Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Trnavský kraj

Okres Piešťany

27 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Piešťany – 26 379 obyvateľovVrbové – 5 554 obyvateľovVeľké Kostoľany – 2 829 obyvateľovDrahovce – 2 592 obyvateľovChtelnica – 2 510 obyvateľovMoravany nad Váhom – 2 505 obyvateľovBanka – 2 149 obyvateľovKrakovany – 1 444 obyvateľovSokolovce – 1 401 obyvateľovTrebatice – 1 352 obyvateľovVeselé – 1 246 obyvateľovBorovce – 1 211 obyvateľovOstrov – 1 210 obyvateľovDubovany – 1 107 obyvateľovRatnovce – 1 074 obyvateľovVeľké Orvište – 1 046 obyvateľovDolný Lopašov – 964 obyvateľovPrašník – 823 obyvateľovRakovice – 641 obyvateľovPečeňady – 564 obyvateľovNižná – 552 obyvateľovHubina – 533 obyvateľovKočín - Lančár – 503 obyvateľovDucové – 482 obyvateľovŠterusy – 463 obyvateľovBašovce – 336 obyvateľovŠípkové – 303 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Piešťany26 379−5,8 %Ing. Marián Škorník 34,5 %43,4 %
Vrbové5 554−8,8 %JUDr. Štefan Kubík 53,8 %47,9 %
Veľké Kostoľany2 829+2 %Mgr. Gilbert Liška 53,7 %58,6 %
Drahovce2 592+1,2 %Miroslav Ledecký 31,1 %58,9 %
Chtelnica2 510−3,2 %Ing. Ján Horváth 100 %38,8 %
Moravany nad Váhom2 505+7,5 %Ing. Peter Hulman 100 %41,4 %
Banka2 149+1,2 %Mgr. Tatiana Julinyová 100 %34,2 %
Krakovany1 444−0,2 %Ing. Rastislav Bielik 36,6 %63,7 %
Sokolovce1 401+8,4 %Ing. Marián Dóczy 100 %42,7 %
Trebatice1 352−1,2 %Mgr. Juraj Valo 100 %37,5 %
Veselé1 246+4,6 %Tomáš Svítek 42,9 %59,4 %
Borovce1 211+20,9 %Ivan Šiška 52,3 %61,9 %
Ostrov1 210−2,1 %Jozef Tkácz 100 %40,1 %
Dubovany1 107+10,3 %Miroslav Michalčík 71 %51,2 %
Ratnovce1 074+4,6 %Mgr. Daniela Sigetová 61,6 %55,6 %
Veľké Orvište1 046−2,5 %PhDr. MBA Pavol Paulovič, LL.M. 100 %35,8 %
Dolný Lopašov964+0,7 %Bc. Mário Beblavý 86,9 %61,9 %
Prašník823−3,6 %Milan Mozolák 76,7 %59,2 %
Rakovice641+12,5 %Mária Konopová 49,2 %60,1 %
Pečeňady564+6,6 %Klaudius Adámek 57,7 %79,3 %
Nižná552+0,4 %Mgr. Jana Sersenová 81 %65,9 %
Hubina533+8,6 %Peter Fedák 66 %67,6 %
Kočín - Lančár503−4,2 %Ing. Štefan Lányi 53,4 %70 %
Ducové482+15,9 %Jozef Drahovský 53,7 %65,5 %
Šterusy463−8,1 %Štefan Madunický 100 %44,7 %
Bašovce336−2,9 %Sandra Borovská 100 %51,1 %
Šípkové303−4,1 %Gabriela Snohová 54,1 %60,7 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]