Okres Sabinov
43 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 61 995obyvateľov (2024)
- 43obcí a miest
- 54,8 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sabinov | 12 131 | −4,5 % | Ing. Michal Repaský 57,7 % | 42,1 % |
| Jarovnice | 8 261 | +35,2 % | Martin Dužda 40,8 % | 57,2 % |
| Lipany | 6 450 | +0,4 % | PhDr. Jozef Kanuščák 49,5 % | 50,4 % |
| Pečovská Nová Ves | 2 903 | +8,4 % | PhDr. Jaroslav Dujava 67,1 % | 55 % |
| Šarišské Michaľany | 2 695 | −5,6 % | PhDr. Ondrej Kušnirík 73,4 % | 56,5 % |
| Ostrovany | 2 511 | +27,1 % | Mgr. Rastislav Popuša 91,3 % | 49 % |
| Kamenica | 1 791 | −1,4 % | Ing. Peter Vandžura 42,2 % | 56,8 % |
| Brezovica | 1 684 | −1,5 % | Peter Bujňák 53,9 % | 62,7 % |
| Ražňany | 1 657 | +10,2 % | Radovan Rokošný 100 % | 40,9 % |
| Torysa | 1 653 | +8,6 % | Ing. Jozef Stedina 55,2 % | 59 % |
| Dubovica | 1 430 | −3,3 % | Bc. Peter Šejirman 69 % | 59,9 % |
| Rožkovany | 1 322 | −0,7 % | Ing. Stanislav Girašek 53,3 % | 64,1 % |
| Krivany | 1 281 | +4,8 % | Milan Timko 69,4 % | 59,3 % |
| Šarišské Dravce | 1 245 | +1,7 % | Ing. Pavol Blaščák 60,5 % | 70,5 % |
| Červenica pri Sabinove | 969 | +14,5 % | Ing. Zuzana Vargová 37,8 % | 67,2 % |
| Jakubovany | 959 | +0,5 % | Mgr. Jakub Sedlák 100 % | 45,4 % |
| Poloma | 944 | 0 % | Ing. Anton Filip 67,8 % | 76,1 % |
| Nižný Slavkov | 876 | +5,2 % | Ing. Jozef Kamenický 100 % | 41,5 % |
| Drienica | 758 | +3,3 % | Ing. Juraj Jakubiv 28,8 % | 64,7 % |
| Ďačov | 744 | −1,6 % | Anton Cuprák 67 % | 62,7 % |
| Lúčka | 679 | −0,9 % | PhDr. Marcela Hudáková 53,3 % | 74,5 % |
| Olejníkov | 675 | +48,7 % | Eva Bartošová 61,7 % | 84,1 % |
| Uzovský Šalgov | 669 | +11,1 % | Ing. Jozef Merva 51,7 % | 66,1 % |
| Milpoš | 657 | −5,3 % | Ladislav Rabatin 70,6 % | 64,1 % |
| Šarišské Sokolovce | 651 | +16,7 % | Ing. PhD. Daniel Mikolaj 100 % | 51,6 % |
| Krásna Lúka | 647 | −8,2 % | Marko Osif 62,6 % | 73,2 % |
| Uzovce | 537 | +1,1 % | Jaroslav Golodžej 100 % | 58,4 % |
| Hubošovce | 535 | +4,5 % | Katarína Škvarlová 47,2 % | 70,5 % |
| Červená Voda | 527 | +6,9 % | Pavol Džačovský 37,8 % | 76,1 % |
| Ľutina | 483 | +2,3 % | Matúš Havrilla 83,1 % | 66,4 % |
| Uzovské Pekľany | 480 | +18,2 % | Marek Gruška 100 % | 38,3 % |
| Brezovička | 416 | −1,9 % | Adriana Michaleková 57,9 % | 65,6 % |
| Jakubova Voľa | 397 | −5,5 % | Ing. Magdaléna Sasaráková 74,8 % | 67,7 % |
| Bodovce | 392 | +17,4 % | Mgr. Róbert Jamroškovič 89,1 % | 72,3 % |
| Oľšov | 366 | −7,6 % | Karol Pinčák 59,3 % | 71,4 % |
| Jakovany | 349 | −0,6 % | MVDr. Stanislav Miščík 77,8 % | 68,5 % |
| Tichý Potok | 331 | −2,4 % | Mgr. Ľubica Zdravecká 100 % | 57,7 % |
| Bajerovce | 270 | −8,5 % | Michal Sekerák 100 % | 58,2 % |
| Renčišov | 171 | −0,6 % | Miroslav Paločko 100 % | 40,4 % |
| Ratvaj | 163 | +15,6 % | Peter Krompaský 100 % | 68,3 % |
| Hanigovce | 126 | −5,3 % | Alena Havrilová 100 % | 50,5 % |
| Vysoká | 115 | −14,2 % | Lucia Hurajtová 69,4 % | 77,9 % |
| Daletice | 95 | −5 % | Daniel Ščavnický 100 % | 52,1 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.