Okres Košice - okolie
114 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 133 321obyvateľov (2024)
- 114obcí a miest
- 53 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Moldava nad Bodvou | 10 275 | −8,3 % | Ing. Ján Csala 56,7 % | 43,8 % |
| Čaňa | 6 102 | +6,1 % | Róbert Janotka 48,1 % | 46 % |
| Valaliky | 4 549 | +6,7 % | Ing. PhD. Tomáš Vindt 71,6 % | 43,6 % |
| Veľká Ida | 4 232 | +21,4 % | Peter Nagy 48,4 % | 52,8 % |
| Medzev | 4 166 | −4,4 % | Mgr. Ing. Radoslav Gedeon 100 % | 30,5 % |
| Kecerovce | 4 076 | +24,2 % | Jozef Janičo 42,2 % | 53,6 % |
| Jasov | 3 740 | +6,9 % | Marián Dzurik 54,8 % | 60,9 % |
| Turňa nad Bodvou | 3 686 | +4,5 % | Mgr. Atila Oravecz 47,9 % | 47,1 % |
| Družstevná pri Hornáde | 2 852 | +6,5 % | Ing. Ján Juhás 83,6 % | 35,3 % |
| Poproč | 2 647 | −4,6 % | Ing. PhD. Branislav Petráš 55,2 % | 58,5 % |
| Rozhanovce | 2 632 | +11,1 % | Ing. Matúš Adamčík 100 % | 49,6 % |
| Drienovec | 2 486 | +12,8 % | Ing. Štefan Bacsó 100 % | 54,1 % |
| Seňa | 2 228 | +6,3 % | Ing. MBA Marcela Gallová 53,6 % | 52,3 % |
| Čečejovce | 2 119 | +0,7 % | Mgr. Lukáš Macák 100 % | 43,3 % |
| Ďurkov | 2 066 | +18,6 % | Radoslav Sasák 67,1 % | 54,1 % |
| Malá Ida | 2 010 | +36,1 % | PaedDr. MBA Jana Kallová 100 % | 52,2 % |
| Sady nad Torysou | 1 925 | +0,1 % | Bc. Silvia Stredanská 46,7 % | 50,3 % |
| Geča | 1 898 | +14,3 % | JUDr. Mgr. LL.M Vladimír Šolc 52,1 % | 57,2 % |
| Ruskov | 1 778 | +22,6 % | RNDr. Martin Smrčo 50,2 % | 56,7 % |
| Bidovce | 1 702 | +17,9 % | Ing. Eva Bušová 56,8 % | 58 % |
| Nižná Myšľa | 1 615 | −3,8 % | Ing. Štefan Takáč 52,5 % | 53,8 % |
| Perín - Chym | 1 576 | +10,7 % | Ing. Roland Vinter 100 % | 48,7 % |
| Haniska | 1 572 | +6,6 % | JUDr. Monika Kováčová 57,3 % | 68,7 % |
| Mokrance | 1 563 | +14,2 % | JUDr. Gábor Szalay 60,9 % | 58,1 % |
| Trstené pri Hornáde | 1 511 | −1,8 % | Mgr. PhD. Gabriela Oravcová 42,7 % | 60,9 % |
| Slanec | 1 500 | +3,8 % | Ing. Jozef Bela 59,3 % | 50 % |
| Kysak | 1 418 | −1,5 % | Mgr. Adam Porubčan 41,3 % | 53 % |
| Budimír | 1 397 | +25,3 % | Mgr. Vojtech Staňo 89,9 % | 64,6 % |
| Košické Oľšany | 1 388 | +10 % | Marcel Eperješi 46 % | 58,5 % |
| Sokoľany | 1 358 | +3,7 % | Ing. Ľuboš Janke 51,4 % | 59,1 % |
| Ždaňa | 1 350 | −2,8 % | Mgr. Imrich Bakši 74,4 % | 62,1 % |
| Kokšov - Bakša | 1 335 | +13,7 % | Mikuláš Hudák 34,2 % | 67,2 % |
| Sokoľ | 1 335 | +19,1 % | Ing. Ľuboš Šuca 84,8 % | 48,1 % |
| Vtáčkovce | 1 305 | +26,1 % | Mgr. Gabriela Gáborová 44,6 % | 51,8 % |
| Kostoľany nad Hornádom | 1 188 | −3,3 % | Mgr. Anton Medvec 73 % | 59,3 % |
