Okres Levice
89 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 107 992obyvateľov (2024)
- 89obcí a miest
- 48,2 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Levice | 30 556 | −10,1 % | Mgr. Vladimír Kuny 41,5 % | 37,8 % |
| Šahy | 6 919 | −7,9 % | Ing. Pál Zachar 48,9 % | 46,5 % |
| Želiezovce | 6 558 | −7,1 % | Ing. Ondrej Juhász 47,1 % | 42,7 % |
| Tlmače | 3 507 | −5,5 % | Martin Majer 50 % | 55,5 % |
| Tekovské Lužany | 2 825 | −1,2 % | Ing. Alžbeta Tatárová 53,5 % | 47,3 % |
| Kozárovce | 2 080 | +3,4 % | Ing. Bystrík Ižold 51,8 % | 59,4 % |
| Kalná nad Hronom | 2 025 | −2,2 % | Ing. PhD. Igor Gogora 77,7 % | 63,1 % |
| Pukanec | 1 742 | −9,5 % | Mgr. Ivona Križanová 48,9 % | 57,2 % |
| Šarovce | 1 619 | −1,2 % | JUDr. Margita Bednáriková 51,6 % | 58,6 % |
| Starý Tekov | 1 597 | +12,9 % | Ing. Peter Štefan 67,9 % | 61,6 % |
| Veľké Ludince | 1 458 | −3 % | Zita Cseri 50 % | 58 % |
| Nová Dedina | 1 455 | −4,5 % | Mgr. Pavol Novák 57,1 % | 66,6 % |
| Hronovce | 1 451 | −1,5 % | Róbert Csudai 100 % | 23,4 % |
| Plášťovce | 1 442 | −9,5 % | Ing. Péter Köpöncei 100 % | 38,8 % |
| Hronské Kľačany | 1 400 | −3,5 % | Ing. Jozef Chudý 79,7 % | 62,5 % |
| Rybník | 1 385 | −3,8 % | Ing. Radomír Havran 47,2 % | 66,3 % |
| Farná | 1 327 | −1,7 % | Mgr. Zoltán Šulka 29,7 % | 58,8 % |
| Veľký Ďur | 1 308 | +2,1 % | Ing. Peter Benko 54,4 % | 53 % |
| Žemberovce | 1 235 | −2,5 % | PhDr. MBA Slavomír Bárczy 81,3 % | 56,3 % |
| Bátovce | 1 180 | +6,3 % | Ing. Peter Burčo 100 % | 37,3 % |
| Pohronský Ruskov | 1 170 | −9 % | Roman Dávid 100 % | 34,5 % |
| Lok | 1 072 | +11,9 % | Ján Márföldi 65 % | 46,4 % |
| Čata | 1 041 | +2,5 % | Marian Csákvári 100 % | 32,3 % |
| Mýtne Ludany | 1 018 | +3,1 % | Ing. Štefan Mojzeš 100 % | 31,5 % |
| Jur nad Hronom | 984 | +3,1 % | Mgr. Martin Dobek 48,9 % | 62,9 % |
| Nový Tekov | 935 | +9,5 % | Tibor Száraz 58,2 % | 72,7 % |
| Čajkov | 930 | −4,9 % | Miloš Seneši 48,9 % | 69,2 % |
| Dolný Pial | 923 | −2,9 % | Mgr. Ivan Mészáros 49,6 % | 60,9 % |
| Demandice | 915 | −8,5 % | Martin Vereš 53,8 % | 62,1 % |
| Krškany | 830 | +10,8 % | Mgr. Gabriela Agárdyová 100 % | 37,5 % |
| Ipeľský Sokolec | 817 | −4,1 % | Ing. Agáta Gaspariková 100 % | 39 % |
| Hronské Kosihy | 790 | +16,3 % | Anton Horváth 48,4 % | 64,1 % |
| Plavé Vozokany | 768 | −5,2 % | Luboš Držík 100 % | 30,6 % |
| Podlužany | 759 | −1,8 % | JUDr. Ivan Ferenci 100 % | 49,7 % |
| Veľké Turovce | 749 | −0,1 % | Ing. Jozef Šaliga 51,5 % | 68 % |
| Veľké Kozmálovce | 741 | +5,1 % | JUDr. Ing. Mgr. Tomáš Báťa 100 % | 50 % |
| Čaka | 707 | −8,5 % | Ľudovit Viglaš 56,5 % | 59,7 % |
| Lontov | 661 | −5,3 % | Karol Konczi 100 % | 33,3 % |
| Santovka | 655 | −6,3 % | JUDr. Ladislav Lauko 100 % | 38,6 % |
| Vyškovce nad Ipľom | 652 | −1,8 % | Mgr. Ágnes Antal Nyustin 100 % | 50 % |
| Horné Semerovce | 640 | +4,6 % | Ildikó Jamborová 63,5 % | 70,1 % |
| Beša | 635 | −2,3 % | Miroslav Černák 63,3 % | 61,8 % |
| Sikenica | 602 | −6,1 % | Július Maďar 100 % | 20,7 % |
