Okres Považská Bystrica
28 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 60 361obyvateľov (2024)
- 28obcí a miest
- 53,1 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Považská Bystrica | 36 961 | −8,9 % | Mgr. PhD. Maroš Chudovský 52 % | 51,4 % |
| Papradno | 2 357 | −7,3 % | Ing. Roman Španihel 100 % | 41,3 % |
| Udiča | 2 249 | +2,6 % | Ing. MBA Marianna Cigániková 70,7 % | 59,5 % |
| Pružina | 2 113 | +4,3 % | Michal Ušiak 54,6 % | 59,8 % |
| Plevník - Drienové | 1 718 | +6,5 % | Miroslav Kremeň 100 % | 44,5 % |
| Domaniža | 1 644 | +8,7 % | František Matušík 85,2 % | 57,8 % |
| Prečín | 1 561 | +8,4 % | František Bírošík 48,1 % | 63,7 % |
| Dolná Mariková | 1 406 | −1,7 % | Mgr. Zuzana Polníková 63,1 % | 59,8 % |
| Sverepec | 1 404 | +13,5 % | Ing. Ján Strieženec 55,3 % | 64 % |
| Jasenica | 1 245 | +17,1 % | Mgr. Martina Zelenáková 100 % | 40,7 % |
| Brvnište | 1 167 | −1,9 % | Ing. Dagmar Mikudíková 54,6 % | 65,6 % |
| Dolný Lieskov | 793 | −3,2 % | Ján Križan 54,7 % | 55,2 % |
| Stupné | 687 | −4,3 % | Ing. Peter Splavec 100 % | 46,1 % |
| Hatné | 632 | +5,5 % | Mgr. Iveta Žilovcová 100 % | 41,7 % |
| Horná Mariková | 583 | −4,9 % | Martin Gardoň 32,6 % | 71,2 % |
| Horný Lieskov | 502 | +32,8 % | Jozef Švec 65 % | 77,7 % |
| Slopná | 496 | +4 % | Mgr. Martina Michálková 77,7 % | 78,4 % |
| Malé Lednice | 494 | −2,6 % | Pavol Holko 100 % | 37,6 % |
| Bodiná | 480 | −3,2 % | Marcela Filová 52,6 % | 70,5 % |
| Klieština | 332 | −4,9 % | JUDr. Rastislav Bačík 100 % | 46,6 % |
| Kostolec | 272 | +19,3 % | Miroslav Michalík 100 % | 50,9 % |
| Vrchteplá | 248 | −8,8 % | Ladislav Kolek 100 % | 48,4 % |
| Záskalie | 223 | +25,3 % | František Koleno 66,2 % | 75,7 % |
| Ďurďové | 165 | +9,3 % | Ing. Anton Ondrásky 100 % | 48,2 % |
| Čelkova Lehota | 160 | +13,5 % | Jozef Čelko 100 % | 69,5 % |
| Počarová | 158 | +12,9 % | Ladislav Lagín 100 % | 52,5 % |
| Sádočné | 158 | −4,2 % | Ivan Sádecký 68 % | 69,8 % |
| Podskalie | 153 | +19,5 % | Zuzana Dočekalová 100 % | 73,6 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.