| Bohdanovce | 1 176 | +12,8 % | Ing. Patrik Beluš 100 % | 43,1 % |
| Skároš | 1 162 | +4 % | Ing. Dávid Német 59,6 % | 61,6 % |
| Buzica | 1 157 | −4,3 % | Ing. Jozef Mohňanský 100 % | 44,2 % |
| Kráľovce | 1 154 | +2,2 % | Marcel Bodnár 45,6 % | 52,4 % |
| Kechnec | 1 142 | −2,6 % | Ing. Tomáš Konkoly 100 % | 57,1 % |
| Boliarov | 1 074 | +30 % | František Hlavatý 53,2 % | 57,2 % |
| Rankovce | 1 070 | +35,3 % | Mgr. František Turták 38,9 % | 78,5 % |
| Košická Polianka | 1 066 | +5,9 % | Mgr. Marta Petrilová 54,6 % | 62,8 % |
| Ploské | 1 032 | +18,1 % | Ing. František Petro 66 % | 54,4 % |
| Šemša | 1 020 | +29,8 % | Martin Kövér 73,9 % | 65,7 % |
| Svinica | 1 010 | +18,4 % | Ing. Ľubomír Šimko 100 % | 40,8 % |
| Košická Belá | 1 006 | +1 % | Ing. Lenka Diškantová 38,8 % | 66,1 % |
| Vyšná Myšľa | 999 | +2,9 % | Miroslav Juhás 100 % | 36,9 % |
| Nižný Klátov | 941 | +20,6 % | Ing. Gabriela Staníková 100 % | 44,1 % |
| Vajkovce | 933 | +25,7 % | Róbert Čorba 100 % | 41,2 % |
| Bukovec | 881 | +9,4 % | Ing. Lýdia Mikulová 68,6 % | 60 % |
| Beniakovce | 873 | +35,3 % | Mgr. Jozef Bojčík 71,4 % | 64,3 % |
| Cestice | 853 | +0,6 % | Ing. Ladislav Viszlay 100 % | 44,1 % |
| Ďurďošík | 832 | +87,8 % | Iveta Hadašová 100 % | 49,6 % |
| Baška | 797 | +42,1 % | MUDr. Ľubomír Demský 100 % | 42,7 % |
| Čakanovce | 761 | +16,4 % | Emil Imro 50,3 % | 72,6 % |
| Nováčany | 758 | +0,8 % | Michal Mikloš 74,3 % | 51,6 % |
| Kalša | 747 | +3,6 % | Mgr. Miloš Málek 57,8 % | 72,5 % |
| Štós | 747 | +1,8 % | Anton Imling 54,9 % | 66,6 % |
| Chrastné | 726 | +50,3 % | Mgr. Štefan Hudáček 72 % | 61,4 % |
| Nižná Kamenica | 718 | +29,8 % | Mgr. Daniela Lukačová 65,8 % | 58,9 % |
| Gyňov | 689 | +11,7 % | Mgr. MBA Denisa Vargová 71,5 % | 62,8 % |
| Olšovany | 680 | +11,1 % | Marek Dutko 40,6 % | 59,6 % |
| Blažice | 655 | +9,2 % | Mgr. Patrícia Ovčariková 61 % | 51 % |
| Bačkovík | 645 | +25 % | Milan Gábor 39,8 % | 76 % |
| Rudník | 624 | +3,1 % | Marián Cibrik 48,8 % | 76,5 % |
| Paňovce | 622 | +5,6 % | Bc. Eduard Sikora 50,7 % | 75,5 % |
| Nižná Hutka | 609 | +3,2 % | Iveta Vasilenková 100 % | 48,5 % |
| Janík | 600 | −3,4 % | Ing Július Begala 100 % | 45,5 % |
| Hýľov | 558 | +10,9 % | Bc. Henrich Petráš 52,9 % | 72,4 % |
| Vyšný Medzev | 551 | +6 % | Ing. Róbert Nálepka 68,4 % | 73,2 % |
| Vyšná Hutka | 549 | +23,1 % | Mgr. Agáta Nosáľová 69,1 % | 69 % |
| Nová Polhora | 548 | +26,9 % | František Kubizniak 77 % | 73,1 % |
| Dvorníky - Včeláre | 543 | +14,6 % | Ing. Waldemar Vislay 100 % | 50,5 % |
