Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Svidník

68 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Svidník – 9 647 obyvateľovGiraltovce – 3 958 obyvateľovKračúnovce – 1 273 obyvateľovLadomirová – 1 064 obyvateľovKružlová – 753 obyvateľovKuková – 737 obyvateľovCernina – 573 obyvateľovStročín – 572 obyvateľovVyšný Mirošov – 572 obyvateľovOkrúhle – 562 obyvateľovLúčka – 507 obyvateľovKalnište – 503 obyvateľovKrajná Bystrá – 502 obyvateľovKapišová – 457 obyvateľovŽelezník – 457 obyvateľovRovné – 456 obyvateľovRoztoky – 454 obyvateľovMestisko – 429 obyvateľovRadoma – 425 obyvateľovVyšný Orlík – 385 obyvateľovKurimka – 362 obyvateľovNižný Orlík – 334 obyvateľovHrabovčík – 322 obyvateľovDukovce – 317 obyvateľovHunkovce – 311 obyvateľovŽelmanovce – 308 obyvateľovNižný Mirošov – 265 obyvateľovKečkovce – 264 obyvateľovŠarišský Štiavnik – 248 obyvateľovLužany pri Topli – 247 obyvateľovKrajná Poľana – 227 obyvateľovMlynárovce – 221 obyvateľovValkovce – 206 obyvateľovDubová – 195 obyvateľovBeňadikovce – 187 obyvateľovNižný Komárnik – 185 obyvateľovVyšná Jedľová – 185 obyvateľovSoboš – 141 obyvateľovRakovčík – 139 obyvateľovFijaš – 138 obyvateľovSvidnička – 135 obyvateľovMičakovce – 120 obyvateľovMatovce – 119 obyvateľovVagrinec – 118 obyvateľovŠtefurov – 99 obyvateľovNižná Jedľová – 98 obyvateľovDlhoňa – 92 obyvateľovŠemetkovce – 90 obyvateľovKobylnice – 85 obyvateľovCigla – 79 obyvateľovKrajné Čierno – 78 obyvateľovJurkova Voľa – 77 obyvateľovNižná Pisaná – 75 obyvateľovVyšná Pisaná – 74 obyvateľovNová Polianka – 71 obyvateľovKorejovce – 69 obyvateľovPstriná – 65 obyvateľovVyšný Komárnik – 64 obyvateľovBodružal – 59 obyvateľovMiroľa – 50 obyvateľovDobroslava – 49 obyvateľovMedvedie – 43 obyvateľovVápeník – 37 obyvateľovKrajná Porúbka – 34 obyvateľovBelejovce – 28 obyvateľovŠarbov – 19 obyvateľovHavranec – 15 obyvateľovPríkra – 11 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Svidník9 647−14,9 %PhDr. MBA Ján Vook, DBA 49,7 %49,5 %
Giraltovce3 958−4,6 %Ing. Pavol Tchurík 60,6 %51 %
Kračúnovce1 273+5,6 %Michal Boleš 58,2 %65 %
Ladomirová1 064+4,7 %PhDr. Vladislav Cuper 53,9 %61,3 %
Kružlová753+10,1 %PhDr. Adrián Gužo 100 %75,8 %
Kuková737+1,9 %Anna Lukáčová 66,6 %67,3 %
Cernina573−2,2 %Ing. Helena Madzinová 78,6 %59,7 %
Stročín572+2,3 %Stanislav Potoma 41 %71,3 %
Vyšný Mirošov572−4,2 %Jana Stešková 59,7 %78,4 %
Okrúhle562−11,6 %Mgr. Radoslav Kolesár 51,7 %68,1 %
Lúčka507−2,3 %Mgr. Juraj Kostura 79,6 %64,9 %
Kalnište503−8,4 %Jozef Cauner 35,3 %63,7 %
Krajná Bystrá502+19,8 %Ing. Pavol Štefanco 100 %51,5 %
Kapišová457+7,8 %Ing. Šimon Baran 58 %71,3 %
