Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Nitriansky kraj

Okres Zlaté Moravce

33 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Zlaté Moravce – 11 762 obyvateľovTopoľčianky – 2 608 obyvateľovŽitavany – 1 804 obyvateľovTesárske Mlyňany – 1 798 obyvateľovBeladice – 1 768 obyvateľovSľažany – 1 690 obyvateľovObyce – 1 460 obyvateľovHostie – 1 186 obyvateľovČierne Kľačany – 1 158 obyvateľovMachulince – 1 087 obyvateľovTekovské Nemce – 1 029 obyvateľovVolkovce – 1 006 obyvateľovSkýcov – 936 obyvateľovJedľové Kostoľany – 871 obyvateľovVelčice – 840 obyvateľovSlepčany – 839 obyvateľovHosťovce – 719 obyvateľovLadice – 719 obyvateľovLovce – 703 obyvateľovNeverice – 677 obyvateľovNemčiňany – 662 obyvateľovMartin nad Žitavou – 583 obyvateľovNevidzany – 560 obyvateľovČaradice – 545 obyvateľovŽikava – 534 obyvateľovMankovce – 510 obyvateľovChoča – 470 obyvateľovČervený Hrádok – 442 obyvateľovVieska nad Žitavou – 436 obyvateľovVeľké Vozokany – 426 obyvateľovMalé Vozokany – 359 obyvateľovKostoľany pod Tribečom – 335 obyvateľovZlatno – 200 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Zlaté Moravce11 762−0,8 %Mgr. Marián Kéry 36,5 %47,6 %
Topoľčianky2 608−3,6 %Juraj Mesko 65,7 %56,2 %
Žitavany1 804−6,5 %Pavel Chren 100 %39 %
Tesárske Mlyňany1 798+0,6 %Ing. Stanislav Babocký 59,2 %70,3 %
Beladice1 768+10,3 %PhDr. Mário Žáčik 57 %64,5 %
Sľažany1 690−1,7 %Ing. Jozef Magát 78,4 %63,8 %
Obyce1 460−4 %Ing. PhD. Milan Garaj 100 %40,1 %
Hostie1 186−2,3 %Branislav Varga 88,9 %61,9 %
Čierne Kľačany1 158+4,9 %Ing. Alena Górová 47,2 %71,1 %
Machulince1 087−3,5 %Peter Partl 46,4 %64,7 %
Tekovské Nemce1 029−3,9 %Mária Rudzanová 67,2 %53,4 %
Volkovce1 006−1,4 %Ing. Tomáš Kozolka 100 %40,6 %
Skýcov936−4,6 %Mgr. Tomáš Kolembus 65,8 %67 %
Jedľové Kostoľany871−5,5 %Ing. Roman Vojtela 100 %50,6 %
Velčice840+1,3 %Ing. Štefan Eliaš 100 %45 %
Slepčany839+2,1 %Ing. Ján Határ 60,4 %72,5 %
Hosťovce719−5 %Ing. Mgr. Silvia Kukučková 100 %50,7 %
Ladice719−3 %Mgr. Alžbeta Lacziková 100 %51,5 %
Lovce703+6,4 %Mgr. František Richter 100 %54,9 %
Neverice677−0,4 %Roman Kajaba 55,6 %74 %
Nemčiňany662−4,3 %Jozef Keseg 100 %39,8 %
Martin nad Žitavou583+10,6 %Slavomír Fabian 100 %42,3 %
Nevidzany560−5,6 %Ing. Michal Strieška 49,1 %76,6 %
Čaradice545+5,8 %Vladislav Uličný 100 %43,1 %
Žikava534+3,1 %Ing. Jozef Broniš 41,2 %69,2 %
Mankovce510−4,7 %Mgr. Milan Vrábel 55,2 %83,5 %
Choča470−6,2 %Daniel Mankovecký 65,6 %71,9 %
Červený Hrádok442+8,6 %Monika Furová 37,6 %75,3 %
Vieska nad Žitavou436−6,4 %Mgr. Lucia Uličná 60,9 %72,5 %
Veľké Vozokany426−11,1 %Ing. Justína Pálková 100 %46,6 %
Malé Vozokany359+32 %Mgr. Jana Ďurčeková 100 %50 %
Kostoľany pod Tribečom335−4 %Ing. Michal Pintér 100 %52,2 %
Zlatno200−11,1 %Ing. Martin Zeman 100 %54,3 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]