Okres Humenné
61 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 58 257obyvateľov (2024)
- 61obcí a miest
- 49,6 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Humenné | 29 567 | −13,5 % | PhDr. Ing. Miloš Meričko 73,8 % | 35,5 % |
| Kamenica nad Cirochou | 2 305 | −3,5 % | Ing. Monika Hamaďaková 67,3 % | 52,4 % |
| Brekov | 1 308 | −4,4 % | Stanislav Benda 47,8 % | 56,7 % |
| Udavské | 1 232 | +1,2 % | Ing. Peter Hudák 91,1 % | 55,1 % |
| Jasenov | 1 210 | +2,1 % | Ing. Lucia Sukeľová 75,8 % | 74,5 % |
| Modra nad Cirochou | 949 | −5,8 % | Lukáš Grajcár 56,1 % | 68,2 % |
| Lackovce | 927 | +32,1 % | Ing. Ľuboslava Hofericová 73,2 % | 72,5 % |
| Papín | 869 | −13 % | Ing. Nikoleta Štefaníková 58 % | 60,4 % |
| Zbudské Dlhé | 828 | +17,1 % | František Kopej 54,4 % | 84,7 % |
| Ľubiša | 819 | +0,9 % | Ing. Patrik Hudák 57,1 % | 73,4 % |
| Topoľovka | 807 | −1 % | Peter Duplák 50,2 % | 67,5 % |
| Kochanovce | 735 | −7,2 % | Katarína Lászlóová 100 % | 50 % |
| Hažín nad Cirochou | 654 | −3,1 % | Ľubomír Ferjak 52,5 % | 61,4 % |
| Ptičie | 640 | −2,1 % | Martin Dzemján 79,3 % | 59 % |
| Ohradzany | 614 | −4,5 % | Mgr. Andrea Kličová 67,3 % | 74,6 % |
| Myslina | 599 | +2 % | Pavol Jevčák 100 % | 55,3 % |
| Chlmec | 589 | +3,7 % | Marián Macko 60,5 % | 69 % |
| Košarovce | 581 | −8,2 % | Peter Čokota 100 % | 52,3 % |
| Slovenská Volová | 581 | +7,4 % | Pavol Šimurda 79,8 % | 69,3 % |
| Brestov | 569 | −5 % | Maroš Andrejkovič 43,4 % | 62 % |
| Závadka | 560 | +4,9 % | Renáta Bešáková 71 % | 69,2 % |
| Kamienka | 533 | +0,8 % | Ing. Jakub Macik 45,1 % | 67,9 % |
| Koškovce | 528 | −13,3 % | Mgr. Marcel Ciklaminy 68,3 % | 72,3 % |
| Hrabovec nad Laborcom | 493 | −8,4 % | Ing. Lukáš Kolesár 43,8 % | 74,2 % |
| Hankovce | 487 | −9,1 % | Dominik Greš 50,7 % | 74,9 % |
| Hrubov | 464 | −5,7 % | Patrik Ragan 48,3 % | 75,5 % |
| Rovné | 462 | +3,6 % | Ing. Jozef Baláž 100 % | 44,7 % |
| Vyšný Hrušov | 459 | −6,1 % | Veronika Paňková 49,1 % | 56,1 % |
| Karná | 457 | 0 % | Róbert Žak 57,4 % | 72,8 % |
| Lukačovce | 443 | −4,7 % | Ing. Martin Sabol 100 % | 46,5 % |
| Pakostov | 434 | −6,3 % | Jozef Fedorko 100 % | 64,9 % |
| Lieskovec | 414 | −6,5 % | Ľubomír Popčák 67,7 % | 75,6 % |
| Baškovce | 388 | −9,1 % | Ing. Pavol Tamáš 57,3 % | 83,3 % |
| Veľopolie | 377 | +3,9 % | Bc. Radoslav Tovarňák 43,7 % | 76,1 % |
| Hudcovce | 376 | −10 % | Ing. Jozef Kopčo 68,8 % | 68,1 % |
| Jabloň | 374 | −11 % | Mgr. Patrícia Barančiková 65 % | 68,2 % |
| Zubné | 349 | −4,9 % | Mgr. Michaela Vasilenková 100 % | 58,2 % |
| Vyšná Sitnica | 325 | −14,9 % | Viktor Kušnír 100 % | 61,2 % |
| Nižné Ladičkovce | 321 | −9,1 % | JUDr. Marián Šalata 77,6 % | 64,7 % |
| Víťazovce | 321 | +2,6 % | Ing. Veronika Pošiková 100 % | 58,7 % |
| Turcovce | 305 | 0 % | Cyril Vasiľ 100 % | 52,8 % |
| Nižná Sitnica | 303 | −7,6 % | Ing. Stanislav Rakár 40,4 % | 69,7 % |
| Rokytov pri Humennom | 287 | −5,6 % | PhDr. Darina Barančíková 57 % | 72,1 % |
| Jankovce | 269 | −1,1 % | Ing. Lenka Valigová 53,6 % | 77,8 % |
| Porúbka | 263 | −1,9 % | Ján Figeľ 53,1 % | 76,8 % |
| Adidovce | 234 | +10,9 % | Ing. Michaela Piatničková 51,5 % | 79 % |
| Ruská Poruba | 205 | −13,9 % | PhDr. Veronika Papišová 56,9 % | 71,4 % |
| Vyšné Ladičkovce | 180 | −12,6 % | Mgr. Martina Bobaľová 100 % | 40 % |
| Dedačov | 156 | −8,8 % | Ing. Peter Pichoňský 80,2 % | 68,9 % |
| Černina | 152 | −15,1 % | Bc. Silvia Žinčáková 100 % | 73,1 % |
| Nižná Jablonka | 138 | −25,8 % | Martina Kucerová 58 % | 57,9 % |
| Gruzovce | 137 | +10,5 % | Martin Petík 100 % | 56 % |
| Slovenské Krivé | 123 | −2,4 % | Marek Balica 100 % | 50,9 % |
| Nechválova Polianka | 104 | +25,3 % | PhDr. Tibor Sisák 100 % | 67,7 % |
| Ruská Kajňa | 100 | −9,9 % | Martin Pristaš 79,4 % | 86,3 % |
| Sopkovce | 96 | −12,7 % | Mária Bučková 100 % | 63,4 % |
| Závada | 73 | −3,9 % | PhDr. MBA Miluška Hlavatá 100 % | 59 % |
| Maškovce | 58 | +3,6 % | Peter Sirý 92,9 % | 59,6 % |
| Vyšná Jablonka | 52 | −8,8 % | Ing. Zuzana Buffová 100 % | 58,3 % |
| Prituľany | 37 | −31,5 % | Tatiana Baľová 100 % | 65,6 % |
| Rohožník | 37 | +37 % | Bc. Jana Paľová 60,5 % | 92,7 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.