| Horná Seč | 585 | +8,9 % | Marcel Nagy 61,5 % | 67,2 % |
| Hontianska Vrbica | 584 | +3,5 % | Ondrej Labant 67,3 % | 62,2 % |
| Dolná Seč | 566 | +24,7 % | Zdenka Furdová 48,8 % | 53,1 % |
| Kukučínov | 564 | −8,9 % | Jakub Zikmund 56,9 % | 62,1 % |
| Keť | 562 | −11,6 % | Mgr. Attila Farkas 100 % | 56,2 % |
| Horné Turovce | 558 | −6,7 % | Peter Varga 93,9 % | 54,9 % |
| Tupá | 554 | −7,5 % | Ing. Matej Komjáthy 51,8 % | 72,9 % |
| Dolné Semerovce | 535 | −3,6 % | Vendelín Baláž 100 % | 30 % |
| Hokovce | 499 | −2 % | Tibor Stehlík 68,2 % | 63,8 % |
| Nýrovce | 499 | −5 % | Mgr. Zoltán Fekete 100 % | 51 % |
| Málaš | 495 | +5,5 % | Karol Streda 37 % | 56,9 % |
| Tehla | 489 | −5,2 % | Ing. Tibor Taldík 100 % | 46,6 % |
| Zbrojníky | 488 | −1 % | Emőke Fillová 60,2 % | 71,1 % |
| Pastovce | 479 | −4,8 % | Dániel Riczo 87 % | 61 % |
| Kuraľany | 449 | −13 % | Ing. Gabriela Bieliková 62,1 % | 81,9 % |
| Sazdice | 433 | −9,4 % | Zoltán Srna 100 % | 33,3 % |
| Ondrejovce | 425 | −9 % | Jozef Bielokostolský 75 % | 72,6 % |
| Devičany | 401 | +3,4 % | Ing. Dana Lančaričová 100 % | 42,8 % |
| Drženice | 389 | +2,4 % | Ing. Slavomír Baláž 56,5 % | 63,2 % |
| Malé Kozmálovce | 373 | +1,9 % | Ladislav Pisch 54,4 % | 61,8 % |
| Tekovský Hrádok | 370 | +4,2 % | Vojtech Ožvald 100 % | 41,8 % |
| Šalov | 359 | −5,3 % | Mgr. Renáta Kassaiová 61,7 % | 69,4 % |
| Bajka | 332 | +3,4 % | Ing. Ida Viglašová 52,3 % | 54,7 % |
| Slatina | 329 | −1,8 % | Arpád Bazsó 43,1 % | 66,3 % |
| Bory | 307 | −2,8 % | Štefan Mirják 100 % | 55,3 % |
| Brhlovce | 292 | −4,3 % | Martin Homoľa 59,2 % | 77,3 % |
| Hontianske Trsťany | 290 | −8,5 % | Ing. Zuzana Meňhartová 55 % | 69,1 % |
| Horný Pial | 287 | +3,6 % | Mgr. Monika Szántóová 91,2 % | 42,7 % |
| Hrkovce | 280 | −1,8 % | Mgr. Róbert Magyar 64,6 % | 73,4 % |
| Ipeľské Úľany | 262 | −9,7 % | Alexander Misko 53,6 % | 73,1 % |
| Kubáňovo | 251 | −12,2 % | Zsolt Német 70,2 % | 79,4 % |
| Domadice | 236 | −5,2 % | Ing. Antónia Foltánová 100 % | 47,2 % |
| Starý Hrádok | 233 | +24,6 % | Helena Szabóová 100 % | 44,8 % |
| Turá | 229 | +0,9 % | Margaréta Bogárová 54,7 % | 72,6 % |
| Iňa | 225 | +10,3 % | Mgr. MBA Adrián Juhás 100 % | 61,4 % |
| Bielovce | 213 | −4,9 % | János Tenczel 100 % | 35,8 % |
| Jabloňovce | 199 | −1,5 % | Jaroslav Bielik 51,5 % | 79,9 % |
| Uhliská | 186 | +2,2 % | Daniel Štubňa 100 % | 32,6 % |
| Vyšné nad Hronom | 176 | −3,8 % | Mgr. Klaudia Sipos Kosztolányi 74,7 % | 69,1 % |
| Malé Ludince | 170 | −5,6 % | Beáta Csenger 100 % | 42,1 % |
| Lula | 162 | −8,5 % | Bc. Mária Farkašová 100 % | 52 % |
| Bohunice | 159 | +19,5 % | Mgr. Vladimíra Rišková 100 % | 50 % |
| Žemliare | 153 | −5 % | Mgr. Andrea Gubíková 59,6 % | 74,4 % |
| Zalaba | 131 | −27,2 % | PhDr. Melinda Bögi Pathó, MPA 100 % | 57,7 % |
| Pečenice | 127 | +5 % | Štefan Valko 100 % | 73 % |
| Jesenské | 44 | −13,7 % | Eva Mozoličová 100 % | 50 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.