Okres Bardejov
86 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 75 664obyvateľov (2024)
- 86obcí a miest
- 54,4 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Bardejov | 29 788 | −9,9 % | Ing. arch. Miloslav Olejár 54,3 % | 47,5 % |
| Zborov | 3 670 | +9,7 % | Mgr. PhD. Ján Šurkala 76,4 % | 32,9 % |
| Raslavice | 2 802 | +3 % | Peter Saloky 42,3 % | 55,1 % |
| Malcov | 1 608 | +2,3 % | Ing. Andrea Lazorová 100 % | 48,3 % |
| Lenartov | 1 232 | +12 % | Ing. MBA Jana Bľandová 100 % | 60 % |
| Kurima | 1 125 | −0,2 % | Mgr. Jozef Škvarek 61,5 % | 55,3 % |
| Kľušov | 1 089 | −0,3 % | Jozef Valko 69,6 % | 68,1 % |
| Hažlín | 1 058 | −6,8 % | Ing. PhD. Peter Dulenčin 51,4 % | 58,6 % |
| Gerlachov | 1 055 | +1,2 % | Ing. Ondrej Ševcov 76,2 % | 63,5 % |
| Osikov | 1 028 | +3 % | Ing. PhD. Jozef Kvokačka 58,9 % | 77,3 % |
| Richvald | 1 023 | +2,6 % | Stanislav Hankovský 66,9 % | 63,8 % |
| Hertník | 1 010 | −1,5 % | Ing. Jozef Semanek 100 % | 61 % |
| Petrová | 1 001 | +21 % | Bc. Anna Hrúzová 78,4 % | 51,4 % |
| Kružlov | 981 | −5,8 % | Ing. PhD. Jozef Kmec 100 % | 48 % |
| Marhaň | 955 | −1 % | Mgr Jana Kalhousová 39,8 % | 48,7 % |
| Kobyly | 903 | +4,2 % | Ján Vasičkanin 56,8 % | 70 % |
| Beloveža | 789 | −2,2 % | Mgr. Jaroslav Marko 61,7 % | 74,3 % |
| Bartošovce | 774 | +7,8 % | Václav Hudák 100 % | 48,6 % |
| Zlaté | 771 | +2 % | Bc. Adriana Popjaková 31 % | 67,7 % |
| Mokroluh | 769 | +5,3 % | Marián Beňa 66,6 % | 62,7 % |
| Fričkovce | 729 | +1,8 % | Ján Šoltýs 100 % | 56,8 % |
| Kurov | 727 | +18,8 % | Stanislav Jendrej 100 % | 48,6 % |
| Smilno | 691 | −2,1 % | Mgr. MBA Rastislav Rondzik 50,9 % | 68,9 % |
| Sveržov | 677 | +16,7 % | Adrián Zuščin 52,7 % | 68,5 % |
| Hrabské | 664 | +9,2 % | Slavomír Trudič 68,6 % | 72,3 % |
| Koprivnica | 663 | −3,2 % | Ing. Peter Krupa 100 % | 43,3 % |
| Lukov | 663 | +7,3 % | Ing. Jana Jankivová 64,3 % | 56,7 % |
| Snakov | 654 | −4,7 % | Ľuboš Sedlák 60,1 % | 68,5 % |
| Šiba | 636 | +6 % | Peter Lenárt 67,3 % | 75,7 % |
| Cigeľka | 620 | +11,5 % | Slavomír Šivák 57,4 % | 80,5 % |
| Lascov | 604 | +7,9 % | Bc. Monika Marcinková 100 % | 35,3 % |
| Nižný Tvarožec | 570 | +8,4 % | Bc. Dana Karnišová 100 % | 72,3 % |
| Rokytov | 567 | +2 % | Mgr. Ľubomír Pangrác-Piter 55,8 % | 77,2 % |
| Stuľany | 545 | −5,5 % | Mgr. Hedviga Billá 100 % | 35,4 % |
| Gaboltov | 528 | +3,5 % | Marek Biath 46,1 % | 67,5 % |
| Hervartov | 518 | +4,9 % | JUDr. Marek Voľanský 59,9 % | 74,1 % |
| Hrabovec | 496 | −5,9 % | Jozef Maxin 50,2 % | 76,3 % |
| Janovce | 479 | +10,6 % | Marek Gazdačko 100 % | 55,9 % |
| Komárov | 473 | +11,6 % | Ing. Jozef Bednár 100 % | 45,8 % |
| Hankovce | 437 | +9,3 % | Ing. Adriana Hajdony 100 % | 62,2 % |
| Tarnov | 415 | +9,5 % | Ing. Kamil Harňák 64,1 % | 74,7 % |
| Vyšná Voľa | 402 | +1 % | Ing. Ján Evin 45,6 % | 68,9 % |
