Slovensko › Banskobystrický kraj
Okres Veľký Krtíš
71 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 40 598obyvateľov (2024)
- 71obcí a miest
- 53,6 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Veľký Krtíš | 10 274 | −17,3 % | Ing. Marián Balko 31,5 % | 35,6 % |
| Vinica | 1 748 | −4,3 % | Arpád Bujdoš 51,7 % | 70,9 % |
| Modrý Kameň | 1 630 | +0,9 % | Ing. Marian Hrubčo 48,5 % | 58,7 % |
| Bušince | 1 365 | −7 % | Ing. Zoltán Végh 64,3 % | 48,6 % |
| Nenince | 1 261 | −7,3 % | Zoltán Kuzma 30 % | 70,2 % |
| Želovce | 1 154 | −10,5 % | Roland Obertin 36 % | 60,4 % |
| Čebovce | 1 009 | −5,9 % | Henrik Tóth 57,6 % | 63,2 % |
| Dolná Strehová | 1 007 | −3,7 % | Ing. Ľuboslav Dobrocký 100 % | 47,5 % |
| Sklabiná | 912 | +4,8 % | Bc. Marta Kálovcová 100 % | 31,5 % |
| Hrušov | 812 | −6,3 % | Ing. Mária Augustínová 47,4 % | 64,8 % |
| Balog nad Ipľom | 774 | −7,1 % | Ing. Peter Bálint 82,2 % | 68,8 % |
| Pôtor | 747 | −9 % | Ing. Janka Kašiaková 46,2 % | 61,8 % |
| Záhorce | 633 | −4,2 % | PaedDr. Branislav Kázmer 58,2 % | 53,6 % |
| Opatovská Nová Ves | 626 | −10,2 % | Mgr. Nikoleta Sabóová 69,3 % | 70,1 % |
| Stredné Plachtince | 599 | −1,6 % | Ľubo Mackov 77,6 % | 57,8 % |
| Dolné Plachtince | 596 | −5,8 % | Bc. Cyril Bartók 100 % | 50,3 % |
| Veľká Čalomija | 579 | −4,1 % | Roman Pásztor 52,9 % | 74,4 % |
| Príbelce | 569 | −0,4 % | Ing. Tibor Čierny 81,8 % | 68,3 % |
| Kosihovce | 561 | −3,1 % | Július Cibuľa 36,7 % | 72,2 % |
| Ipeľské Predmostie | 547 | −13,6 % | Mgr. Marián Hocsák 58,5 % | 65,6 % |
| Čeláre | 512 | +7,8 % | Vojtech Ádám 63,3 % | 49,3 % |
| Slovenské Ďarmoty | 500 | −12,3 % | Ing. Dr. PhD. Valéria Zolcerová 50,6 % | 57,7 % |
| Lesenice | 485 | −5,1 % | Ing. Ladislav Majdán 64,5 % | 64,7 % |
| Veľké Zlievce | 470 | −7,7 % | Ivan Krahulec 100 % | 30,7 % |
| Nová Ves | 466 | +13,1 % | Marian Varholák 74,3 % | 68,6 % |
| Malý Krtíš | 465 | −12,6 % | Ivana Antolová 20,7 % | 71,4 % |
| Dolinka | 446 | −7,5 % | Ing. Zsolt Régi 74,2 % | 76,6 % |
| Obeckov | 433 | −12,7 % | Miloš Koči 48,7 % | 70,5 % |
| Veľká Ves nad Ipľom | 433 | +7,7 % | Ing. Ladislav Kerata 100 % | 46,1 % |
| Čelovce | 418 | −6,5 % | Peter Zolcer 62,5 % | 64 % |
| Dačov Lom | 398 | −6,1 % | JUDr. PhD. Pavel Bella, LL.M. 43,7 % | 60,5 % |
| Závada | 392 | −21,9 % | Miroslav Kalmár 51,9 % | 63,9 % |
| Kosihy nad Ipľom | 367 | −14,3 % | Norbert Böjtös 66,4 % | 72,2 % |
