Okres Sobrance
47 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 22 195obyvateľov (2024)
- 47obcí a miest
- 59 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Sobrance | 5 789 | −3,2 % | Ing. Ján Sklár 38,8 % | 58,1 % |
| Úbrež | 1 112 | +49,1 % | Ing. Martin Hvižďak 70 % | 58,3 % |
| Bežovce | 1 017 | +4,7 % | MVDr. Luděk Hamšík 69,6 % | 51,4 % |
| Lekárovce | 835 | −11,2 % | JUDr. Ingrid Čižmárová 100 % | 36 % |
| Blatné Remety | 626 | −5,6 % | Mgr. Radoslav Gunar 83,1 % | 48,5 % |
| Záhor | 625 | −5,7 % | Miroslav Leco 100 % | 35 % |
| Remetské Hámre | 542 | −9,4 % | Marek Kondžura 60,9 % | 63,7 % |
| Tibava | 534 | −3,8 % | Mgr. Michal Bodnár 64,5 % | 62,2 % |
| Choňkovce | 511 | −7,1 % | Radoslav Hvožďak 100 % | 56,9 % |
| Veľké Revištia | 493 | −5,6 % | Ing. Zuzana Boháčiková 44,4 % | 74,8 % |
| Krčava | 434 | +3,3 % | PhDr. Darina Palaiová 61,8 % | 76,7 % |
| Nižná Rybnica | 419 | −0,5 % | Radoslav Vasovčák 55,4 % | 68,5 % |
| Jenkovce | 407 | −9,4 % | Ing. Marianna Ivaničková 66,8 % | 63,8 % |
| Koromľa | 404 | −9,2 % | PhDr. Silvia Žeňuchová 100 % | 41,2 % |
| Porúbka | 400 | −4,8 % | Gabriel Falis 67,8 % | 73,8 % |
| Vyšná Rybnica | 396 | +10 % | Slavomír Mikovčík 37,8 % | 74,2 % |
| Vyšné Remety | 387 | −6,3 % | Ing. Ľubomír Hlivák 44,6 % | 75,6 % |
| Bunkovce | 384 | +0,3 % | Ľubomír Landa 48,7 % | 59,2 % |
| Hlivištia | 355 | −7,8 % | Mgr. Miroslav Džuba 68,2 % | 80 % |
| Kristy | 343 | +10,3 % | Mgr. Andrea Jašková 62,8 % | 60,7 % |
| Horňa | 325 | −8,5 % | Ján Varga 100 % | 49,5 % |
| Koňuš | 325 | −6,6 % | Mgr. Kvetoslava Šabáková 100 % | 66,2 % |
| Podhoroď | 320 | −14,4 % | Anton Hricko 50,5 % | 62,3 % |
| Nižné Nemecké | 308 | −5,8 % | Ing. Viktor Husár 100 % | 53,1 % |
| Ostrov | 306 | +3,7 % | František Marcin 51,7 % | 67,1 % |
| Fekišovce | 295 | −3,9 % | Bc. Eva Gejgušová 62 % | 63,1 % |
| Priekopa | 278 | −4,8 % | Ing. Peter Sekerák 100 % | 54,9 % |
| Ruský Hrabovec | 277 | −12,9 % | Tomáš Polák 100 % | 58,3 % |
| Jasenov | 270 | −12,3 % | JUDr. Alfonz Sirák, MBA 48,3 % | 71,2 % |
| Orechová | 250 | −4,6 % | Ján Čižmar 61,9 % | 68,2 % |
| Vyšné Nemecké | 238 | −1,7 % | Peter Zuza 100 % | 47 % |
| Ruskovce | 236 | −10,6 % | Anna Ohradzanská 100 % | 55,9 % |
| Vojnatina | 232 | −5,7 % | Ing. Peter Pšak 73 % | 77,7 % |
| Blatné Revištia | 221 | +1,4 % | Ing. Richard Frendák 100 % | 49,5 % |
| Baškovce | 215 | −15 % | Peter Báthory, MBA 100 % | 48,2 % |
| Petrovce | 211 | −1,4 % | Lucia Gavulová 56,2 % | 73,9 % |
| Tašuľa | 204 | +5,2 % | Milan Molnár 100 % | 35,3 % |
| Kolibabovce | 199 | +3,1 % | Bc. Mária Pokrivňáková 78,2 % | 70,6 % |
| Sejkov | 197 | −4,8 % | Peter Tokár 100 % | 48,5 % |
| Inovce | 189 | −10,8 % | Ján Chrapovič 69,4 % | 71,6 % |
| Porostov | 189 | −11,3 % | Zdenek Gomboš 100 % | 64,7 % |
| Pinkovce | 187 | +10 % | Natália Meňköová 81,4 % | 67,8 % |
| Blatná Polianka | 172 | +3 % | Jozef Komárik 74,6 % | 78,4 % |
| Beňatina | 168 | −14,7 % | Štefan Minčák 69,7 % | 75,5 % |
| Husák | 166 | +2,5 % | Bc. Iveta Hlaváčová 39,6 % | 77,1 % |
| Ruská Bystrá | 107 | −9,3 % | Ján Sakulič 100 % | 39,5 % |
| Svätuš | 97 | −14,2 % | Michal Širochman 100 % | 58,3 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.