Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Levoča

33 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Levoča – 13 905 obyvateľovSpišské Podhradie – 3 730 obyvateľovSpišský Štvrtok – 2 612 obyvateľovSpišský Hrhov – 1 910 obyvateľovJablonov – 982 obyvateľovBijacovce – 971 obyvateľovDomaňovce – 919 obyvateľovDoľany – 901 obyvateľovDravce – 844 obyvateľovKlčov – 665 obyvateľovGranč - Petrovce – 663 obyvateľovDlhé Stráže – 618 obyvateľovStudenec – 540 obyvateľovNemešany – 504 obyvateľovKurimany – 390 obyvateľovDúbrava – 332 obyvateľovTorysky – 321 obyvateľovBuglovce – 269 obyvateľovVyšný Slavkov – 258 obyvateľovUloža – 247 obyvateľovOľšavica – 232 obyvateľovBeharovce – 181 obyvateľovOrdzovany – 162 obyvateľovPoľanovce – 160 obyvateľovBaldovce – 159 obyvateľovNižné Repaše – 149 obyvateľovBrutovce – 144 obyvateľovPongrácovce – 140 obyvateľovLúčka – 115 obyvateľovKorytné – 98 obyvateľovVyšné Repaše – 92 obyvateľovHarakovce – 54 obyvateľovPavľany – 43 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Levoča13 905−5,9 %Ing. MBA Miroslav Vilkovský 100 %33,7 %
Spišské Podhradie3 730−7,6 %MVDr. Michal Kapusta 72,2 %49,9 %
Spišský Štvrtok2 612+6,5 %Peter Gaj 76,6 %45,8 %
Spišský Hrhov1 910+35,7 %Mgr. Zuzana Kučerová 60,3 %64,3 %
Jablonov982−2,2 %Ľubomír Glevický 100 %39,9 %
Bijacovce971+4,5 %Václav Šefčík 41,3 %65,8 %
Domaňovce919−1,2 %Ing. Martina Bednárová 97,3 %42,9 %
Doľany901+37,6 %Mgr. Helena Smoradová 50 %81 %
Dravce844+4,3 %Mgr. Peter Faltin 64,5 %63,4 %
Klčov665+4,6 %Ing. Etela Dzurillová 100 %57,5 %
Granč - Petrovce663+9 %Mgr. Peter Pitoňák 58,2 %78,5 %
Dlhé Stráže618+9,6 %Bc. Zdena Jurčíková 100 %42,8 %
Studenec540+9,8 %Mgr. Tomáš Sivák 100 %58,3 %
Nemešany504+22 %Ing. Anna Čechová 45,6 %77,3 %
Kurimany390+5,7 %Ing. Martin Faltin 100 %62,5 %
Dúbrava332+0,6 %Ing. Michal Legát 63,9 %75,7 %
Torysky321−8,3 %Ing. Mária Kacejová 56,7 %69,7 %
Buglovce269−0,4 %Vincent Koňak 100 %64,6 %
Vyšný Slavkov258−9,2 %Mgr. Bc. Gabriela Sarvašová 65,2 %75,9 %
Uloža247+25,4 %Ing. Maroš Kochan 37,3 %76,9 %
Oľšavica232−15,6 %Michal Kešeľák 100 %67,4 %
Beharovce181+11 %Mgr. MBA Zuzana Škotková 100 %73,2 %
Ordzovany162−1,8 %Ing. Dominik Rerko 100 %53,7 %
Poľanovce160−7 %Jozef Kaľavský 93,2 %57,9 %
Baldovce159−12,6 %Mgr. Anna Juríková 55,6 %72,7 %
Nižné Repaše149−18,6 %Lukáš Pavlik 100 %60,7 %
Brutovce144−23,4 %Mária Petreková 100 %55,4 %
Pongrácovce140+26,1 %Juliána Mária Širillová 100 %53,6 %
Lúčka115−8 %Ing. Anna Krigovská 100 %54,9 %
Korytné98+6,5 %Alena Jasenčáková 100 %63,9 %
Vyšné Repaše92−11,5 %Bc. Renáta Mačáková 100 %56,5 %
Harakovce54−8,5 %Božena Cmorejová 100 %54,6 %
Pavľany43−18,9 %Mgr. Bc. Mária Komarová 100 %73,2 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]