Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Stropkov

43 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Stropkov – 9 683 obyvateľovBreznica – 849 obyvateľovChotča – 652 obyvateľovVyšná Olšava – 623 obyvateľovBukovce – 554 obyvateľovDuplín – 514 obyvateľovTisinec – 484 obyvateľovNižná Olšava – 431 obyvateľovHavaj – 393 obyvateľovTurany nad Ondavou – 345 obyvateľovMiňovce – 338 obyvateľovŠandal – 318 obyvateľovBrusnica – 293 obyvateľovStaškovce – 236 obyvateľovKrušinec – 235 obyvateľovLomné – 233 obyvateľovVeľkrop – 231 obyvateľovBžany – 223 obyvateľovBaňa – 202 obyvateľovKručov – 202 obyvateľovVyšný Hrabovec – 188 obyvateľovVislava – 187 obyvateľovGribov – 185 obyvateľovKolbovce – 185 obyvateľovOľšavka – 167 obyvateľovMakovce – 146 obyvateľovMiková – 136 obyvateľovVarechovce – 135 obyvateľovBreznička – 131 obyvateľovVyškovce – 119 obyvateľovVojtovce – 102 obyvateľovMalá Poľana – 98 obyvateľovTokajík – 95 obyvateľovPotoky – 82 obyvateľovMrázovce – 79 obyvateľovPotôčky – 71 obyvateľovKorunková – 59 obyvateľovVladiča – 59 obyvateľovKožuchovce – 46 obyvateľovSoľník – 33 obyvateľovJakušovce – 29 obyvateľovKrišľovce – 27 obyvateľovBystrá – 16 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Stropkov9 683−10 %JUDr. Ondrej Brendza 72 %43,6 %
Breznica849+4,4 %Slavomír Brendza 100 %48,8 %
Chotča652+10,5 %Vladimír Čač 100 %50,1 %
Vyšná Olšava623−3,1 %Richard Olčák 49,3 %82 %
Bukovce554+3,6 %Tomáš Blicha 78,8 %74,3 %
Duplín514−3,2 %Mgr. Jozef Gajdoš 100 %49,5 %
Tisinec484+26,7 %Ing. Patrik Pališin 50 %70 %
Nižná Olšava431+0,5 %Martin Hančák 100 %55,3 %
Havaj393−1,3 %Mgr. Pavol Gajdoš 53 %69,7 %
Turany nad Ondavou345−11,1 %Mgr. Martina Perátová 100 %53,3 %
Miňovce338+2,7 %Ľuboš Hricko 100 %61,9 %
Šandal318+1,9 %Peter Šichula 100 %48,6 %
Brusnica293−28,9 %Ján Kasarda 53,3 %69,9 %
Staškovce236−5,6 %Marek Kin 61,4 %79,6 %
Krušinec235−8,9 %Mária Hucková 54,6 %56,6 %
Lomné233−7,9 %Ing. Irena Sterczová 68,1 %69,8 %
Veľkrop231+4,1 %Marián Prokopič 100 %58,6 %
Bžany223+32,7 %Ladislav Vrabeľ 53,4 %72,2 %
Baňa202+11,6 %Ján Gundza 100 %45,2 %
Kručov202−7,3 %Mgr. Anna Kertisová 100 %58,8 %
Vyšný Hrabovec188+4,4 %Ján Kraus 78 %63,3 %
Vislava187−8,8 %Milan Haňak 100 %59,9 %
Gribov185−8 %Štefan Mulik 100 %55,2 %
Kolbovce185−7 %Ján Kocak 100 %56,9 %
Oľšavka167−23,7 %Ing. Maroš Forint 74,8 %69,6 %
Makovce146−12 %Helena Štefancová 100 %60,5 %
Miková136−8,1 %Alena Džulová 64 %78,9 %
Varechovce135−18,2 %Ing. Matúš Kuzma 100 %50 %
Breznička131+7,4 %Monika Leľová 100 %42,9 %
Vyškovce119−13,8 %PhDr. Gabriela Cimbaľáková 39,1 %77,5 %
Vojtovce102−4,7 %Bc. Milan Bača 64,6 %58,8 %
Malá Poľana98−13,3 %Anna Bandiová 73,8 %74,2 %
Tokajík95−7,8 %Jana Medvecová 100 %52,8 %
Potoky82−11,8 %Milan Vavrek 100 %49,3 %
Mrázovce79−11,2 %Bc. Viera Polaščíková 100 %60,3 %
Potôčky71+12,7 %Milan Šmajda 100 %68,6 %
Korunková59−36,6 %Mária Dudiňaková 74,4 %80 %
Vladiča59+3,5 %PhDr. Ján Čurpek 100 %55,6 %
Kožuchovce46−31,3 %Ján Zajac 53,9 %90,9 %
Soľník330 %Radoslav Slivka 100 %46,2 %
Jakušovce29−37 %Daniel Fečko 100 %55,2 %
Krišľovce27−18,2 %Monika Dovičáková 100 %29,6 %
Bystrá16−46,7 %Milan Fedorco 100 %84,6 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]