Okres Dunajská Streda
67 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 127 827obyvateľov (2024)
- 67obcí a miest
- 48,1 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Dunajská Streda | 22 826 | +1,2 % | JUDr. Zoltán Hájos 62,9 % | 34,6 % |
| Šamorín | 13 672 | +4,9 % | Csaba Orosz 63,1 % | 41,1 % |
| Veľký Meder | 8 204 | −6,4 % | JUDr. Ladislav Csémi 50,9 % | 46,7 % |
| Gabčíkovo | 5 290 | −2 % | PhDr. Iván Fenes 77,6 % | 49,2 % |
| Hviezdoslavov | 3 772 | +287,3 % | Ing. František Kavecký 51,3 % | 42,6 % |
| Okoč | 3 661 | +0,8 % | Ing. Ladislav Polák 56,8 % | 54,6 % |
| Zlaté Klasy | 3 542 | −1,2 % | Marek Rigó 52,3 % | 73,1 % |
| Lehnice | 3 323 | +29 % | JUDr. Ing. František Szitási 100 % | 36,5 % |
| Topoľníky | 3 122 | +3,4 % | Bc. Tünde Várady 67 % | 67,1 % |
| Vrakúň | 2 946 | +11,7 % | PaedDr. Štefan Fazekas 75,3 % | 64,1 % |
| Nový Život | 2 302 | +2,9 % | Mgr. Alžbeta Mészárosová 100 % | 32,7 % |
| Horná Potôň | 2 260 | +14,6 % | Bc. Tivadar Sidó 100 % | 33,1 % |
| Trhová Hradská | 2 160 | +0,2 % | Ing. Gergely Török 100 % | 29 % |
| Holice | 2 143 | +10,2 % | Ing. Ľudovít Iván 64 % | 65,5 % |
| Kvetoslavov | 2 110 | +91,1 % | Ing. Soňa Franková 81 % | 57,2 % |
| Dolný Štál | 1 928 | +0,7 % | Tomáš Horváth 81,4 % | 63,4 % |
| Vydrany | 1 904 | +18,9 % | Mgr. Ladislav Balódi 70,8 % | 52,5 % |
| Štvrtok na Ostrove | 1 740 | −0,9 % | Mgr. Péter Őry 100 % | 29 % |
| Orechová Potôň | 1 676 | −0,7 % | Tibor Tóth 37,5 % | 59,2 % |
| Jahodná | 1 666 | +8,6 % | Ing. Gabriela Nagy Hegedűs 57,6 % | 56,4 % |
| Veľké Blahovo | 1 579 | +3 % | Júlia Gányovicsová 93,2 % | 47,8 % |
| Kútniky | 1 505 | +8,9 % | JUDr. František Bokros 100 % | 32,2 % |
| Kostolné Kračany | 1 494 | +14,5 % | Ing. Peter Mórocz 100 % | 37,8 % |
| Veľké Dvorníky | 1 373 | +22,9 % | PhDr. Ján Ürögi 64,4 % | 64,7 % |
| Ohrady | 1 362 | +9 % | Ing. MBA Anikó Rabay 65,9 % | 61,7 % |
| Horný Bar | 1 313 | +4,6 % | Mgr. Veronika Gányovics 49,9 % | 69,6 % |
| Malé Dvorníky | 1 197 | +10,1 % | JUDr. PhD. Dávid Kaščák 100 % | 47,6 % |
| Čiližská Radvaň | 1 163 | −2,1 % | Mgr. Tímea Bögi 67,2 % | 55,4 % |
| Baka | 1 130 | +2,3 % | Ing. Peter Horváth 43,8 % | 68,6 % |
| Kráľovičove Kračany | 1 129 | +8,5 % | Zoltán Wurczell 83,1 % | 50,1 % |
| Michal na Ostrove | 1 119 | +19 % | Mgr. Július Borbély 85,9 % | 50,2 % |
