Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Košický kraj

Okres Spišská Nová Ves

36 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Spišská Nová Ves – 34 255 obyvateľovSmižany – 8 825 obyvateľovKrompachy – 8 587 obyvateľovRudňany – 5 129 obyvateľovMarkušovce – 4 843 obyvateľovBystrany – 4 052 obyvateľovSpišské Vlachy – 3 295 obyvateľovŽehra – 2 767 obyvateľovHrabušice – 2 602 obyvateľovLetanovce – 2 326 obyvateľovSpišské Tomášovce – 2 241 obyvateľovHarichovce – 1 891 obyvateľovSlovinky – 1 800 obyvateľovSpišský Hrušov – 1 327 obyvateľovJamník – 1 202 obyvateľovTeplička – 1 123 obyvateľovOlcnava – 1 015 obyvateľovOdorín – 1 013 obyvateľovIliašovce – 1 011 obyvateľovPoráč – 1 011 obyvateľovChrasť nad Hornádom – 928 obyvateľovArnutovce – 867 obyvateľovBetlanovce – 776 obyvateľovVítkovce – 671 obyvateľovKolinovce – 580 obyvateľovMatejovce nad Hornádom – 561 obyvateľovDanišovce – 558 obyvateľovHnilčík – 535 obyvateľovMlynky – 497 obyvateľovHnilec – 411 obyvateľovLieskovany – 410 obyvateľovVojkovce – 407 obyvateľovKaľava – 399 obyvateľovSlatvina – 307 obyvateľovHincovce – 266 obyvateľovOľšavka – 182 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Spišská Nová Ves34 255−9,2 %PaedDr. PhD. Dávid Demečko 37,5 %40,8 %
Smižany8 825+2,3 %Mgr. PhD. Miroslava Szitová 76,2 %38,4 %
Krompachy8 587−3,4 %Ing. Dárius Dubiňák 52,8 %43,1 %
Rudňany5 129+20,8 %Bc. Rastislav Neuvirth 66,8 %56,7 %
Markušovce4 843+13,9 %Peter Fulla 67,9 %42,4 %
Bystrany4 052+21,7 %Gejza Kandráč 59,9 %49,3 %
Spišské Vlachy3 295−7,9 %Vladimír Baloga 47,2 %54,9 %
Žehra2 767+20,3 %Marián Mižigár 61,5 %65,3 %
Hrabušice2 602+6,8 %Marcel Kacvinský 83,1 %48,4 %
Letanovce2 326+2,2 %Cyril Bartoš 52,9 %51,8 %
Spišské Tomášovce2 241+18,2 %Mgr. Zuzana Nebusová 49,3 %60,2 %
Harichovce1 891+1,6 %Ing. Lubomír Belej 51,2 %56,1 %
Slovinky1 800−4,9 %Mgr. Mária Kopnická 47,3 %56,8 %
Spišský Hrušov1 327+5,2 %Mgr. Marek Filip 63,3 %73,5 %
Jamník1 202+2,6 %Ing. František Pavol 64,6 %71,1 %
Teplička1 123−2,8 %Peter Lačný 90,9 %54,8 %
Olcnava1 015−2,8 %Jaroslav Salaj 54,2 %58,4 %
Odorín1 013+6,4 %Ing. Mária Goduľová 100 %48,1 %
Iliašovce1 011+4,3 %Anna Frankovičová 58,6 %53,4 %
Poráč1 011+1,4 %Ing. Peter Volčko 100 %28 %
Chrasť nad Hornádom928+6,4 %Darina Jančárová 55,8 %71,3 %
Arnutovce867+15,4 %Mgr. Zuzana Toporcerová 68,8 %63,7 %
Betlanovce776+11,8 %Ing. Slávka Kremnická 100 %41,2 %
Vítkovce671+10,9 %Mgr. Peter Dirda 57,6 %70,4 %
Kolinovce580+0,7 %Jitka Puhallová 100 %40,1 %
Matejovce nad Hornádom561+5,8 %Mgr. Ivana Hrebenárová 100 %43 %
Danišovce558+0,5 %Mgr. Ján Olekšák 100 %64,1 %
Hnilčík535−2,2 %Vlastimil Novotta 100 %38,7 %
Mlynky497−11,7 %Maroš Turzák 100 %47,4 %
Hnilec411−6,2 %Ing. Otokár Jeremiaš 78,8 %59,5 %
Lieskovany410+25,8 %Marcela Kapustová 100 %62,3 %
Vojkovce407−4,2 %Ing. Petra Gmucová 100 %51,5 %
Kaľava399−2,7 %Ing. Roman Bandžuch 45,5 %67 %
Slatvina307−4,7 %Mgr. Lívia Staňová 100 %54,9 %
Hincovce266+19,3 %Anna Filipová 100 %52 %
Oľšavka182−8,1 %Mgr. Dominika Tököly 87,2 %76,2 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]