Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Nitriansky kraj

Okres Nové Zámky

62 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Nové Zámky – 36 002 obyvateľovŠtúrovo – 9 322 obyvateľovŠurany – 9 103 obyvateľovTvrdošovce – 5 062 obyvateľovDvory nad Žitavou – 4 979 obyvateľovKomjatice – 4 210 obyvateľovPalárikovo – 4 203 obyvateľovBánov – 3 548 obyvateľovVeľký Kýr – 2 931 obyvateľovSvodín – 2 354 obyvateľovZemné – 2 112 obyvateľovGbelce – 2 051 obyvateľovMaňa – 1 947 obyvateľovStrekov – 1 872 obyvateľovMužla – 1 838 obyvateľovAndovce – 1 792 obyvateľovVeľké Lovce – 1 746 obyvateľovBešeňov – 1 551 obyvateľovÚľany nad Žitavou – 1 548 obyvateľovDubník – 1 520 obyvateľovLipová – 1 519 obyvateľovDolný Ohaj – 1 468 obyvateľovKamenín – 1 438 obyvateľovBíňa – 1 403 obyvateľovMojzesovo – 1 326 obyvateľovSemerovo – 1 309 obyvateľovKolta – 1 237 obyvateľovKamenica nad Hronom – 1 218 obyvateľovHul – 1 212 obyvateľovNána – 1 188 obyvateľovObid – 1 143 obyvateľovJasová – 1 136 obyvateľovPodhájska – 1 062 obyvateľovČerník – 1 058 obyvateľovTrávnica – 1 041 obyvateľovKamenný Most – 1 032 obyvateľovSalka – 983 obyvateľovRastislavice – 958 obyvateľovKomoča – 930 obyvateľovRúbaň – 901 obyvateľovKmeťovo – 809 obyvateľovRadava – 740 obyvateľovJatov – 713 obyvateľovBardoňovo – 689 obyvateľovChľaba – 686 obyvateľovMichal nad Žitavou – 683 obyvateľovNová Vieska – 649 obyvateľovDedinka – 632 obyvateľovBruty – 605 obyvateľovBranovo – 577 obyvateľovPozba – 446 obyvateľovSikenička – 432 obyvateľovĽubá – 407 obyvateľovBajtava – 384 obyvateľovMalá nad Hronom – 381 obyvateľovŠarkan – 369 obyvateľovMalé Kosihy – 364 obyvateľovLeľa – 318 obyvateľovBelá – 315 obyvateľovVlkas – 303 obyvateľovČechy – 271 obyvateľovPavlová – 205 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Nové Zámky36 002−7,5 %PhDr. Mgr. art. ArtD. Otokar Klein 55,5 %38,6 %
Štúrovo9 322−11,8 %RNDr. PhD. Daniel Mišicák, MBA 79,2 %45 %
Šurany9 103−9,5 %Ing. Mgr. Alžbeta Danielová 59,7 %51,6 %
Tvrdošovce5 062−2,1 %Ing. MBA Marián Tóth 70,8 %43,2 %
Dvory nad Žitavou4 979−3,6 %Bc. Ing. Kristína Fridriková 100 %33,8 %
Komjatice4 210−2,2 %Peter Hlavatý 57,8 %50,8 %
Palárikovo4 203−2,3 %Mgr. Ľubica Karasová 60,5 %47,3 %
Bánov3 548−4,3 %PhDr. Miloš Rybár 71,3 %49,6 %
Veľký Kýr2 931−2,9 %Ing. Judita Valašková 57,3 %57,3 %
Svodín2 354−6,5 %Mgr. Szabolcs Méri 51,1 %48,4 %
Zemné2 112−5,1 %–61,2 %
Gbelce2 051−7,6 %Szabolcs Bolya 61,1 %51,8 %