| Čenkovce | 1 095 | +2,7 % | Ing. Jozef Karika 78,9 % | 63,9 % |
| Rohovce | 1 073 | −11,7 % | Peter Varga 44,3 % | 60,7 % |
| Veľká Paka | 1 062 | +14,6 % | Mgr. Ivan Seňan 100 % | 49,9 % |
| Dolný Bar | 1 023 | +67,7 % | Ing. Oskár Bereczk 100 % | 27 % |
| Blatná na Ostrove | 994 | +16,4 % | Štefan Sárosfai 51,6 % | 68 % |
| Povoda | 968 | +7,4 % | Alexander Csóka 100 % | 45,8 % |
| Janíky | 957 | +7,3 % | Lajos Berner 52,4 % | 68,8 % |
| Horné Mýto | 925 | −3,5 % | Ernest Almási 100 % | 32,7 % |
| Padáň | 889 | +0,9 % | Zoltán Szabó 56,3 % | 63,3 % |
| Dunajský Klátov | 860 | +50,6 % | Mgr. Mária Csibová 76,4 % | 60,2 % |
| Pataš | 833 | +4,4 % | Mgr. Ernest Takács 89,4 % | 52,4 % |
| Lúč na Ostrove | 733 | +1,5 % | Peter Tóth 58 % | 72,3 % |
| Baloň | 722 | −3,1 % | JUDr. Kristián Tovaryš 100 % | 38 % |
| Hubice | 656 | +13,9 % | Mária Horváthová 40,2 % | 72,8 % |
| Ňárad | 645 | +2,2 % | Jozef Lukács 100 % | 47,2 % |
| Oľdza | 641 | +40,3 % | Ildikó Gyurcsiová 100 % | 40,3 % |
| Čakany | 621 | +2,5 % | Lívia Bugárová 73,2 % | 79,7 % |
| Trstená na Ostrove | 600 | +6,4 % | Mgr. Zuzana Bónová 100 % | 45,9 % |
| Mad | 576 | +6,5 % | Mgr. MBA Gabriel László 57,4 % | 79,2 % |
| Trnávka | 570 | +16,3 % | Mgr. Juraj Lami 82,1 % | 64,4 % |
| Báč | 553 | +0,2 % | Ján Darida 57,5 % | 71 % |
| Dobrohošť | 529 | +15,8 % | Karolina Csápayová 63,6 % | 62,1 % |
| Medveďov | 522 | −4,4 % | Ing. Ladislav Kulacs 100 % | 43,5 % |
| Macov | 504 | +75,6 % | Marta Kukóová 58,7 % | 58,7 % |
| Sap | 503 | −3,6 % | Ing. František Miklós 100 % | 38,6 % |
| Jurová | 482 | −3 % | Gabriel Fekete 65,5 % | 80,5 % |
| Mierovo | 461 | +1,5 % | Katarína Janikovicsová 100 % | 35,2 % |
| Vojka nad Dunajom | 446 | −1,5 % | Ing. Donald Álló 56,5 % | 75,5 % |
| Blahová | 434 | +18,9 % | Nataša Rajcsányiová 58 % | 70,3 % |
| Vieska | 423 | −0,5 % | Robert Mocsonoky 100 % | 50,8 % |
| Bellova Ves | 365 | +43,1 % | Ing. MBA Mária Jankovičová 69,8 % | 61,1 % |
| Boheľov | 355 | +2,6 % | Mgr. Roland Végh 68,1 % | 67,7 % |
| Kľúčovec | 345 | −5,5 % | Csaba Bognár 49,4 % | 83,2 % |
| Bodíky | 296 | +10,4 % | Tamás Világi 100 % | 50,4 % |
| Potônske Lúky | 285 | +1,1 % | Leonard Flaška 81,5 % | 72,8 % |
| Kyselica | 270 | +80 % | Katarína Kajdacsyová 67,4 % | 72,7 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.