| Vyšný Klátov | 487 | +9,2 % | Ing. MBA Alena Cirnerová 68,9 % | 59,4 % |
| Obišovce | 482 | +8,3 % | LL.M Mária Baboľová 88 % | 65 % |
| Nižný Lánec | 471 | +6,3 % | Mgr. Henrieta Anderková 55,7 % | 61,8 % |
| Slanské Nové Mesto | 462 | −7,4 % | Ján Takáč 35,1 % | 67,5 % |
| Žarnov | 451 | +8,2 % | Roland Szabó 100 % | 51 % |
| Belža | 442 | +7,5 % | Ing. Ondrej Pravda 69,3 % | 73,7 % |
| Zlatá Idka | 432 | +8,3 % | Roman Beličák 100 % | 42,2 % |
| Hrašovík | 429 | +30 % | Ing. Branislav Magic 64 % | 68,6 % |
| Komárovce | 422 | +11,6 % | Marián Bužický 100 % | 50,9 % |
| Hodkovce | 411 | +37 % | Juraj Kozel 100 % | 63,3 % |
| Čižatice | 409 | +6,2 % | Ing. Stanislav Matta 36,7 % | 74,7 % |
| Milhosť | 402 | +3,3 % | Mgr. Enikő Makóová 76 % | 62,9 % |
| Debraď | 400 | +4,2 % | Mgr. Adrianna Gergely Papp 100 % | 38,7 % |
| Vyšná Kamenica | 393 | +46,6 % | Martin Dolgoš 100 % | 57,9 % |
| Peder | 378 | −8,7 % | Jozef Holečko 69 % | 56,6 % |
| Rákoš | 375 | +9,3 % | Igor Antoni 100 % | 47,4 % |
| Rešica | 364 | +12 % | Ondrej Weiser 100 % | 40,2 % |
| Trsťany | 350 | +20,3 % | Kristián Marčok 44,6 % | 63,6 % |
| Veľká Lodina | 321 | +17,2 % | Ján Lukáč 68,8 % | 59,1 % |
| Vyšný Čaj | 317 | +7,5 % | Matúš Michal 58,7 % | 81,1 % |
| Košický Klečenov | 309 | +10,4 % | Ing. Michal Kmec 48,5 % | 62,7 % |
| Turnianska Nová Ves | 291 | −15,7 % | János Koleszár 100 % | 54,6 % |
| Nižný Čaj | 288 | +4,7 % | Mgr. Monika Obšitošová 57,6 % | 57,5 % |
| Herľany | 286 | +0,4 % | Ing. Slavomír Rusnák 100 % | 58,6 % |
| Slanská Huta | 260 | +7,9 % | Martina Urbanová 100 % | 56 % |
| Nový Salaš | 256 | +21,9 % | Mgr. Martina Pachová 60,5 % | 68,2 % |
| Bočiar | 242 | −3,6 % | Elena Szabóová 57,3 % | 64,3 % |
| Háj | 239 | −17,6 % | Július Farkas 55,4 % | 72,9 % |
| Malá Lodina | 222 | +26,9 % | Ing. Adriána Fečková 100 % | 45,3 % |
| Hosťovce | 218 | +9 % | Tibor Béres 100 % | 56,6 % |
| Slančík | 217 | +2,4 % | Mgr. Veronika Čisľáková 84 % | 61,9 % |
| Trebejov | 215 | +3,9 % | Ľudmila Dzubáková 100 % | 45,4 % |
| Opiná | 195 | +2,6 % | Peter Vajda 100 % | 38,9 % |
| Hačava | 184 | −19,3 % | Peter Gábor 100 % | 28,7 % |
| Zádiel | 147 | −12,5 % | Attila Nehoda 100 % | 34,8 % |
| Opátka | 110 | +22,2 % | Veronika Kleinová 100 % | 49,4 % |
| Kecerovský Lipovec | 100 | −18 % | PhDr. Richard Bodnár 100 % | 62,7 % |
| Chorváty | 99 | −1 % | Ladislav Juhász 100 % | 85,1 % |
| Bunetice | 93 | +8,1 % | Peter Taiš 100 % | 53,3 % |
| Mudrovce | 64 | −15,8 % | Ing Iveta Horvatová 100 % | 38,9 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.