Okres Stará Ľubovňa
44 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 53 392obyvateľov (2024)
- 44obcí a miest
- 52,5 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Stará Ľubovňa | 15 599 | −4,7 % | PhDr. Ľuboš Tomko 74,8 % | 43,6 % |
| Lomnička | 3 728 | +24,6 % | Mária Oračková 53,1 % | 67,2 % |
| Podolínec | 3 048 | −4,8 % | Mgr. MBA Michal Marhefka 76,6 % | 53,1 % |
| Nová Ľubovňa | 3 032 | +2,8 % | Ing. Pavol Hudák 60,8 % | 57,3 % |
| Jakubany | 2 924 | +6,7 % | Ing. Mgr Ján Krajňák 51,1 % | 46,4 % |
| Plaveč | 1 775 | −3,3 % | Mgr. Peter Šlosár 100 % | 43,3 % |
| Plavnica | 1 663 | +2 % | Jozef Ševčik 67,9 % | 70,1 % |
| Šarišské Jastrabie | 1 606 | +17,7 % | PaedDr. Ľubomír Rešetár 100 % | 39 % |
| Vyšné Ružbachy | 1 443 | +2,9 % | Mgr. Peter Martinek 100 % | 45 % |
| Čirč | 1 437 | +14,1 % | Michal Didik 50,7 % | 63,6 % |
| Hniezdne | 1 401 | −3,1 % | Ing. Pavol Šimkovič 73,9 % | 51,7 % |
| Kamienka | 1 341 | −2,5 % | Ing. Michal Lichvar 67,6 % | 56,7 % |
| Ľubotín | 1 308 | −4 % | Ing. Peter Ščišľak 58,4 % | 57 % |
| Kolačkov | 1 281 | −1,2 % | Pavol Zamiška 67,5 % | 62,1 % |
| Chmeľnica | 1 009 | +3,3 % | Pavel Toček 66,7 % | 68,5 % |
| Jarabina | 925 | +3,4 % | Bc. PhDr. Radoslav Beňo 68,6 % | 58,8 % |
| Veľký Lipník | 895 | −8,4 % | Ing. Peter Labant 73,1 % | 66,2 % |
| Kyjov | 740 | −2,5 % | Ing. Milan Dirga 100 % | 42,2 % |
| Haligovce | 653 | +0,2 % | Monika Bjalončíková 49,7 % | 61,3 % |
| Nižné Ružbachy | 622 | −1,9 % | Bc. Stanislav Šoltisik 100 % | 52,1 % |
| Litmanová | 617 | −4,5 % | Mgr. Nataša Hlinková 100 % | 41,3 % |
| Orlov | 600 | −7,1 % | Ján Hnat 100 % | 52,7 % |
| Mníšek nad Popradom | 592 | −8,5 % | Peter Žemba 100 % | 37,3 % |
| Hromoš | 515 | −0,4 % | Bc. Maroš Kočiš 60,1 % | 73,5 % |
| Veľká Lesná | 498 | +4,2 % | Jozef Čenščák 64 % | 72,4 % |
| Lesnica | 494 | −1,8 % | Ján Gondek 100 % | 48,7 % |
| Malý Lipník | 484 | +6,6 % | Ing. Jozef Mikluš 31,5 % | 78,9 % |
| Forbasy | 440 | +4 % | Michal Hanečák 44,7 % | 74,8 % |
| Údol | 367 | −7,3 % | Ing. Vladimír Kravec 65,8 % | 75,3 % |
| Šambron | 358 | −9,1 % | Ing. Štefan Petrus 59,7 % | 77,8 % |
| Sulín | 292 | −15,4 % | Bc. Martin Kurcin 100 % | 52,5 % |
| Vislanka | 258 | −1,5 % | Ing. Michal Struk 100 % | 48,8 % |
| Pusté Pole | 223 | −0,4 % | Ondrej Andraščík 100 % | 47,5 % |
| Ďurková | 219 | −8,4 % | Ivana Opinová 60,3 % | 73,9 % |
| Stráňany | 180 | −7,2 % | Jozef Blizman 93,2 % | 57,8 % |
| Hraničné | 177 | −5,3 % | Mgr. Miroslav Pokrivčák 61,8 % | 75,3 % |
| Lacková | 164 | −1,8 % | Ing. Marek Gallík 100 % | 55,9 % |
| Kremná | 98 | +3,2 % | Mgr. Silvia Bukovičová 100 % | 42,7 % |
| Legnava | 87 | −25,6 % | Ing. Martin Krompaský 100 % | 36,7 % |
| Ruská Voľa nad Popradom | 85 | −16,7 % | Miroslav Tomčo 100 % | 52,9 % |
| Hajtovka | 75 | −1,3 % | Pavol Nosek 100 % | 55,6 % |
| Matysová | 55 | −27,6 % | Miroslav Havran 100 % | 72,2 % |
| Starina | 51 | +18,6 % | PhDr. Anna Lazorčáková 100 % | 53,5 % |
| Obručné | 33 | −2,9 % | Danka Uhrinková 100 % | 70 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.