Okres Prievidza
52 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 127 650obyvateľov (2024)
- 52obcí a miest
- 46,2 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Prievidza | 42 429 | −10,8 % | Mgr. Branislav Gigac 46,5 % | 39,4 % |
| Handlová | 15 457 | −11,8 % | Ján Spevár, M.A. 29,9 % | 36,1 % |
| Bojnice | 5 073 | +3,5 % | MVDr. Ladislav Smatana 67,4 % | 57,5 % |
| Nováky | 4 093 | −4,1 % | Mgr. Dana Horná 55,3 % | 54,6 % |
| Kanianka | 3 802 | −8 % | DiS. art. Peter Bielický 68,9 % | 53,6 % |
| Lehota pod Vtáčnikom | 3 697 | −5,7 % | Mgr. PhD. Michal ĎUREJE 100 % | 49,6 % |
| Nitrianske Pravno | 3 077 | −3,9 % | Ing. Imrich Gaplovský 37,4 % | 52,3 % |
| Oslany | 2 399 | −0,2 % | Mgr. Miroslav Kováč 76,6 % | 54,8 % |
| Dolné Vestenice | 2 374 | −8,4 % | Viliam Šuhajda 77,2 % | 57,3 % |
| Nedožery - Brezany | 2 054 | −2,7 % | Ing. PhD. Jaroslav Pekár 100 % | 45,2 % |
| Nitrianske Rudno | 1 911 | −1,4 % | Robert Štrbák 63,7 % | 60,2 % |
| Valaská Belá | 1 905 | −12,3 % | Ing. Miloš Cúcik 45,1 % | 58,2 % |
| Lazany | 1 804 | +9,1 % | Ing. MBA Jana Matiašková 74,8 % | 59 % |
| Diviacka Nová Ves | 1 760 | +0,3 % | Ivan Kohút 90 % | 45,5 % |
| Diviaky nad Nitricou | 1 760 | −0,1 % | Ing. Radovan Iliaš 100 % | 46,1 % |
| Kamenec pod Vtáčnikom | 1 760 | −1,7 % | Ing. Dušan Ďuriš 62,6 % | 61 % |
| Čereňany | 1 742 | +3 % | Ing. PhD. Richard Masný 100 % | 30 % |
| Bystričany | 1 739 | −3,7 % | Mgr. Filip Lukáč 77,2 % | 50,9 % |
| Zemianske Kostoľany | 1 699 | −2,4 % | Ing. Jana Školíková 100 % | 31,9 % |
| Sebedražie | 1 666 | −5,9 % | Radko Peregrim 34,5 % | 57,9 % |
| Opatovce nad Nitrou | 1 517 | −3,3 % | Mgr. Dana Melišková 67,1 % | 55,2 % |
| Chrenovec - Brusno | 1 413 | +3,4 % | Ing. MBA Tibor Čičmanec 75,5 % | 67,4 % |
| Poruba | 1 372 | +6 % | Ing. MBA Tomáš Tóth 100 % | 43,3 % |
| Cigeľ | 1 287 | +2,6 % | Ing. Eduard Krausko 76,2 % | 61,5 % |
| Pravenec | 1 283 | −3,3 % | Lenka Kmeťová 59,2 % | 57,2 % |
| Ráztočno | 1 238 | +1,8 % | Jana RADOVSKÁ 100 % | 42 % |
| Tužina | 1 214 | +1,4 % | Miroslav Dzina 100 % | 40,4 % |
| Nitrianske Sučany | 1 202 | −1,1 % | Ing. Marek Bartolen 43 % | 68,6 % |
| Liešťany | 1 169 | −5,6 % | Ľubomír Noska 100 % | 39,7 % |
| Nitrica | 1 151 | −5,9 % | Ing. Miroslav Jemala 100 % | 50,3 % |
| Horná Ves | 1 090 | −25,7 % | Jozef Hrotek 54 % | 57,2 % |
| Kľačno | 1 076 | −3,3 % | Jozef Ďuriš 100 % | 31,1 % |
| Malinová | 1 011 | +11,2 % | Juraj Stiffel 57,3 % | 62,2 % |
| Koš | 1 005 | −12,6 % | Ing. Lukáš Leitman 46,8 % | 67,5 % |
| Rudnianska Lehota | 732 | −1,2 % | Mgr. Miroslav Belanec 85,5 % | 58,3 % |
| Malá Čausa | 706 | +3,8 % | Jozef KRPELAN 100 % | 41 % |
| Horné Vestenice | 620 | +1,3 % | Ing. Pavol Foltán 61,3 % | 73,9 % |
| Lipník | 595 | +16,4 % | Ing. Peter Mikuško 100 % | 41,9 % |
| Jalovec | 591 | +1 % | Mgr. Ján TONHAISER 100 % | 43,2 % |
| Radobica | 574 | +3,4 % | Mgr. Elena Valenteje 100 % | 48,9 % |
| Veľká Čausa | 546 | +13,8 % | JUDr. Nikola Pekárová 100 % | 39,9 % |
| Poluvsie | 537 | −7,4 % | Martin Šujan 100 % | 53,4 % |
| Kocurany | 528 | +3,1 % | Ing. Vojtech Čičmanec 100 % | 41,6 % |
| Kostolná Ves | 499 | +12,1 % | Ing. Michal Cvíčela 44,9 % | 68,2 % |
| Čavoj | 497 | −1,8 % | JUDr. Anna Gulášová 54,5 % | 69,9 % |
| Šútovce | 459 | +6,3 % | Mgr. Miroslav Rajčo 53,7 % | 64,8 % |
| Seč | 388 | −1 % | Anton Vrecko 100 % | 55,2 % |
| Nevidzany | 298 | −2,3 % | Ing. Eva Dašková 59,6 % | 69 % |
| Podhradie | 292 | −5,5 % | Ľudovít Michalovič 65,2 % | 77 % |
| Chvojnica | 224 | −13,2 % | Branislav Dobrotka 79,1 % | 56,5 % |
| Temeš | 189 | −19,2 % | Oľga Fakanová 100 % | 44 % |
| Dlžín | 146 | −17 % | František Adamec 45,6 % | 74,8 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.