Okres Topoľčany
54 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 69 278obyvateľov (2024)
- 54obcí a miest
- 51,9 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Topoľčany | 23 985 | −9,2 % | JUDr. Alexandra Gieciová 67,3 % | 41 % |
| Solčany | 2 475 | 0 % | Mgr. Dárius Soboňa 47,1 % | 68,7 % |
| Veľké Ripňany | 2 094 | −1,2 % | PhDr. Jozef Krištof 80,7 % | 48,4 % |
| Prašice | 1 973 | −3,3 % | Mgr. Karin Šimková 76,6 % | 54,6 % |
| Bojná | 1 957 | −3,7 % | Mgr. PhD. Jozef Stankovský 71,3 % | 63,6 % |
| Radošina | 1 855 | −5,5 % | Ing. Bohuš Bartošek 89 % | 45 % |
| Jacovce | 1 770 | +0,9 % | Martin Gracik 31,1 % | 54,3 % |
| Krušovce | 1 724 | −0,5 % | Ing. PhD. Veronika Gálisová 62,1 % | 61 % |
| Ludanice | 1 719 | −7 % | Matúš Dočkalik 88,6 % | 59,6 % |
| Tovarníky | 1 540 | +7,6 % | Miroslav Ďurák 88 % | 58,4 % |
| Kovarce | 1 515 | −6 % | Ing. Andrej Čopík 61,8 % | 55,9 % |
| Preseľany | 1 509 | +1,5 % | Mgr. Daniel Šiška 55,1 % | 59,9 % |
| Horné Obdokovce | 1 452 | −4,6 % | Ing. Peter Flak 59 % | 61,7 % |
| Urmince | 1 381 | −2,3 % | Ing. Michal Streďanský 55,7 % | 64 % |
| Krnča | 1 379 | +3,5 % | Ing. Ľuboš Meluš 80,6 % | 66 % |
| Nitrianska Blatnica | 1 235 | +0,4 % | Ing. Igor Slávik 70,6 % | 59 % |
| Hrušovany | 1 056 | −4,1 % | RNDr. Vladimír Grežo 100 % | 44,7 % |
| Práznovce | 966 | −0,3 % | Mgr. Zuzana Hustá 51,1 % | 57,8 % |
| Nemčice | 942 | −3,9 % | Ing. Martina Šubová 51,5 % | 62,7 % |
| Chrabrany | 932 | +24,6 % | Ing. Jana Šupová 60,6 % | 60,4 % |
| Oponice | 834 | +0,5 % | Mgr. Milan Gál 47,1 % | 66 % |
| Dvorany nad Nitrou | 814 | +7 % | Katarína Babalová 41,9 % | 59,5 % |
| Kuzmice | 770 | +14,2 % | Ing. Iveta Morosková 71,2 % | 63,8 % |
| Veľké Dvorany | 748 | +4,2 % | Ing. Tibor Zachar 100 % | 48,8 % |
| Nitrianska Streda | 738 | −3,8 % | Juraj Remeň 77,3 % | 66,4 % |
| Tesáre | 704 | −3,2 % | Ing. Zuzana Ozimý 100 % | 61,9 % |
| Koniarovce | 661 | +2 % | Mgr. Miroslav Konštiak 89,2 % | 57,5 % |
| Horné Štitáre | 654 | +29,2 % | Mgr. Martin Fulka 62,9 % | 57,6 % |
| Kamanová | 596 | −1,3 % | Peter Hudec 100 % | 51,6 % |
| Závada | 570 | −1 % | Ing. Lenka Prosnanová 69,8 % | 62 % |
| Malé Ripňany | 551 | +0,2 % | Mgr. Pavol Gubáň 53,9 % | 64,4 % |
| Velušovce | 542 | +9,9 % | Ing. Rastislav Zemánik 100 % | 34,9 % |
| Súlovce | 541 | +12,9 % | Ivan Pecháč 73,5 % | 70,9 % |
| Rajčany | 528 | −3,5 % | Ing. Zlatica Benková 100 % | 49,2 % |
| Čeľadince | 516 | +18,6 % | Mgr. Daniel Hučko 100 % | 48 % |
| Šalgovce | 470 | −8,9 % | Tibor Púček 100 % | 29,5 % |
| Tvrdomestice | 455 | −0,9 % | Jozef Beňo 61,2 % | 61,8 % |
| Belince | 376 | +16 % | Martin Havran 77,6 % | 47,3 % |
| Horné Chlebany | 370 | +2,8 % | Ing Jozef Ladický 77,4 % | 64,7 % |
| Čermany | 366 | 0 % | Radovan Bobula 58,9 % | 68,5 % |
| Hajná Nová Ves | 347 | +4,2 % | Ľuboš Koma 100 % | 47,7 % |
| Vozokany | 333 | −0,6 % | Jaroslav Bazala 77,2 % | 58,9 % |
| Blesovce | 330 | −4,3 % | Jozef Chochula 72,2 % | 68,6 % |
| Orešany | 330 | −0,9 % | Jarmila Šišková 100 % | 32,5 % |
| Nemečky | 316 | +1,3 % | Ing. Viera Uhlárová 78,9 % | 60,2 % |
| Norovce | 314 | −2,2 % | Ing. Jakub Boháčik 68,3 % | 66,3 % |
| Lipovník | 309 | −4,6 % | Jaroslav Bazala 37,9 % | 67,2 % |
| Krtovce | 288 | −8,9 % | Juraj Oravec 100 % | 39,8 % |
| Podhradie | 285 | −2,4 % | Jaroslav Jambor 59,2 % | 63 % |
| Solčianky | 271 | +0,7 % | Juraj Krištof 71,8 % | 65,6 % |
| Biskupová | 241 | −2 % | Elena Barátová 56,1 % | 75,7 % |
| Ardanovce | 233 | +11,5 % | Maroš Barta 100 % | 31,2 % |
| Lužany | 224 | +12,6 % | Mgr. Lucia Halásová 100 % | 44,3 % |
| Svrbice | 194 | −2,5 % | Mgr. Juraj Púček 100 % | 50,9 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.