Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Prešovský kraj

Okres Kežmarok

41 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Kežmarok – 15 145 obyvateľovSpišská Belá – 6 660 obyvateľovLendak – 5 634 obyvateľovVeľká Lomnica – 5 529 obyvateľovĽubica – 4 482 obyvateľovRakúsy – 3 512 obyvateľovHuncovce – 3 209 obyvateľovPodhorany – 3 029 obyvateľovStráne pod Tatrami – 2 528 obyvateľovKrížová Ves – 2 424 obyvateľovSpišská Stará Ves – 2 156 obyvateľovToporec – 2 055 obyvateľovSlovenská Ves – 1 859 obyvateľovIhľany – 1 563 obyvateľovVrbov – 1 525 obyvateľovJurské – 1 504 obyvateľovVýborná – 1 443 obyvateľovMalý Slavkov – 1 269 obyvateľovStará Lesná – 985 obyvateľovVlková – 976 obyvateľovHolumnica – 930 obyvateľovŽakovce – 863 obyvateľovMatiašovce – 851 obyvateľovTvarožná – 825 obyvateľovSpišské Hanušovce – 781 obyvateľovMlynčeky – 710 obyvateľovVlkovce – 494 obyvateľovReľov – 337 obyvateľovVeľká Franková – 333 obyvateľovVojňany – 318 obyvateľovBušovce – 292 obyvateľovOsturňa – 277 obyvateľovAbrahámovce – 263 obyvateľovLechnica – 263 obyvateľovČervený Kláštor – 220 obyvateľovMalá Franková – 194 obyvateľovMajere – 130 obyvateľovHradisko – 98 obyvateľovZálesie – 83 obyvateľovJezersko – 74 obyvateľovHavka – 39 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Kežmarok15 145−9 %Mgr. Marek Hovaňák 31,2 %46,9 %
Spišská Belá6 660+1,4 %Ing. Mgr. Peter Zibura 57,2 %46,9 %
Lendak5 634+9,3 %Mgr. Miroslav Koščák 100 %44,1 %
Veľká Lomnica5 529+21,9 %Mgr. Peter Duda 46,3 %54 %
Ľubica4 482+1,8 %Ing. Štefan Špirko 48,7 %55,1 %
Rakúsy3 512+15,6 %Maroš Oračko 30,8 %63,5 %
Huncovce3 209+6,5 %Ing. Peter Majerčák 100 %28,4 %
Podhorany3 029+15,6 %Jozef Oračko 51,7 %60,8 %
Stráne pod Tatrami2 528+8,5 %Rastislav Sloveňák 36,2 %61,9 %
Krížová Ves2 424+14,3 %Jozef Grivalský 100 %24,4 %
Spišská Stará Ves2 156−4,9 %Ing. Ján Kurňava 100 %46,3 %
Toporec2 055+8,3 %Ing. Jozef Čepišák 43,4 %49 %
Slovenská Ves1 859−0,4 %Jozef Želonka 35 %57,4 %
Ihľany1 563+4,3 %Ing. Ondrej Čopjak 100 %33,7 %
Vrbov1 525+4,8 %Martin Michalčík 68,8 %62,6 %
Jurské1 504+31,4 %Zuzana Molčanyová 89,5 %41,3 %
Výborná1 443+24,8 %Ing. Viera Strelová 100 %17,9 %
Malý Slavkov1 269+28,1 %Mgr. Ladislav Oravec 50,7 %70,9 %
Stará Lesná985−2,1 %Ľubomír Lauf 45,5 %63 %
Vlková976+34,1 %PhDr. Mgr. Peter Bendík 79,5 %75,6 %
Holumnica930+6,4 %Bc. Jana Tureková 58,7 %58,7 %
Žakovce863+0,2 %Mgr. Katarína Krullová 100 %62,1 %
Matiašovce851+7,9 %Ing. PhD. Matúš Džima 70,6 %67,7 %
Tvarožná825+15,5 %Ing. Dagmar Mathiová 63,1 %63,5 %
Spišské Hanušovce781+3,2 %Ing. Jozef Pazera 100 %50,3 %
Mlynčeky710+8,1 %Tomáš Fudaly 74,6 %70,3 %
Vlkovce494+2,9 %Marcel Rušin 57,9 %79,6 %
Reľov337−7,7 %Ján Bieľak 38,5 %65,5 %
Veľká Franková333−5,1 %Ing. Jozef Frankovský 100 %60,7 %
Vojňany318+8,9 %Mgr. Zuzana Kučerová 74,7 %78,6 %
Bušovce292−5,2 %Daniel Jurek 50,8 %75,9 %
Osturňa277−10,6 %Kristína Gregoričková 54,3 %76,4 %
Abrahámovce2630 %Ing. Stanislav Lapko 100 %39,4 %
Lechnica263−1,1 %Jozef Musala 87,1 %61,4 %
Červený Kláštor220−6 %Ing. Peter Oravec 52,9 %76,1 %
Malá Franková194+7,2 %Bc. Milan Kalafut 100 %66 %
Majere130+32,7 %Veronika Grigoriou 100 %67,7 %
Hradisko98−1 %Mgr. Anna Rušinová 100 %76,6 %
Zálesie83−4,6 %Martin Klimek 100 %70 %
Jezersko74−33,3 %Milan Krempaský 100 %47,5 %
Havka39−13,3 %Pavol Jabrocký 100 %54,8 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]