Okres Nitra
62 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 164 577obyvateľov (2024)
- 62obcí a miest
- 48,3 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Nitra | 75 945 | −2,7 % | Marek Hattas 50,7 % | 41 % |
| Vráble | 8 262 | −6,2 % | Mgr. Viktor Németh 52 % | 53 % |
| Cabaj - Čápor | 4 358 | +7,8 % | Ing. Pavol Lehoťák 100 % | 35,1 % |
| Veľké Zálužie | 4 320 | +3,9 % | Ing. Pavol Pekar 45,8 % | 60,8 % |
| Lužianky | 3 456 | +19,6 % | Mgr. Matej Rehák 55,5 % | 49 % |
| Ivanka pri Nitre | 3 083 | +24,8 % | Ing. Jana Maršálková 73,3 % | 50,5 % |
| Mojmírovce | 2 950 | +3,3 % | Mgr. Martin Palka 80,5 % | 56,3 % |
| Lehota | 2 428 | +8,7 % | Juraj Pavel 45,3 % | 59,7 % |
| Nitrianske Hrnčiarovce | 2 412 | +20,9 % | Július Czako 100 % | 40,6 % |
| Zbehy | 2 276 | +0,7 % | Ing. Adam Žákovič 100 % | 38,8 % |
| Branč | 2 169 | −1,5 % | Monika Ďurianová 79,3 % | 58,3 % |
| Jarok | 2 143 | +10,1 % | Stanislav Sťahel 51,5 % | 57,9 % |
| Výčapy - Opatovce | 2 137 | −2,3 % | Jaroslav Čulák 54,9 % | 64,7 % |
| Rišňovce | 2 132 | +3,8 % | Ing. Jana Žitňáková 100 % | 36,1 % |
| Jelenec | 2 104 | +1,9 % | Mgr. Henrich Richter 62,3 % | 60,1 % |
| Veľký Lapáš | 2 101 | +73,3 % | Peter Molnár 63,4 % | 55,5 % |
| Vinodol | 2 034 | +2,6 % | Peter Straňák 100 % | 38 % |
| Golianovo | 2 029 | +29,4 % | Mgr. Michal Áč 46,6 % | 64,8 % |
| Alekšince | 1 802 | +7,1 % | Ing. Pavel Božik 51,5 % | 57,5 % |
| Veľký Cetín | 1 607 | +1 % | Roman Kiác 85,8 % | 67,8 % |
| Kolíňany | 1 558 | −3 % | Mgr. Zuzana Vraniak 55,3 % | 68,5 % |
| Malý Lapáš | 1 514 | +112 % | PaedDr. Ph.D. Peter Švec 69,8 % | 62,6 % |
| Svätoplukovo | 1 469 | +10,4 % | Richard Kozel 47,5 % | 60,7 % |
| Klasov | 1 428 | +8,3 % | Ján Balázs 100 % | 54,5 % |
| Nová Ves nad Žitavou | 1 392 | +3,9 % | Mgr. Mária Korčoková 71 % | 63 % |
| Žirany | 1 346 | −1,2 % | Mgr. Imrich Nagy 100 % | 37,7 % |
| Nové Sady | 1 312 | +1,4 % | Patrik Matušík 70,8 % | 56,2 % |
| Čechynce | 1 273 | +15,5 % | Róbert Kupeček 63,4 % | 75,7 % |
| Štitáre | 1 263 | +58,5 % | Valéria Kurucová 59,1 % | 70 % |
| Báb | 1 238 | +13,3 % | Katarína Mego Töröková 81,8 % | 61,3 % |
| Lukáčovce | 1 168 | +2,3 % | Ing. PhD. Jozefína Pokrývková 59,4 % | 64,5 % |
| Čakajovce | 1 156 | +1 % | Mgr. Marek Szalai 51,7 % | 69,8 % |
| Podhorany | 1 154 | +5,4 % | Mgr. Lucia Kuťková 100 % | 29,3 % |
| Dolné Obdokovce | 1 130 | −5,3 % | Ing. Marián Paulisz 64,7 % | 73,6 % |
| Čeľadice | 1 109 | +19,2 % | Ing. Peter Pukan 62 % | 53,8 % |
| Pohranice | 1 103 | +2,4 % | Michal Bús 39 % | 72,2 % |
| Jelšovce | 985 | −2,3 % | Ing. Jaroslav Jakubička 81,6 % | 54,2 % |
| Lúčnica nad Žitavou | 985 | +7,4 % | Patrik Trubíni 50,6 % | 67,7 % |
| Rumanová | 859 | +3,4 % | Mgr. Jozef Jankovič 100 % | 45,5 % |
| Horné Lefantovce | 844 | −5,4 % | Ing. Martin Cibula 55,5 % | 66,9 % |
| Čab | 769 | −1,3 % | Ing. Peter Vranka 100 % | 45 % |
| Babindol | 768 | +5,6 % | Ing. Peter Ďurica 56,4 % | 62,5 % |
| Veľká Dolina | 718 | +6,1 % | Ing. PhD. Vladislav Borík 100 % | 47,6 % |
| Dolné Lefantovce | 711 | +27,9 % | Mgr. Miloslav Krajčík 100 % | 44,8 % |
| Poľný Kesov | 632 | −1,9 % | Ing. Ľubica Poluchová 51,5 % | 69,3 % |
| Čifáre | 591 | −4,1 % | Dušan Matuška 45,8 % | 62,1 % |
| Hruboňovo | 588 | +17,1 % | Kristína Buchová 69,2 % | 66,3 % |
| Šurianky | 572 | −4,3 % | PaedDr. Marek Peňaško 100 % | 46,9 % |
| Melek | 562 | +24,1 % | Mgr. Ján Ferus 55,3 % | 71,8 % |
| Malý Cetín | 502 | +26,1 % | Leonidas Charizopulos 64,1 % | 58,8 % |
| Telince | 437 | +10,4 % | Iveta Franková Stopová 100 % | 41,3 % |
| Hosťová | 428 | +14,7 % | Ing. Miroslav Brath 100 % | 43,5 % |
| Paňa | 421 | +13,8 % | Ing. Milan Korenči 88,1 % | 68,6 % |
| Bádice | 399 | +24,7 % | Ing. Stanislav Gál 100 % | 43,1 % |
| Žitavce | 396 | +6,2 % | MVDr. Stanislav Strieška 74,8 % | 72,5 % |
| Malé Chyndice | 389 | −0,5 % | Eva Belančíková 100 % | 41,8 % |
| Štefanovičová | 350 | +7 % | Bc. Juraj Bíro 100 % | 52,2 % |
| Veľké Chyndice | 339 | +6,3 % | Kvetoslava Komžíková 55,6 % | 74,1 % |
| Malé Zálužie | 285 | +2,5 % | Bc. Veronika Mažecová 100 % | 52,5 % |
| Tajná | 281 | −0,7 % | Jozef Füle 87,2 % | 70,5 % |
| Ľudovítová | 233 | −7,2 % | Ing. Renáta Kováčová 100 % | 48 % |
| Kapince | 172 | −8 % | Margita Tabačeková 70,6 % | 72,4 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.