Železník457−0,7 %Ing. Andrej Mitaľ 48,3 %62,1 %
Rovné456−7,1 %Stanislav Viravec 59,3 %70 %
Roztoky454+17,6 %Ing. Martin Jurkovič 69,5 %64,1 %
Mestisko429−9,1 %Jaroslav Nagajda 73,9 %77,2 %
Radoma425−2,3 %Daniela Zelonkayová 66,5 %69,4 %
Vyšný Orlík385+2,4 %Mgr. Matúš Ivančo 48,5 %74,8 %
Kurimka362−5 %Ing. Martina Ilečková 83,8 %57,4 %
Nižný Orlík334+8,1 %Ing. Peter Fecenko 38,6 %73,9 %
Hrabovčík322−5 %Sergej Vasilenko 59,8 %84,3 %
Dukovce317+22,9 %Jozef Bodnár 100 %56 %
Hunkovce311−6,9 %Mgr. Marián Pokorný 60,6 %65,5 %
Želmanovce308−8,6 %–70,2 %
Nižný Mirošov265+2,7 %Anna Hrešková 85,5 %60,4 %
Kečkovce264+6,9 %Edita Oreničová 61 %66,1 %
Šarišský Štiavnik248−15,1 %Michal Kimák 73,3 %58,4 %
Lužany pri Topli247−5,4 %Tomáš Kočiš 62,1 %74,9 %
Krajná Poľana227+7,1 %–77,4 %
Mlynárovce221+2,3 %Igor Durkot 57,7 %72 %
Valkovce206−8 %Jaroslav Vasičko 100 %60 %
Dubová195−12,6 %Miloš Vaňušaník 54,4 %74,9 %
Beňadikovce187−14,6 %Mgr. Ladislav Šotik 100 %47,2 %
Nižný Komárnik185+6,3 %Mgr. Jana Leščišinová 92,9 %78,5 %
Vyšná Jedľová185−4,1 %Mgr. Miroslav Čepan 100 %67,9 %
Soboš141+0,7 %Mgr. MBA Ivana Ivančová 100 %61,9 %
Rakovčík139−18,7 %Mgr. Iveta Horvatová 100 %45,3 %
Fijaš138−2,1 %Mgr. Kristína Fečkaninová 100 %72 %
Svidnička135−2,9 %Anna Paňková 100 %44,9 %
Mičakovce120−16,7 %Jaroslava Tkáčová 58,1 %74,8 %
Matovce119−7 %Dávid Jacak 100 %58,8 %
Vagrinec118−6,3 %Mgr. Peter Klim 100 %59,4 %
Štefurov99−10,8 %František Oravec 47,1 %83,5 %
Nižná Jedľová98+15,3 %Mgr. Vladimír Šandala 100 %50 %
Dlhoňa92+22,7 %Jaroslav Sadiv 98,2 %81,4 %
Šemetkovce90+3,4 %Ján Marchevský 100 %58,5 %
Kobylnice85−13,3 %Mgr. Lukáš Juhás 100 %55,4 %
Cigla79−18,6 %Ján Bodrucký 100 %58,8 %
Krajné Čierno78+9,9 %Ján Vaňko 100 %55,7 %
Jurkova Voľa77−8,3 %Iveta Škrabová 100 %64,5 %
Nižná Pisaná75−12,8 %Martin Močilenko 100 %65,6 %
Vyšná Pisaná74+1,4 %Silvia Hvozdová 50,9 %89,1 %
Nová Polianka71−9 %Miroslav Barvirčák 45,1 %81 %
Korejovce69−12,7 %Jaroslav Kapa 100 %75,4 %
Pstriná65+8,3 %PhDr. Anna Mihalíková 100 %60,4 %
Vyšný Komárnik64−9,9 %Daniela Štefancová 61 %73,2 %
Bodružal59−13,2 %Dušan Zelizňák 68,2 %89,8 %
Miroľa50−20,6 %Michal Kurečko 100 %65 %
Dobroslava49+75 %Ing. Jarmila Vasilenková 100 %70,7 %
Medvedie43−8,5 %Ing. Stanislav Moľ 100 %58,3 %
Vápeník37−9,8 %Róbert Palička 100 %60 %
Krajná Porúbka34−34,6 %Mgr. Martina Dulebová 100 %56,7 %
Belejovce28+27,3 %Mgr. Slavomír Bachura 100 %50 %
Šarbov19+72,7 %Stanislav Skasko 100 %60 %
Havranec15+15,4 %Mgr. Milan Ščerba 100 %63,6 %
Príkra11+37,5 %Miroslav Goldir 100 %100 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]