Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Trenčiansky kraj

Okres Trenčín

37 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Trenčín – 54 130 obyvateľovNemšová – 6 172 obyvateľovTrenčianska Teplá – 4 162 obyvateľovTrenčianske Teplice – 3 909 obyvateľovTrenčianska Turná – 3 561 obyvateľovTrenčianske Stankovce – 3 404 obyvateľovHorná Súča – 3 281 obyvateľovDolná Súča – 3 050 obyvateľovHorné Srnie – 2 679 obyvateľovSoblahov – 2 391 obyvateľovDrietoma – 2 187 obyvateľovOmšenie – 1 816 obyvateľovMelčice - Lieskové – 1 713 obyvateľovChocholná - Velčice – 1 666 obyvateľovSvinná – 1 594 obyvateľovTrenčianske Jastrabie – 1 391 obyvateľovSkalka nad Váhom – 1 278 obyvateľovMníchova Lehota – 1 217 obyvateľovZamarovce – 1 174 obyvateľovIvanovce – 1 084 obyvateľovDubodiel – 1 031 obyvateľovSelec – 1 007 obyvateľovAdamovské Kochanovce – 881 obyvateľovTrenčianske Mitice – 877 obyvateľovNeporadza – 802 obyvateľovDolná Poruba – 794 obyvateľovMotešice – 779 obyvateľovVeľká Hradná – 772 obyvateľovBobot – 719 obyvateľovVeľké Bierovce – 701 obyvateľovKostolná - Záriečie – 671 obyvateľovŠtvrtok – 478 obyvateľovHrabovka – 439 obyvateľovOpatovce – 433 obyvateľovHorňany – 427 obyvateľovKrivosúd - Bodovka – 346 obyvateľovPetrova Lehota – 192 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Trenčín54 130−3,1 %Mgr. Ján Forgáč 69,2 %39,7 %
Nemšová6 172−1,6 %Ing. Bernard Bagín 66,8 %58,2 %
Trenčianska Teplá4 162−0,7 %Bc. Martin Jakúbek 57,6 %49,6 %
Trenčianske Teplice3 909−5,4 %PhDr. Zuzana Frajková Ďurmeková 52,2 %51,8 %
Trenčianska Turná3 561+12,3 %Ing. Peter Mikula 100 %48 %
Trenčianske Stankovce3 404+7,9 %JUDr. Martin Markech 100 %38,6 %
Horná Súča3 281−4,1 %Jakub Ondračka 100 %45,6 %
Dolná Súča3 0500 %Matúš Bulejko 100 %45,8 %
Horné Srnie2 679−4,2 %PhDr. Juraj Húserka 100 %40,7 %
Soblahov2 391+6,7 %Marian Hudec 100 %41,8 %
Drietoma2 187−3,3 %Jaroslav Mego 57,3 %51,7 %
Omšenie1 816−9 %Mgr. Alojz Marček 54,2 %54,7 %
Melčice - Lieskové1 713+5,8 %Mgr. Katarína Remencová 100 %48 %
Chocholná - Velčice1 666−2,1 %Peter Margetín 75,5 %64,1 %
Svinná1 594+0,4 %Dalibor Jakal 72,1 %55,4 %
Trenčianske Jastrabie1 391+14,6 %Mgr. Marek Brožek 79,1 %68,4 %
Skalka nad Váhom1 278+9 %Roman Mičega 48,4 %70,4 %
Mníchova Lehota1 217−1,5 %Mgr. Jozef Kováč 88 %59,3 %
Zamarovce1 174+21 %Mgr. Peter Minárik 100 %51 %
Ivanovce1 084+14,7 %Bc. Mária Hládeková 100 %46,4 %
Dubodiel1 031+8,5 %Mgr. Anton Prechádzka 100 %45 %
Selec1 007+0,3 %Ing. Benedikt Šišovský 52,7 %75,7 %
Adamovské Kochanovce881+4,8 %Juraj Pavlík 100 %51 %
Trenčianske Mitice877+13,5 %Bc. Jana Šebáňová 100 %42,8 %
Neporadza802+0,6 %Marián Kopecký 42 %71,3 %
Dolná Poruba794+0,8 %Ing. Zuzana Vániová 68,4 %54,6 %
Motešice779−2,1 %Ing. Martin Mach 100 %53,4 %
Veľká Hradná772+10,6 %Ing. Pavol Ježík 100 %51,6 %
Bobot719−5 %Ing. Marcela Bartošová 100 %46,9 %
Veľké Bierovce701+3,4 %Ing. Silvia Masárová 100 %45 %
Kostolná - Záriečie671+2 %Mgr. Rastislav Horňák 54,1 %65,7 %
Štvrtok478+36,2 %Ing. Gabriela Vojtková 100 %57,2 %
Hrabovka439+4,5 %Marta Kunová 50,6 %67,1 %
Opatovce433+8 %Mgr. Iveta Mondeková 35,1 %73,1 %
Horňany427−5,3 %Marián Lobotka 69,2 %68,3 %
Krivosúd - Bodovka346+4,8 %Richard Kubáň 100 %48,4 %
Petrova Lehota192+5,5 %Radko Rožánek 100 %55,7 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]