Okres Trebišov
82 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 102 907obyvateľov (2024)
- 82obcí a miest
- 49 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Trebišov | 22 780 | −7 % | PhDr. Marek Čižmár 42,7 % | 41,9 % |
| Sečovce | 8 538 | +2,2 % | PaedDr. Dominik Frajkor 53,3 % | 42,3 % |
| Kráľovský Chlmec | 7 322 | −3,9 % | Ing. Karol Pataky 57,5 % | 44,6 % |
| Čierna nad Tisou | 3 367 | −8,6 % | Ing. MBA Viktor Palko 77,8 % | 31,4 % |
| Streda nad Bodrogom | 2 257 | −1,2 % | Zoltán Mento 65 % | 52,2 % |
| Vojčice | 2 253 | +4 % | Mgr. Vlastimil Kiral-Varga 57 % | 45,7 % |
| Parchovany | 2 001 | +4,1 % | Mgr. Marián Hazuga 80,4 % | 52,2 % |
| Leles | 1 892 | +6,7 % | Michal Zurbola 58,9 % | 52,9 % |
| Zemplínska Teplica | 1 859 | +13,3 % | Mgr. Ján Vasiľ 57,9 % | 44,4 % |
| Kuzmice | 1 744 | +2 % | Ing. Martin Vincej 100 % | 38,4 % |
| Michaľany | 1 735 | −10,8 % | Mgr. MBA Peter Kolesár 46,1 % | 54,1 % |
| Veľké Trakany | 1 532 | +8,1 % | Gábor Nagy 55,9 % | 55,1 % |
| Hraň | 1 528 | −5,5 % | Ing. Peter Snížik 74,6 % | 52,6 % |
| Nižný Žipov | 1 496 | −0,5 % | Ing. Ján Garbár 72,7 % | 47,9 % |
| Somotor | 1 372 | −9 % | Erik Trella 60,9 % | 64,2 % |
| Biel | 1 351 | −6,9 % | Ján Nádasi 34,1 % | 53 % |
| Lastovce | 1 275 | +11,2 % | Mgr. Lukáš Hrinko 81,1 % | 54,1 % |
| Boťany | 1 219 | −2,4 % | Mgr. Csaba Lippai 64 % | 65,8 % |
| Hrčeľ | 1 162 | +16,3 % | Marta Horosová 42,3 % | 51,6 % |
| Cejkov | 1 127 | −2,6 % | Mgr. Štefan Kačurák 100 % | 41,2 % |
| Borša | 1 119 | −5,4 % | Ing. Anna Tünde Vargová 64 % | 63,1 % |
| Malé Trakany | 1 087 | −2,6 % | Ing. Csilla Bálintová 100 % | 32,1 % |
| Zemplínske Hradište | 1 084 | −4,6 % | Mgr. Miloš Krištof 32,3 % | 53,7 % |
| Malý Horeš | 1 068 | −4 % | Bc. Csaba Furik 76,9 % | 54 % |
| Slovenské Nové Mesto | 1 067 | −3,4 % | Ľubor Šuško 47,8 % | 54,6 % |
| Novosad | 1 040 | +1,3 % | Mgr. Jozef Jastrab 81,6 % | 49,3 % |
| Veľký Horeš | 1 014 | −3,7 % | PaedDr. Zoltán Pál 100 % | 30,4 % |
| Pribeník | 970 | −4,5 % | Martin Kropuch 100 % | 51,8 % |
| Zemplínska Nová Ves | 926 | +2,9 % | Ing. Kamil Bodnár 90,1 % | 59,7 % |
| Veľaty | 818 | −4,4 % | Rastislav Eliaš 66,4 % | 60,4 % |
| Kazimír | 813 | −5,2 % | Ing. Tomáš Toma 100 % | 29,1 % |
| Svätuše | 810 | −2,2 % | Peter Laczkó 53,9 % | 69 % |
| Slivník | 760 | −1,6 % | Ing. Rudolf Meško 45,3 % | 64,8 % |
| Bačkov | 754 | +11 % | Ing. Matej Kukuruc 55,6 % | 72,3 % |
| Čerhov | 754 | −1,4 % | Marek Vrabeľ 48,3 % | 51,8 % |
| Veľké Ozorovce | 731 | −3,6 % | Miloš Varga 51,4 % | 60,7 % |
| Plechotice | 727 | −7,7 % | PaedDr. Marek Andráš 80,5 % | 60,9 % |
| Zatín | 727 | −10,2 % | Miklós Kukó 100 % | 32,6 % |
| Boľ | 726 | +2,1 % | JUDr. Atila Bohács 77,7 % | 68,9 % |
