Okres Michalovce
78 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 107 936obyvateľov (2024)
- 78obcí a miest
- 45,1 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Michalovce | 35 310 | −10,6 % | Mgr. Miroslav Dufinec 45,4 % | 34,5 % |
| Veľké Kapušany | 8 347 | −9,6 % | PaedDr. PhD. Peter Petrikán 47,1 % | 40,3 % |
| Pavlovce nad Uhom | 4 663 | +4,2 % | Bc. Milan Adam 46,4 % | 36,2 % |
| Strážske | 4 166 | −5,3 % | Patrik Magdoško 71,7 % | 47,9 % |
| Vinné | 2 169 | +24,2 % | Mgr. Marek Juro 53,4 % | 46,7 % |
| Trhovište | 2 161 | +13 % | Róbert Koba 86,5 % | 48,9 % |
| Nacina Ves | 1 841 | +3,7 % | Anton Šandor 34,1 % | 48,3 % |
| Drahňov | 1 692 | +18,7 % | Mgr. Michal Ladič 53,9 % | 48 % |
| Budkovce | 1 505 | 0 % | JUDr. Ján Varga 59,9 % | 57,1 % |
| Malčice | 1 485 | −1,1 % | Ing. MBA Monika Hamzová 86,4 % | 43,2 % |
| Vrbnica | 1 321 | +29,5 % | Igor Kanči 57,8 % | 71,4 % |
| Pozdišovce | 1 307 | +1,4 % | Ing. Ján Čižmárik 100 % | 39,4 % |
| Lastomír | 1 243 | +7,8 % | Ing. Štefan Bubeňko 100 % | 42,8 % |
| Zalužice | 1 161 | +0,8 % | Ing. Tomáš Čeklej 100 % | 43,6 % |
| Petrovce nad Laborcom | 1 128 | +10,8 % | Ing. Štefan Rovňák 68,4 % | 49,7 % |
| Markovce | 1 081 | +15,5 % | Peter Popeľáš 57,2 % | 62,6 % |
| Moravany | 1 034 | −1,2 % | Mgr. Vladimír Čeklovský 65,9 % | 47 % |
| Zemplínska Široká | 1 025 | +7,8 % | Ing. Miroslav Čičák 44,8 % | 50,1 % |
| Rakovec nad Ondavou | 1 015 | −2,6 % | MVDr. Peter Olejník 57,6 % | 56,3 % |
| Žbince | 987 | +2,3 % | Alexander Ožvát 66,5 % | 49 % |
| Kapušianske Kľačany | 976 | +5,9 % | Tibor Varga 81,8 % | 62,5 % |
| Bracovce | 968 | +3,5 % | PhDr. Ivana Kolesnáčová 77 % | 44,1 % |
| Vojany | 950 | +7,8 % | Peter Vajda 59,1 % | 64,3 % |
| Krišovská Liesková | 942 | +1,3 % | Peter Varga 63 % | 61,4 % |
| Čičarovce | 928 | +3 % | Flórián Varga Lakatos 58,8 % | 62,2 % |
| Iňačovce | 909 | +19,8 % | Ing. Martin Gerzanič 62,4 % | 52,2 % |
| Horovce | 879 | +2,3 % | Erik Timko 100 % | 44,4 % |
| Palín | 872 | −4,8 % | Tibor Tomko 55 % | 42 % |
| Jovsa | 858 | +7,3 % | Mgr. Ľubica Čornejová 58 % | 62,3 % |
| Ložín | 833 | +3,2 % | Mgr. Monika Pastírová 100 % | 40,2 % |
| Sliepkovce | 771 | +2,4 % | Kamil Minda 57,3 % | 60,2 % |
| Laškovce | 766 | +14,8 % | Milan Kanči 61,5 % | 68,1 % |
| Staré | 764 | −3 % | Ing. Michal Bereznanin 72 % | 55,2 % |
| Vysoká nad Uhom | 744 | −8,3 % | Renáta Orosová 67,5 % | 54,6 % |
| Slavkovce | 739 | +9,6 % | Ing. Iveta Pavliková 100 % | 23,5 % |
| Senné | 731 | +0,8 % | Mgr. Marcel Nemčík 100 % | 30 % |
| Hatalov | 730 | −2,3 % | Vladimír Kováč 62,5 % | 48,8 % |
