Okres Komárno
41 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 98 829obyvateľov (2024)
- 41obcí a miest
- 42,4 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Komárno | 31 880 | −7,5 % | Mgr. Béla Keszegh 86,5 % | 29 % |
| Kolárovo | 10 404 | −2,1 % | Ing. Béla Halász 100 % | 31,8 % |
| Hurbanovo | 7 178 | −5,6 % | Mgr. Štefan Pupák 65,2 % | 46,2 % |
| Nesvady | 4 963 | −2,7 % | Zoltán Molnár 39,6 % | 52,5 % |
| Marcelová | 3 794 | +0,8 % | Ing. Kornel Vörös 50,2 % | 51,7 % |
| Bátorove Kosihy | 3 291 | −3,2 % | Mgr. Roland Labancz 77,9 % | 53,8 % |
| Svätý Peter | 2 700 | −1,6 % | Tibor Hamran 66,2 % | 61,3 % |
| Pribeta | 2 635 | −9,2 % | Norbert Zsitva 100 % | 30,4 % |
| Zlatná na Ostrove | 2 380 | −0,4 % | Ing. Eva Varjúová 66,1 % | 44,8 % |
| Zemianska Olča | 2 248 | −4,8 % | Ivan Válek 91,3 % | 49,2 % |
| Imeľ | 1 992 | +1,6 % | Marián Tóth 43,6 % | 59,1 % |
| Kameničná | 1 921 | −0,4 % | Dezider Pataki 49,9 % | 56,7 % |
| Iža | 1 797 | +9,8 % | Ing. István Domin 50,3 % | 52 % |
| Dulovce | 1 598 | −10,1 % | Ing Miloš Vicena 49,3 % | 52,5 % |
| Okoličná na Ostrove | 1 442 | −4,6 % | Monika Csernyánszka 100 % | 38,2 % |
| Chotín | 1 385 | +0,1 % | Ing. František Magyari 83,5 % | 65,9 % |
| Modrany | 1 280 | −9 % | István Tóth 40,3 % | 60,4 % |
| Bajč | 1 266 | +1 % | Ing. František Bachorec 83,3 % | 54,4 % |
| Sokolce | 1 194 | −1,7 % | Ing. František Mayer 100 % | 34 % |
| Číčov | 1 186 | −6,4 % | Anikó Megály Kollár 53,5 % | 64,1 % |
| Moča | 1 145 | +1,1 % | Ing. PhD. Pál Banai Tóth 100 % | 41,5 % |
| Búč | 1 118 | −2,9 % | Éva Várady Gál 55,4 % | 63,7 % |
| Čalovec | 1 109 | −4,7 % | Zoltán Molnár 58,7 % | 67 % |
| Veľké Kosihy | 956 | −2,6 % | Renata Feruszová 61,9 % | 62,6 % |
| Tôň | 718 | −9,1 % | Imrich Bugár 46,1 % | 72,9 % |
| Radvaň nad Dunajom | 710 | +0,1 % | Ing. Markéta Vojtová 50,9 % | 74 % |
| Kravany nad Dunajom | 703 | −3,3 % | Ing. Gabriel Duka 48,7 % | 52,3 % |
| Martovce | 692 | −0,3 % | Ing. István Keszeg 52,6 % | 61,1 % |
| Trávnik | 642 | −11,4 % | Karol Farkas 49,6 % | 63,1 % |
| Vrbová nad Váhom | 537 | −0,2 % | Peter Ilčík 100 % | 37,8 % |
| Patince | 533 | +13,2 % | Mgr. Rozália Tóthová 51,7 % | 73,6 % |
| Brestovec | 503 | −0,2 % | Peter Tóth 100 % | 54,6 % |
| Šrobárová | 485 | −4,5 % | Mgr. Ján Šušoliak 70,9 % | 72,2 % |
| Holiare | 458 | −7,1 % | Juraj Kürthy 100 % | 34,4 % |
| Klížska Nemá | 426 | −14,1 % | Tamás Varga 100 % | 53,8 % |
| Dedina Mládeže | 415 | −8,6 % | JUDr.Ing. Gabriela Gönczölová 70,6 % | 67,7 % |
| Bodza | 372 | 0 % | Ing. Marta Borsányi Antal 84 % | 54,1 % |
| Virt | 324 | +14,1 % | Ing. Ladislav Lengyel 100 % | 35 % |
| Bodzianske Lúky | 177 | −7,3 % | Ing. Zora Kočišová 100 % | 50,6 % |
| Lipové | 148 | +2,1 % | Dáša Kovácsová 100 % | 62,4 % |
| Mudroňovo | 124 | −4,6 % | Ing. Ľubomír Maťko 37,3 % | 73,8 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.