Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Nitriansky kraj

Okres Šaľa

13 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Šaľa – 19 934 obyvateľovMočenok – 4 306 obyvateľovTešedíkovo – 3 621 obyvateľovNeded – 3 174 obyvateľovVlčany – 3 131 obyvateľovSelice – 2 846 obyvateľovTrnovec nad Váhom – 2 757 obyvateľovDiakovce – 2 377 obyvateľovHorná Kráľová – 1 871 obyvateľovKráľová nad Váhom – 1 857 obyvateľovŽihárec – 1 857 obyvateľovHájske – 1 315 obyvateľovDlhá nad Váhom – 925 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Šaľa19 934−13,1 %Mgr. Róbert Čibrik 70,2 %45,4 %
Močenok4 306+0,4 %Mgr. Roman Révay 55,5 %53,9 %
Tešedíkovo3 621−3,3 %Mgr. Ildikó Agócs Kőrösi 100 %29,3 %
Neded3 174−3,9 %Mgr. Gabriel Szőcs 79,5 %43 %
Vlčany3 131−4,7 %Mgr. Petra Szőke Szórádová 53,5 %54,8 %
Selice2 846+0,8 %Ivan Arpáš 72,6 %44,5 %
Trnovec nad Váhom2 757+2,6 %Mgr. Oliver Berecz 64,8 %50,1 %
Diakovce2 377+5,2 %Ing. Kristína Jakócsová 49,9 %58,9 %
Horná Kráľová1 871−1,8 %Ing. Peter Šoka 100 %36 %
Kráľová nad Váhom1 857+7,7 %Jaroslava Bergendiová 60,4 %62 %
Žihárec1 857+13,6 %Peter Jónás 67,9 %60,4 %
Hájske1 315−0,6 %Jaroslav Bennár 68,2 %59,1 %
Dlhá nad Váhom925+7,1 %Mgr. Bálint Mészáros 67,7 %61,4 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]