Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Poprad

29 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Poprad – 48 352 obyvateľovSvit – 7 717 obyvateľovVysoké Tatry – 3 770 obyvateľovŠtrba – 3 337 obyvateľovHranovnica – 3 248 obyvateľovSpišský Štiavnik – 2 826 obyvateľovBatizovce – 2 587 obyvateľovSpišské Bystré – 2 480 obyvateľovLiptovská Teplička – 2 362 obyvateľovSpišská Teplica – 2 286 obyvateľovHôrka – 2 155 obyvateľovŠuňava – 1 957 obyvateľovVikartovce – 1 825 obyvateľovJánovce – 1 773 obyvateľovŠvábovce – 1 670 obyvateľovNová Lesná – 1 646 obyvateľovVeľký Slavkov – 1 518 obyvateľovGánovce – 1 408 obyvateľovŽdiar – 1 357 obyvateľovVydrník – 1 343 obyvateľovLučivná – 937 obyvateľovKravany – 900 obyvateľovGerlachov – 864 obyvateľovMlynica – 815 obyvateľovHozelec – 777 obyvateľovMengusovce – 682 obyvateľovVernár – 547 obyvateľovŠtôla – 526 obyvateľovTatranská Javorina – 169 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Poprad48 352−7,6 %Ing. arch. Jozef Králik 49,9 %41 %
Svit7 717−0,3 %Ing. Vladimír Zentko 33,2 %49,5 %
Vysoké Tatry3 770−8,3 %PaedDr. Róbert Gálfy 48,8 %56,7 %
Štrba3 337−5,8 %Michal Sýkora 38,3 %58 %
Hranovnica3 248+8,3 %PhDr. Angelika Farkašová 59,4 %66,3 %
Spišský Štiavnik2 826+2,5 %Ing. Matúš Korheľ 57,7 %71,1 %
Batizovce2 587+10,4 %JUDr. Gabriel Bodnár 100 %42,3 %
Spišské Bystré2 480−0,2 %Mgr. Marián Luha 48 %53,8 %
Liptovská Teplička2 362−3 %Mgr. Slavomír Kopáč 63,4 %51,4 %
Spišská Teplica2 286+2,2 %Ing. Radoslav Šeliga 44,6 %60,5 %
Hôrka2 155+14,4 %Mgr. Peter Spišák 43,8 %52,9 %
Šuňava1 957−1,5 %Ing. Ján Fridman 48,4 %61,9 %
Vikartovce1 825−2,3 %Mgr. Jozef Švagerko 62,2 %55,4 %
Jánovce1 773+11,3 %Jozef Baran 100 %41,5 %
Švábovce1 670+16,7 %PhDr. Zuzana Čížiková 65,8 %44,5 %
Nová Lesná1 646+5,8 %Ing. Peter Hritz 84,5 %41,1 %
Veľký Slavkov1 518+15 %PhDr. Jozef Košický 100 %47,7 %
Gánovce1 408+4,5 %Mgr. Michal Materný 64,1 %48,4 %
Ždiar1 357−1,8 %Milan Zoričák 52,4 %73,5 %
Vydrník1 343+15,6 %Peter Gallovič 29,5 %67,7 %
Lučivná937−5,6 %Ing. Jozef Sedliačik 86,9 %35,4 %
Kravany900−0,3 %Igor Gavalier 100 %43,8 %
Gerlachov864+4,1 %Mgr Ján Hroboň 100 %36,2 %
Mlynica815+72,7 %Ing. Ján Profant 58,6 %71,8 %
Hozelec777−2,3 %Jozef Pavligovský 73,2 %63,3 %
Mengusovce682+2,6 %Ján Šoltis 56,7 %55,2 %
Vernár547−6,5 %Ondrej Ondruš 67,6 %77,4 %
Štôla526−2,4 %Vladimír Mierka 67,7 %71,7 %
Tatranská Javorina169−22,8 %Bc. Miroslav Michaľák 100 %45,5 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]