| Vaniškovce | 401 | +4,2 % | Mgr. František Bednár 83,4 % | 72,7 % |
| Poliakovce | 378 | +2,7 % | Ing. Slavomír Šoltys 48 % | 70,8 % |
| Lukavica | 371 | −2,6 % | Andrej Kotuľa 100 % | 53,7 % |
| Chmeľová | 364 | −6,7 % | Radovan Prokipčák 78,1 % | 66,6 % |
| Andrejová | 351 | −5,4 % | Mgr. Tomáš Jurečko 57,1 % | 69,5 % |
| Frička | 337 | +5 % | Martin Sivák 100 % | 42,2 % |
| Brezov | 333 | −13,7 % | Mgr. Dominika Lukáčová Kánová 48,2 % | 65,9 % |
| Dubinné | 333 | −8,8 % | Ing. Milan Hudák 100 % | 58,8 % |
| Kučín | 327 | +0,9 % | Katarína Malíková 59 % | 62,9 % |
| Abrahámovce | 321 | −12,8 % | MVDr. Ján Novotný 64,6 % | 71,1 % |
| Rešov | 313 | +2 % | Melánia Mattová 100 % | 47,4 % |
| Lopúchov | 311 | −5,2 % | Ľuboš Tkáčik 81,3 % | 67,3 % |
| Stebník | 303 | +3,1 % | Ing. Martin Goč-Matis 55,3 % | 74,7 % |
| Šarišské Čierne | 299 | −0,7 % | Mgr. Andrej Buvalič 79,4 % | 58,9 % |
| Tročany | 292 | −3 % | Ing. Matúš Stavar 75,1 % | 79,8 % |
| Becherov | 275 | −1,4 % | Jozef Gmiterko 100 % | 49,2 % |
| Nižná Voľa | 269 | −6,6 % | Ing. Marcel Kaščák 100 % | 59,8 % |
| Kochanovce | 261 | +3,6 % | Ing. Jana Lazoriková 55,9 % | 61,6 % |
| Harhaj | 257 | −4,8 % | Maroš Jantek 60,1 % | 73,9 % |
| Nemcovce | 252 | −1,2 % | Anna Kakalcová 80,4 % | 81,3 % |
| Varadka | 251 | +25,5 % | Andrej Kurimský 67,3 % | 65,3 % |
| Nižná Polianka | 220 | −10,6 % | Mgr. Ján Cundra 100 % | 55,3 % |
| Ortuťová | 216 | +24,1 % | Ing. Ján Čisár 70,5 % | 63,1 % |
| Porúbka | 213 | −2,3 % | Mgr. Martina Stašová 100 % | 48,3 % |
| Krivé | 206 | −6,4 % | Jana Vojtašková 41,4 % | 78,6 % |
| Buclovany | 199 | −6,6 % | Lukáš Remeta 100 % | 61,7 % |
| Stebnícka Huta | 194 | −17,1 % | Mgr. Gabriel Šiba 62,2 % | 66,7 % |
| Oľšavce | 159 | −12,2 % | Slavomír Havír 100 % | 37,6 % |
| Šašová | 158 | +5,3 % | Ing. Peter Storinský 71,4 % | 76,4 % |
| Vyšný Kručov | 150 | −0,7 % | Emília Novotná 100 % | 54,7 % |
| Mikulášová | 124 | −4,6 % | Ľuboš Hricik 61,2 % | 60,4 % |
| Vyšný Tvarožec | 122 | 0 % | Jozef Balaščák 100 % | 64,4 % |
| Brezovka | 112 | −2,6 % | Peter Bučko 54 % | 70,8 % |
| Vyšná Polianka | 110 | −2,7 % | Matúš Bilas 61,1 % | 75 % |
| Bogliarka | 102 | −17,1 % | Mgr. Jaroslav Loziňak 100 % | 71,4 % |
| Kožany | 102 | −14,3 % | Miroslava Martičeková 100 % | 27,7 % |
| Hutka | 97 | +10,2 % | Mária Semaníková 56,7 % | 77,9 % |
| Jedlinka | 85 | −4,5 % | Mgr. Pavol Jackanin 100 % | 70,4 % |
| Lipová | 83 | +2,5 % | Jaroslav Šangrik 100 % | 55,6 % |
| Livov | 69 | −18,8 % | Mgr. Jana Knapíková 100 % | 64,1 % |
| Kríže | 56 | −24,3 % | Miloš Zápach 48,6 % | 63,6 % |
| Regetovka | 52 | +73,3 % | Dárius Kuruc 100 % | 63,3 % |
| Livovská Huta | 37 | −17,8 % | Miloš Šveda 100 % | 45,7 % |
| Ondavka | 10 | −44,4 % | Ing. arch. Andrej Serafin 100 % | 84,6 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.