Maňa1 947−6,3 %Mgr. Tomáš Pražák 57 %51,8 %
Strekov1 872−5,9 %Ing. Péter Szekeres 78,3 %53,4 %
Mužla1 838−2,5 %Ing. Iván Farkas 100 %41,5 %
Andovce1 792+26,5 %Peter Puss 39,5 %68,6 %
Veľké Lovce1 746−9 %JUDr. PhD. Marek Šafár 100 %40,1 %
Bešeňov1 551−6,7 %Mgr. Štefan Šimko 64,4 %71,2 %
Úľany nad Žitavou1 548+2 %Martina Kosibová 57,1 %58,4 %
Dubník1 520−8,2 %Ing. Jozef Ostrodický 32,4 %51,9 %
Lipová1 519−1,7 %Mgr. Tatiana Ölvecká 36,4 %65,7 %
Dolný Ohaj1 468−6,9 %Ivan Solár 100 %38 %
Kamenín1 438−3,3 %Jozef Grman 37,9 %62,3 %
Bíňa1 403−4,4 %Ing. PhD. Anita Herbácskóová 48,1 %57,9 %
Mojzesovo1 326+1,1 %Ing. Slavomír Hačko 70,2 %56,6 %
Semerovo1 309−8,5 %Ing Peter Čelko 100 %46,4 %
Kolta1 237−7 %Ľubor Krnčan 63,2 %56,9 %
Kamenica nad Hronom1 218−12,8 %Mgr. František Párkanský 54,5 %57,8 %
Hul1 212+0,6 %Mgr. Ivan Šeben 100 %41,8 %
Nána1 188−0,2 %Ladislav Juhász 76,4 %53,3 %
Obid1 143−1,4 %Ing. Monika Vajda 100 %35 %
Jasová1 136−4,5 %Ing. PhD. Stanislav Pohuba 100 %44,1 %
Podhájska1 062+2,9 %Mgr. Roman Ivan 47,1 %74,3 %
Černík1 058+4,1 %Ing. PhD. Peter Stuchlý 89,5 %59,9 %
Trávnica1 041−4,6 %Ing. Marián Václav 80,1 %69,2 %
Kamenný Most1 032−1,4 %Ján Richtárik 72,7 %66,9 %
Salka983−3,3 %Mgr. Silvia Cagalová 80,7 %67,9 %
Rastislavice958+6,4 %Tatiana Kořínková 54,3 %64,4 %
Komoča930−1,1 %Imrich Lukács 100 %35,9 %
Rúbaň901−9,9 %Ing. Štěpánka Zacharová 100 %30,2 %
Kmeťovo809−7,3 %PhDr. MBA Ivana Černáková 57,5 %70,9 %
Radava740−4,9 %Ing. Marian Chrenko 87,7 %66,7 %
Jatov713−8,6 %Adriana Matúšeková 100 %50,7 %
Bardoňovo689−8,1 %Peter Wurczer 100 %47,2 %
Chľaba686−3,7 %Ing. PhD. Gregor Izrael 100 %37,1 %
Michal nad Žitavou683+2,7 %Peter Drahoš 100 %62,1 %
Nová Vieska649−10,1 %Mgr. Valéria Geri 100 %42,7 %
Dedinka632−14 %Ing. Eva Poláková 100 %46,1 %
Bruty6050 %Ing. Alexander Hubač 60,1 %68,8 %
Branovo577−3,8 %Ing. Andrea Šulíková 66,8 %68,4 %
Pozba446−3,9 %Katarína Ivaničová 100 %47,2 %
Sikenička432−3,1 %Tímea Kálaziová 100 %50,9 %
Ľubá407−6,4 %Anetta Kovácsová 46,8 %62,2 %
Bajtava384−5,2 %Jozef Benkó 76,9 %71,5 %
Malá nad Hronom381+2,1 %Ing. Rita Pásztorová 100 %46,6 %
Šarkan369−4,4 %Beata Farkasová 100 %32,9 %
Malé Kosihy364−5,7 %Attila Pszár 81,5 %58,2 %
Leľa318−1,5 %Richard Dajcs 100 %48,5 %
Belá315−10 %Koloman Varga 100 %46,6 %
Vlkas303−9,3 %Mgr. Martina Horváthová 100 %51,8 %
Čechy271−13,4 %Róbert Skočka 62,4 %65 %
Pavlová205−13,1 %Mgr. Monika Górová 100 %62,4 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]