| Nový Ruskov | 695 | +8,3 % | Rastislav Ferkanin 100 % | 56,4 % |
| Veľký Kamenec | 693 | −13 % | Attila Nagy 61,6 % | 63,1 % |
| Dvorianky | 672 | +10 % | Gabriel Čverčko 100 % | 51,3 % |
| Zemplínske Jastrabie | 651 | −2,1 % | RNDr. Daniel Kenderka 66 % | 67,8 % |
| Brezina | 649 | −7,5 % | – | 64,6 % |
| Dargov | 636 | +4,6 % | Mgr. Mária Maslišová 32 % | 71,1 % |
| Bačka | 576 | −11,5 % | Mgr. Tomáš Andaházy 68,9 % | 64,4 % |
| Strážne | 566 | −9,4 % | DiS Július Horváth 56,9 % | 63,4 % |
| Brehov | 564 | −6 % | Ladislav Lukáč 100 % | 39,5 % |
| Vojka | 556 | +10,5 % | Zsolt Kulcsár 100 % | 39,5 % |
| Čeľovce | 551 | −1,4 % | Ing. Tomáš Vojtko 52,5 % | 61,6 % |
| Sirník | 550 | −8 % | JUDr. František Galuško 68,3 % | 44,1 % |
| Malé Ozorovce | 519 | −2,6 % | Mgr. Jana Kudľáková 63,5 % | 63,4 % |
| Zemplínsky Branč | 508 | +7,2 % | Mgr. Viera Tóthová 57,5 % | 58,3 % |
| Dobrá | 505 | +3,7 % | Mikuláš Csoma 100 % | 35,5 % |
| Svätá Mária | 502 | −12,2 % | Ing. Andrej Gergely 53 % | 75,1 % |
| Egreš | 479 | +0,2 % | Mgr. Dominika Malčická 70,2 % | 62,2 % |
| Poľany | 479 | −14 % | Ing. Ján Bagonyi 100 % | 44,8 % |
| Rad | 479 | −13,2 % | Mgr. Annamária Dóčová 79 % | 65,1 % |
| Viničky | 449 | −10 % | Michal Takáč 83,8 % | 54,4 % |
| Veľká Tŕňa | 443 | −3,1 % | Michal Kavčák 34,8 % | 69,1 % |
| Stanča | 421 | +0,7 % | Ján Hančin 37,4 % | 67,8 % |
| Čierna | 420 | −10,1 % | Mária Szivolics 53,5 % | 63,7 % |
| Hriadky | 416 | −10 % | JUDr. Anna Jacková 52,8 % | 78,6 % |
| Malý Kamenec | 410 | −7,9 % | Eleonóra Bányácski 42,2 % | 67,7 % |
| Kysta | 402 | +7,5 % | Mgr. Helena Borčíková 100 % | 45,8 % |
| Zbehňov | 376 | +5 % | Ing. Ján Ferko 72,7 % | 56 % |
| Zemplín | 367 | −3,4 % | Róbert Rostáš 100 % | 55,2 % |
| Kravany | 362 | +3,1 % | Henrieta Rozmanová 32,5 % | 63,5 % |
| Malá Tŕňa | 342 | −17,8 % | Jozef Drigan 55,6 % | 64,5 % |
| Ladmovce | 305 | −6,2 % | Attila Pásztor 100 % | 46,4 % |
| Kašov | 294 | +2,1 % | Ing. Róbert Katuš 56 % | 69,1 % |
| Luhyňa | 294 | −6,1 % | Bc. Mária Sedlačeková 66,3 % | 67,1 % |
| Bara | 267 | −11,3 % | Bc. Peter Fedor 100 % | 53,5 % |
| Soľnička | 247 | +4,2 % | Vojtech Csonka 46,2 % | 59,9 % |
| Višňov | 246 | +7,9 % | Marta Pejová 100 % | 38,2 % |
| Svinice | 219 | −4,8 % | Zsolt Mészáros 45,8 % | 62,9 % |
| Černochov | 187 | −7,9 % | Angela Kálmánová 51 % | 60 % |
| Klin nad Bodrogom | 185 | −12,7 % | Ján Iski 100 % | 41,1 % |
| Trnávka | 175 | −2,8 % | Mgr. Miroslava Havrilová 100 % | 55,5 % |
| Kožuchov | 171 | −15,8 % | Gejza Köver 49,6 % | 73,9 % |
| Byšta | 138 | −8 % | Radoslav Palinský 53,6 % | 76,6 % |
| Stankovce | 136 | −17,1 % | Mgr. Branislav Drabina 100 % | 56,1 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.