľovČáry – 1 279 obyvateľovLakšárska Nová Ves – 1 099 obyvateľovCerová – 1 095 obyvateľovŠajdíkove Humence – 1 089 obyvateľovHlboké – 1 066 obyvateľovPrievaly – 941 obyvateľovSmolinské – 920 obyvateľovKuklov – 753 obyvateľovPrietrž – 727 obyvateľovKoválov – 677 obyvateľovHradište pod Vrátnom – 665 obyvateľovPlavecký Peter – 607 obyvateľovPodbranč – 606 obyvateľovOsuské – 587 obyvateľovSmrdáky – 559 obyvateľovČastkov – 550 obyvateľovRovensko – 429 obyvateľovRybky – 420 obyvateľovRohov – 382 obyvateľovBílkove Humence – 194 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Senica19 137−6 %Ing. Roman Krištofík 48,1 %34,3 %
Šaštín - Stráže4 851−5,6 %Ing. Radovan Prstek 50,6 %51,1 %
Kúty4 008−1,1 %JUDr. Katarína Filová 49,7 %51,2 %
Borský Mikuláš4 002+1,7 %Bc. Róbert Macek 100 %38,1 %
Jablonica2 222−1,4 %Ing. Silvester Nestarec 100 %31,7 %
Moravský Svätý Ján2 126+0,5 %Matej Hajdin 73,5 %56,8 %
Sekule1 724−0,8 %Mgr. Adrian Krajčír 79,8 %54,6 %
Borský Svätý Jur1 603−3,2 %Vladimír Hromkovič 68,3 %54,7 %
Štefanov1 595−5,1 %Patrik Polák 37,4 %53,3 %
Sobotište1 483−0,1 %PhDr. Vladimír Jan Kružík 61,6 %61,4 %
Dojč1 380+10,5 %PaedDr. Slavomíra Melišová 100 %33,9 %
Čáry1 279−0,9 %Ing. Martin Královič 75,3 %51,2 %
Lakšárska Nová Ves1 099+2 %Ing. Roman Velický 100 %39,6 %
Cerová1 095−7,4 %Mgr. Richard Keračík 73 %68,1 %
Šajdíkove Humence1 089−2,2 %Pavol Burda 61,6 %69,5 %
Hlboké1 066+13,5 %Ing. Miloš Čobrda 70,8 %54,8 %
Prievaly941−5,5 %Ing. Jana Petrášová 76,4 %60,7 %
Smolinské920−1,8 %Bc. Katarína Mišíková 42,7 %64,7 %
Kuklov753−5,3 %PaedDr. PhDr. PhD. Peter Mráz 100 %40,3 %
Prietrž727−1,2 %Mgr. Viera Prekopová 32,5 %67,3 %
Koválov677−4,1 %Vladimír Labaš 100 %30,9 %
Hradište pod Vrátnom665+0,9 %Ing. Lukáš Piroha 100 %34,9 %
Plavecký Peter607−3,3 %Mgr. Jozefína Bartoňová 43,9 %66,1 %
Podbranč606+1 %Ing. Milan Kadlíček 89,3 %54,8 %
Osuské587−3,1 %Ing. Anton Fiala 100 %45,6 %
Smrdáky559−19,6 %Ingrid Tripšanská 100 %53,5 %
Častkov550−9,2 %Mgr. Eva Černeková 75,3 %81,5 %
Rovensko429+1,4 %Radovan Bílik 100 %56 %
Rybky420−7,9 %Alena Huttová 57,1 %79,7 %
Rohov382−8,2 %Bc. Ján Kadič 100 %42 %
Bílkove Humence194−5,8 %Rastislav Nemečkay 100 %35,6 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]