Okres Rožňava
62 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 58 305obyvateľov (2024)
- 62obcí a miest
- 47,6 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Rožňava | 16 857 | −13,3 % | Michal Domik 53,2 % | 38 % |
| Dobšiná | 5 169 | −8,9 % | Radovan Žori 56,3 % | 39,6 % |
| Krásnohorské Podhradie | 2 832 | +7,5 % | Štefan Kún 100 % | 33,1 % |
| Plešivec | 2 160 | −6,6 % | Iveta Šušánová 39,2 % | 51,4 % |
| Gemerská Poloma | 1 885 | −7,8 % | Ing. Miroslav Michalka 67 % | 55 % |
| Slavošovce | 1 804 | −6,6 % | Ing. Angela Kolesárová 77,1 % | 42,1 % |
| Štítnik | 1 463 | −2,2 % | Ladislav Belányi 100 % | 26,1 % |
| Brzotín | 1 360 | +1 % | Róbert Dókus 84,1 % | 57,7 % |
| Gemerská Hôrka | 1 266 | −4 % | Gejza Milko 58,7 % | 59,1 % |
| Nižná Slaná | 1 240 | −0,6 % | Tibor Jerga 72 % | 63,2 % |
| Hrhov | 1 040 | −6,7 % | Jozef Csorba 87,5 % | 54,7 % |
| Betliar | 917 | −3,1 % | Ing. Helena Kúkelová 64,7 % | 57,4 % |
| Jovice | 820 | +7,8 % | Ildikó Lukacsová 75,3 % | 48,7 % |
| Vlachovo | 764 | −11,2 % | Ing. Peter Pakes 56,1 % | 64,8 % |
| Jablonov nad Turňou | 733 | −6,7 % | Ing. Slavomír Zubriczky 100 % | 43,7 % |
| Rejdová | 721 | −7,1 % | Mgr. Slavka Krišťáková 100 % | 39,7 % |
| Kunova Teplica | 709 | +3,2 % | Eva Drenko 100 % | 25,9 % |
| Rudná | 703 | −3,6 % | Ildikó Iglaiová 61,2 % | 66,1 % |
| Krásnohorská Dlhá Lúka | 701 | −2,5 % | Iveta Gebeová 77,4 % | 74,1 % |
| Roštár | 701 | +15,1 % | Zoltán Karallo 42,8 % | 71,6 % |
| Drnava | 689 | −1 % | Dr. Gellért Zsilla, LL.M. 50,8 % | 66,2 % |
| Bôrka | 652 | +20,1 % | Vojtech Ičo 92,7 % | 51,4 % |
| Čučma | 588 | −10,5 % | Alexander Szöllös 100 % | 44,5 % |
| Rakovnica | 570 | −3,6 % | Ing. Radoslava Uhrinová 70,7 % | 67 % |
| Gemerská Panica | 568 | −11,8 % | Bc. MBA Katarína Šipošová 42,7 % | 64,4 % |
| Čierna Lehota | 567 | −14,4 % | Bc. Danica Šlosárová 56,5 % | 70,5 % |
| Rožňavské Bystré | 551 | −12,8 % | Mgr. Andrea Janická Rudnayová 39,3 % | 71,2 % |
| Ochtiná | 535 | +0,4 % | PhDr. Július Rusnák 100 % | 39,6 % |
| Dlhá Ves | 527 | −6,6 % | Tomáš Novák 72,4 % | 63 % |
| Pača | 524 | −12,7 % | Ladislav Zagiba 63,3 % | 66,4 % |
| Silica | 519 | −6,1 % | Ing. PhD. Tomáš Várady 100 % | 32,8 % |
| Kobeliarovo | 509 | +11,4 % | PaedDr. Janka Regrutová 55,6 % | 64,8 % |
| Lipovník | 509 | +3,2 % | Ing. Ladislav Korintuš 77,2 % | 74,7 % |
| Čoltovo | 470 | −2,9 % | Ján Hubay 100 % | 37,6 % |
| Slavec | 467 | +1,5 % | Gejza Ambrúš 57,5 % | 63,3 % |
| Kružná | 445 | −6,3 % | Ondrej Lipták 100 % | 44,1 % |
| Vyšná Slaná | 422 | −16,4 % | Mgr. Daniela Hrčková 54,6 % | 71,9 % |
| Bretka | 397 | −0,7 % | Štefan Seres 51,8 % | 74,4 % |
| Henckovce | 387 | −11,8 % | Viera Nemcová 100 % | 29,7 % |
| Rochovce | 366 | +8 % | Ing. Stanislav Levrinc 100 % | 47 % |
| Pašková | 335 | −1,5 % | Martin Viola 52,8 % | 74,5 % |
| Hrušov | 331 | −1,5 % | – | 72,7 % |
| Honce | 327 | −14,2 % | Mgr. Robert Hlaváč 100 % | 49,5 % |
| Kečovo | 306 | −17,5 % | Viliam Lörincz 54 % | 69,8 % |
| Gočovo | 291 | −21,1 % | Ing. Milan Mlynár 61,5 % | 75,4 % |
| Bohúňovo | 266 | −3,3 % | Ing. Ágnes Takács 100 % | 36,8 % |
| Dedinky | 224 | −19,7 % | JUDr. Milan Pamula 69,5 % | 75,7 % |
| Koceľovce | 218 | −12,8 % | Peter Vojtko 100 % | 48 % |
| Gočaltovo | 209 | −15 % | Jarmila Pavlíková 78,4 % | 65,5 % |
| Rozložná | 202 | −1,5 % | Mgr. MBA Ľubomír Grega 65,9 % | 57,8 % |
| Lúčka | 175 | −4,4 % | Jozef Szabó 100 % | 44,9 % |
| Silická Jablonica | 172 | −11,3 % | Ing. Bartolomej Angyal 63 % | 88,4 % |
| Meliata | 169 | −18 % | Štefan Ádám 100 % | 44,7 % |
| Markuška | 147 | −12 % | Rastislav Hodermarský 100 % | 51,3 % |
| Ardovo | 144 | −14,8 % | Daniel Fábián 100 % | 45,8 % |
| Slavoška | 139 | +5,3 % | Peter Gajdoš 100 % | 48,2 % |
| Silická Brezová | 130 | −18,2 % | Magdaléna Farkasová 76,1 % | 77,2 % |
| Stratená | 119 | −7 % | Daša Ovšonková 100 % | 55,6 % |
| Petrovo | 95 | −15,9 % | Ing. Ľubica Pastrnáková 61,2 % | 68,5 % |
| Hanková | 78 | −6 % | Daniel Jančík 66,7 % | 77,6 % |
| Brdárka | 61 | −1,6 % | Jaroslav Hric-Jančo 100 % | 70,5 % |
| Kováčová | 60 | −3,2 % | Adrián Dáni 100 % | 51,8 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.