| Kamenné Kosihy | 359 | +4,7 % | Ing. Ladislav Pixiades 100 % | 56 % |
| Muľa | 353 | +0,9 % | Bc. Ladislav Jekkel 72,7 % | 42 % |
| Sečianky | 333 | −12,1 % | Mgr. Zdeněk Barienčík 87,9 % | 49,8 % |
| Bátorová | 328 | −14,4 % | Ján Máth 58,3 % | 76,3 % |
| Vrbovka | 315 | −10,3 % | Marcel Fagyas 100 % | 43,3 % |
| Kováčovce | 300 | −17,8 % | Mgr. LL.M Ingrid Sipos-Molnár 100 % | 55,6 % |
| Malé Zlievce | 285 | +2,2 % | Ing. Igor Gazdík 86,7 % | 68,8 % |
| Kleňany | 262 | −5,1 % | PhDr. MBA Dominik Antolov 67,1 % | 66,8 % |
| Sucháň | 259 | −6,2 % | Mgr. Kristína Beracová 100 % | 49,5 % |
| Olováry | 257 | −14,9 % | Mgr. Attila Kanyó 100 % | 51,3 % |
| Kiarov | 255 | −19,6 % | Pavol Suchánsky 100 % | 51,6 % |
| Horné Strháre | 253 | +3,7 % | Richard Kurec 100 % | 45,6 % |
| Koláre | 240 | −8,4 % | Renáta Kerestešová 65,6 % | 62,3 % |
| Horné Plachtince | 209 | −0,5 % | Ladislav Nozdrovický 72,1 % | 73,5 % |
| Chrastince | 201 | −17,3 % | Ing. Jozef Varga 67,6 % | 69,9 % |
| Dolné Strháre | 201 | +6,9 % | Mgr. Gabriela Hudecová 100 % | 42,8 % |
| Malá Čalomija | 194 | −8,9 % | Ján Šimko 100 % | 53,9 % |
| Senné | 194 | −15,3 % | Ján Gabera 41,9 % | 69,2 % |
| Vieska | 188 | −14,2 % | Marcela Hudecová 77,8 % | 71,4 % |
| Širákov | 181 | −11,7 % | Katarína Dovičinová 46,9 % | 81,8 % |
| Slovenské Kľačany | 176 | +11,4 % | Mgr. Anna Mužíková 100 % | 39 % |
| Veľké Straciny | 173 | −1,1 % | Ing. Marián Bernáth 100 % | 47,6 % |
| Trebušovce | 157 | −19,5 % | Marek Krnáč 100 % | 54,8 % |
| Ľuboriečka | 150 | +4,9 % | Ján Žilka 83,3 % | 72,4 % |
| Malé Straciny | 149 | +8 % | Ing. Júlia Káššayová 77 % | 58,7 % |
| Horná Strehová | 144 | −16,3 % | Marek Gondáš 100 % | 43,6 % |
| Zombor | 144 | −3,4 % | Mgr. Miroslav Daniel 52,8 % | 64,7 % |
| Seľany | 140 | −28,9 % | Ing. Daniel Gemer 100 % | 57,1 % |
| Veľký Lom | 132 | −32,3 % | Ing. Michal Minár 71,4 % | 70,3 % |
| Glabušovce | 121 | −3,2 % | Štefan Chudý 100 % | 48,5 % |
| Chrťany | 120 | −20,5 % | Ján Belov 75,9 % | 59,2 % |
| Pravica | 117 | −1,7 % | Ján Debnár 100 % | 15,6 % |
| Ďurkovce | 112 | −20 % | Bc. Zoltán Fábry 100 % | 64,1 % |
| Opava | 110 | −12,7 % | Ján Krnáč 100 % | 40 % |
| Brusník | 107 | −10,1 % | Jaroslav Kalmár 100 % | 54,9 % |
| Suché Brezovo | 77 | −23,8 % | Eva Cinkotová 100 % | 56,9 % |
| Šuľa | 73 | −3,9 % | Marianna Marková 80 % | 77,4 % |
| Červeňany | 41 | −6,8 % | Radoslav Palášthy 100 % | 64,5 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.