Okres Vranov nad Topľou
68 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 79 395obyvateľov (2024)
- 68obcí a miest
- 53,8 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Vranov nad Topľou | 20 262 | −11,5 % | Ing. Ján Ragan 49,7 % | 42,6 % |
| Hanušovce nad Topľou | 3 728 | −0,6 % | Ing. Tomáš Socha 59,4 % | 53,1 % |
| Zámutov | 3 405 | +9,3 % | Miroslav Vall 33,7 % | 64,4 % |
| Vechec | 3 025 | +7,3 % | Ladislav Tóth 50,3 % | 66,5 % |
| Čaklov | 2 774 | +8,7 % | Tibor Kotľár 51,1 % | 68,6 % |
| Bystré | 2 766 | +2,5 % | PhDr. Ľubomír Hreha 100 % | 41,5 % |
| Soľ | 2 664 | +6,3 % | Ing. Jozef Berta 65 % | 46,8 % |
| Sečovská Polianka | 2 619 | −5,8 % | Michal Urban 75,8 % | 51,7 % |
| Sačurov | 2 610 | +11,6 % | Peter Barát 72,4 % | 51,3 % |
| Banské | 2 018 | +11,4 % | PaedDr. Stanislav Maloš 64,7 % | 72,4 % |
| Hlinné | 1 917 | +5,1 % | Milena Naštová Hladová 38,8 % | 61,8 % |
| Kamenná Poruba | 1 727 | +29,7 % | Mgr. Miroslav Janoško 53,1 % | 84 % |
| Nižný Hrabovec | 1 570 | −3,9 % | Alojz Jonek 52,9 % | 49,8 % |
| Sedliská | 1 537 | +11,4 % | Mgr. Matej Sabol 100 % | 45,8 % |
| Nižný Hrušov | 1 501 | −5,7 % | Ján Fenčák 82,1 % | 58,8 % |
| Čičava | 1 379 | +11,4 % | Stanislav Antuš 54,6 % | 68,3 % |
| Dlhé Klčovo | 1 347 | −4,2 % | Ľubica Zubková 100 % | 37,6 % |
| Hencovce | 1 340 | −0,1 % | JUDr. Matúš Tomáš 64,4 % | 63,8 % |
| Vyšný Žipov | 1 164 | −0,8 % | Mgr. Miroslav Ondič 48,9 % | 55,7 % |
| Poša | 1 010 | +7,3 % | Ing. Peter Matta 100 % | 32,7 % |
| Tovarné | 977 | −2,2 % | PaedDr. Kvetoslava Mižáková 79,7 % | 56,8 % |
| Pavlovce | 836 | +9,7 % | Ing. Jozef Kočiš 100 % | 46,9 % |
| Žalobín | 815 | −0,1 % | Ing. Slavomír Demčák 87,4 % | 56,1 % |
| Ondavské Matiašovce | 803 | −2,7 % | Bc. Martin Mika 82,1 % | 62,8 % |
| Skrabské | 773 | −1,7 % | Emil Rybnický 42,1 % | 64,7 % |
| Davidov | 767 | −3,9 % | Ing. Jozef Vaľko 61,7 % | 68,8 % |
| Rudlov | 731 | +7,5 % | Ing. Juraj Vasiľ 100 % | 43,2 % |
| Čierne nad Topľou | 711 | −4,8 % | Vladislav Dvorjak 100 % | 43 % |
| Malá Domaša | 706 | +39 % | PhDr. Jaroslav Makatúra 100 % | 49,4 % |
| Slovenská Kajňa | 701 | −10,2 % | Mgr. Marek Kačmár 71,9 % | 58,5 % |
| Hermanovce nad Topľou | 662 | −8,4 % | Ing. Martin Ivan 100 % | 45,6 % |
| Merník | 584 | −3,8 % | Ing. Stanislav Vagaský 46,8 % | 64,6 % |
| Benkovce | 567 | +6,2 % | Ing. Kamil Konečný 50,8 % | 68,5 % |
| Kučín | 536 | +2,1 % | Michal Mantič 54,4 % | 52,9 % |
| Kladzany | 529 | −1,5 % | Ing. Vladimír Rusnačko 73,6 % | 59 % |
| Komárany | 510 | +5,4 % | Mgr. Jana Kráľová 56,2 % | 77,4 % |
| Jastrabie nad Topľou | 497 | +9,7 % | JUDr. PhD. Miloš Dankovič 52,8 % | 67,3 % |
| Kvakovce | 456 | −12,8 % | Mgr. Radovan Kapraľ 88,4 % | 59,7 % |
| Petrovce | 441 | −2,6 % | Mgr. Anna Hliboká Čurliková 58,1 % | 77,5 % |
| Majerovce | 436 | −1,8 % | Róbert Pešta 39,8 % | 67,4 % |
| Holčíkovce | 419 | −1,4 % | Mgr. Michal Flešár 100 % | 53,4 % |
| Ďapalovce | 415 | −10 % | Ing. Ján Cmár 100 % | 51,2 % |
| Nižný Kručov | 386 | −7,7 % | Ján Čaraba 75,7 % | 71,9 % |
| Nová Kelča | 356 | −7,5 % | PhDr. Mária Telepunová 60,2 % | 79,5 % |
| Cabov | 350 | −12,1 % | Viliam Popaďák 100 % | 65,9 % |
| Medzianky | 310 | +5,8 % | Michal Baran 100 % | 44,1 % |
| Matiaška | 291 | +1,7 % | Beáta Lešková 89,3 % | 59,8 % |
| Juskova Voľa | 287 | −10,3 % | Jozef Lukačin 59,5 % | 87,4 % |
| Ďurďoš | 285 | +6,7 % | Miroslav Guľa 34,2 % | 75 % |
| Remeniny | 282 | −6,6 % | Marián Hirka 100 % | 49,4 % |
| Michalok | 278 | −9,2 % | Peter Fečo 44 % | 67,6 % |
| Babie | 238 | −1,2 % | Dušan Dzurko 51,4 % | 73,3 % |
| Prosačov | 228 | −3 % | Rastislav Dávid 47,2 % | 62,2 % |
| Jasenovce | 216 | −6,9 % | Peter Fečko 92,3 % | 62,9 % |
| Radvanovce | 213 | +0,9 % | Peter Dzugas 74,6 % | 75,3 % |
| Vlača | 209 | −10,7 % | Ľuboš Leško 100 % | 52,9 % |
| Vyšný Kazimír | 190 | −3,1 % | Mgr. Katarína Baranová 100 % | 66,7 % |
| Rafajovce | 159 | −16,3 % | Božena Dubasová 100 % | 49,6 % |
| Petkovce | 133 | −9,5 % | Ing. Anna Kleinová 100 % | 61,2 % |
| Giglovce | 130 | −10,3 % | Ing. Mgr. MBA Zuzana Bochová 100 % | 36,4 % |
| Piskorovce | 112 | −21,1 % | Mgr. Magdaléna Šatníková 54,6 % | 74 % |
| Tovarnianska Polianka | 102 | −8,1 % | Peter Vojtko 64,5 % | 88,4 % |
| Ruská Voľa | 90 | +9,8 % | Slavko Holoďák 55,3 % | 80 % |
| Štefanovce | 86 | −23,9 % | Vladimír Kopčák 69,1 % | 70,7 % |
| Zlatník | 70 | −11,4 % | JUDr. Juraj Balog 100 % | 69,1 % |
| Vavrinec | 59 | −1,7 % | Helena Tabaková 56,3 % | 74,4 % |
| Girovce | 51 | −17,7 % | – | – |
| Detrík | 49 | −5,8 % | – | – |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.