Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Snina

34 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Snina – 17 879 obyvateľovBelá nad Cirochou – 3 279 obyvateľovStakčín – 2 351 obyvateľovDlhé nad Cirochou – 1 868 obyvateľovZemplínske Hámre – 1 291 obyvateľovUlič – 808 obyvateľovUbľa – 760 obyvateľovPichne – 547 obyvateľovPčoliné – 542 obyvateľovKolonica – 526 obyvateľovKalná Roztoka – 510 obyvateľovKlenová – 496 obyvateľovStakčínska Roztoka – 274 obyvateľovZboj – 257 obyvateľovLadomirov – 251 obyvateľovHostovice – 235 obyvateľovNová Sedlica – 231 obyvateľovUličské Krivé – 225 obyvateľovDúbrava – 209 obyvateľovČukalovce – 156 obyvateľovTopoľa – 152 obyvateľovOsadné – 138 obyvateľovStrihovce – 119 obyvateľovRuský Potok – 111 obyvateľovMichajlov – 81 obyvateľovŠmigovec – 78 obyvateľovRuská Volová – 74 obyvateľovRunina – 69 obyvateľovKolbasov – 61 obyvateľovJalová – 60 obyvateľovHrabová Roztoka – 52 obyvateľovPríslop – 39 obyvateľovBrezovec – 36 obyvateľovParihuzovce – 27 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Snina17 879−11,9 %Peter Vološin 51,2 %38,3 %
Belá nad Cirochou3 279−2,1 %Ján Vajda 69,6 %47,6 %
Stakčín2 351−4,2 %Ing. Dušan Kolcun 68,1 %51,8 %
Dlhé nad Cirochou1 868−6,4 %MVDr. Vladimír Fencák 44 %55,3 %
Zemplínske Hámre1 291+1,4 %Ing. PhD. Ján Kepič 64,1 %57,3 %
Ulič808−10,9 %Ján Holinka 80,8 %45,6 %
Ubľa760−4,3 %Jozef Fejsák 100 %46,8 %
Pichne547−4,2 %Michal Rohač 53,6 %70 %
Pčoliné542−6,1 %Ing. Rastislav Šebák 100 %44 %
Kolonica526−10,1 %Jakub Šteňo 52,5 %57,1 %
Kalná Roztoka510−10,5 %Ladislav Hakulin 47,6 %59,5 %
Klenová496−6,4 %Iveta Švabová 56 %70,6 %
Stakčínska Roztoka274−17,7 %MVDr. Ján Stošek 100 %48,5 %
Zboj257−26,4 %Ladislav Ladomirjak 100 %43,5 %
Ladomirov251−13,4 %Mgr. Jana Gezová 100 %40,2 %
Hostovice235−19 %Branislav Lukáč 51,8 %66,8 %
Nová Sedlica231−20,3 %–62,9 %
Uličské Krivé225−13,5 %Gabriela Petrovková 50,7 %72,5 %
Dúbrava209−9,5 %Mgr. Anna Motričová 50,4 %65,4 %
Čukalovce156−10,9 %Ing. Ľuboš Cima 100 %51,5 %
Topoľa152−1,3 %Ing. Mária Bobriková 90,5 %67,4 %
Osadné138−18,8 %Mgr. Róbert Mikuláško 100 %48,4 %
Strihovce119−25,2 %Iveta Ihnatková 100 %40,6 %
Ruský Potok111−17,8 %Martina Hafincová 100 %52,6 %
Michajlov81−15,6 %Jana Glogovská 100 %25,4 %
Šmigovec78−8,2 %Michal Pidanič 58,8 %71,8 %
Ruská Volová74−28,2 %Iveta Horvátová 100 %41,1 %
Runina69−13,7 %Marián Regula 100 %70,3 %
Kolbasov61−28,2 %Jana Sidorová 100 %37 %
Jalová60−17,8 %Ľubica Andrejčíková 51,4 %67,9 %
Hrabová Roztoka52−17,5 %Bc. Darina Labaničová 51,9 %85,3 %
Príslop39−35 %Jozef Blaško 100 %40 %
Brezovec36−14,3 %Michal Hakulin 100 %43,8 %
Parihuzovce27−10 %Ján Stanko 100 %65,4 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]