Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Trnavský kraj

Okres Galanta

36 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Galanta – 15 358 obyvateľovSereď – 15 059 obyvateľovSládkovičovo – 5 386 obyvateľovVeľké Úľany – 5 011 obyvateľovŠoporňa – 4 032 obyvateľovJelka – 3 992 obyvateľovTrstice – 3 816 obyvateľovPata – 3 274 obyvateľovHorné Saliby – 3 169 obyvateľovVeľká Mača – 2 560 obyvateľovMatúškovo – 2 248 obyvateľovDolné Saliby – 2 024 obyvateľovVáhovce – 2 008 obyvateľovKošúty – 1 940 obyvateľovPusté Úľany – 1 822 obyvateľovTomášikovo – 1 805 obyvateľovDolná Streda – 1 778 obyvateľovŠintava – 1 712 obyvateľovVinohrady nad Váhom – 1 678 obyvateľovČierny Brod – 1 620 obyvateľovMostová – 1 562 obyvateľovKajal – 1 549 obyvateľovVeľký Grob – 1 451 obyvateľovČierna Voda – 1 397 obyvateľovAbrahám – 1 112 obyvateľovVozokany – 1 089 obyvateľovKráľov Brod – 1 059 obyvateľovTopoľnica – 992 obyvateľovGáň – 885 obyvateľovZemianske Sady – 852 obyvateľovMalá Mača – 607 obyvateľovPusté Sady – 601 obyvateľovJánovce – 515 obyvateľovŠalgočka – 472 obyvateľovHoste – 431 obyvateľovDolný Chotár – 344 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Galanta15 358+2,5 %Mgr. Zuzana Morovičová 51,6 %38 %
Sereď15 059−5,8 %Ing. Ondrej Kurbel 77,7 %33,7 %
Sládkovičovo5 386+0,7 %Ing. Gábor Krommer 55,3 %38,9 %
Veľké Úľany5 011+12,8 %Ing. DBA František Gőgh 51,2 %58,5 %
Šoporňa4 032−3,3 %Mgr. Adrián Macho 80,3 %46,7 %
Jelka3 992+2,1 %Peter Török 58,2 %56,1 %
Trstice3 816+2,1 %Mgr. Éva Kacz 87,8 %46 %
Pata3 274+6,4 %PaedDr. PhD. Jozef Berčík 48,6 %53,5 %
Horné Saliby3 169−1,8 %Mgr. Imrich Molnár 56,5 %54,5 %
Veľká Mača2 560−0,4 %Dagmar Kosnáčová 56,7 %61,7 %
Matúškovo2 248+6,3 %Ing. Dávid Mézes 39,5 %55,6 %
Dolné Saliby2 024+3,6 %Ing. Ľudovít Kovács 79,5 %54,1 %
Váhovce2 008−6 %Eugen Szabo 58,7 %68,2 %
Košúty1 940+19,3 %Mgr. Zdenka Mačicová 100 %31,9 %
Pusté Úľany1 822+6,7 %Ing. Henrich Čambál 50,1 %58,4 %
Tomášikovo1 805+9,7 %PhDr. Zoltán Horváth 100 %36,3 %
Dolná Streda1 778+20 %PhDr. Mgr. Ľuboš Šúry 55,3 %58,4 %
Šintava1 712−2,2 %Ing. Matúš Šulák 32,3 %60,8 %
Vinohrady nad Váhom1 678+9,1 %Ing. Eva Hanusová 61,5 %54,7 %
Čierny Brod1 620+0,9 %Ing. RNDr. Roland Kubík 50,8 %62,8 %
Mostová1 562−2,1 %JUDr. Tibor Rózsár 59,6 %56,2 %
Kajal1 549+0,4 %Ing. Peter Madarász 60,1 %54,3 %
Veľký Grob1 451+11 %Viliam Rigo 56 %54,5 %
Čierna Voda1 397+1,5 %Ing. Štefan Jankovics 60,4 %78,2 %
Abrahám1 112+7,1 %Mgr. Tibor Ležovič 41,9 %59,5 %
Vozokany1 089−8,2 %Tamás Zupko 51,8 %66 %
Kráľov Brod1 059−5,6 %Mgr. Gergely Agócs 70,9 %67,6 %
Topoľnica992+21,6 %Ing. Miroslav Szabó 70,3 %58,1 %
Gáň885+13,5 %Juraj Dovina 100 %52,9 %
Zemianske Sady852−0,8 %Ing. Roman Súkeník 82,7 %52,5 %
Malá Mača607+1,5 %Monika Nagyová, MBA 79,9 %60,8 %
Pusté Sady601+3,1 %Ing. Tomáš Nemeček 100 %48,5 %
Jánovce515+4,7 %Mgr. Jozef Čechovič 75,3 %76 %
Šalgočka472+3,5 %Katarína Šikulová 100 %45,7 %
Hoste431−11,3 %Peter Buček 41,7 %66,8 %
Dolný Chotár344−20,4 %Ladislav Culinka 75,3 %60,3 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]