| Maťovské Vojkovce | 702 | +16,4 % | Lórant Cap 43,2 % | 50,5 % |
| Bánovce nad Ondavou | 701 | −3,4 % | Martin Horňak 28,1 % | 58,9 % |
| Oborín | 687 | −5,6 % | Roland Dobos 87,3 % | 56,8 % |
| Stretava | 679 | +1,2 % | Roman Hudy 41 % | 43,2 % |
| Tušice | 667 | −3,2 % | Ing. Simona Paľová 55,3 % | 64,6 % |
| Dúbravka | 663 | −4,3 % | Ing. Stanislav Bajužik 100 % | 48,3 % |
| Falkušovce | 659 | −1,1 % | Ing. Silvia Jaššová 87 % | 38,2 % |
| Trnava pri Laborci | 640 | +8,3 % | Vladimír Adam 76,1 % | 64,9 % |
| Krásnovce | 619 | +0,3 % | Ing. Miloš Hujdič 100 % | 51,1 % |
| Šamudovce | 619 | −2,4 % | Emil Ircha 69,4 % | 58,5 % |
| Ruská | 615 | +1 % | Erika Lakatošová 55,4 % | 74,9 % |
| Poruba pod Vihorlatom | 594 | −6,2 % | Mgr. Ľubomír Ihnát 69,4 % | 68,5 % |
| Lúčky | 587 | +0,9 % | Ján Kendereš 47,1 % | 56,7 % |
| Veľké Slemence | 583 | +0,3 % | Peter Vasil 52,4 % | 66,8 % |
| Kačanov | 545 | +22,2 % | Michal Tomko 56 % | 64,8 % |
| Zbudza | 521 | −3,9 % | Ing. Matej Havrilla 72 % | 63,5 % |
| Zemplínske Kopčany | 515 | +16,8 % | Ladislav Kohut 100 % | 23,2 % |
| Tušická Nová Ves | 506 | −8,8 % | Rastislav Jakuboc 100 % | 47,3 % |
| Kaluža | 481 | +22,1 % | Marcel Bendžuch 51,6 % | 49,8 % |
| Oreské | 474 | −1,5 % | Darina Cvoreňová 67,8 % | 71,3 % |
| Hažín | 466 | −2,5 % | Ing. Marianna Šimková 71,4 % | 59 % |
| Klokočov | 462 | +9,5 % | Ing. Monika Hudáčková 69,4 % | 68,7 % |
| Ptrukša | 448 | −9,3 % | Ing. Peter Jakab 100 % | 58,2 % |
| Bajany | 438 | −8,9 % | Ibolya Bosnyáková 57,9 % | 59,6 % |
| Závadka | 426 | −4,9 % | Jana Dziaková 57 % | 56,8 % |
| Suché | 424 | +7,1 % | Matúš Falis 51,2 % | 71,5 % |
| Lesné | 417 | −5,9 % | Peter Bobík 46,9 % | 69,3 % |
| Čečehov | 388 | +4,3 % | Stanislav Mráz 100 % | 53,7 % |
| Pusté Čemerné | 374 | +6,3 % | Ing. Juraj Jevin 52,3 % | 74,6 % |
| Beša | 363 | 0 % | Attila Zsiro 100 % | 44,3 % |
| Kusín | 355 | +5 % | Ing. Patrik Romanec 75,2 % | 76,2 % |
| Čierne Pole | 307 | +8,9 % | Ing. Vladimír Vinco 70,4 % | 70,5 % |
| Veľké Raškovce | 305 | −1,9 % | MGR. Elemér Jakab 71 % | 71 % |
| Jastrabie pri Michalovciach | 287 | −2 % | Ing. Dušan Tomáš 59 % | 77,5 % |
| Voľa | 271 | +2,3 % | Viliam Basara 71,9 % | 72,9 % |
| Hnojné | 243 | +11,5 % | Mgr. Mária Raškovská 100 % | 40,8 % |
| Budince | 233 | +8,4 % | Lóránt Juhász 100 % | 49,1 % |
| Malé Raškovce | 220 | −11,3 % | Ing. Monika Csörgőová 59,7 % | 69,1 % |
| Petrikovce | 202 | +10,4 % | Mária Vadasová 77,7 % | 56,3 % |
| Stretavka | 157 | −18,2 % | Ing Viera Šarocká 60,8 % | 57,7 % |
| Ižkovce | 92 | −9,8 % | Štefan Šipoš 100 % | 64 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.