Slovensko › Banskobystrický kraj
Okres Rimavská Sobota
107 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 79 455obyvateľov (2024)
- 107obcí a miest
- 49,6 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Rimavská Sobota | 21 175 | −12,7 % | JUDr. Jozef Šimko 56,2 % | 41,4 % |
| Hnúšťa | 6 436 | −16,2 % | PhDr. PhD. Roman Lebeda, MBA 60,7 % | 39,5 % |
| Tisovec | 3 587 | −15,1 % | Mgr. MBA Ján Vengrín 50,2 % | 44,6 % |
| Klenovec | 2 952 | −8,1 % | Mgr. Katarína Pribilincová 84,2 % | 45 % |
| Jesenské | 2 351 | +5,1 % | Mgr. PhD. Gabriel Mihályi 73,8 % | 38 % |
| Rimavská Seč | 2 219 | +8,8 % | Július Buša 38,6 % | 59,9 % |
| Ožďany | 1 583 | −3,5 % | Ján Matej 82,1 % | 47,9 % |
| Hodejov | 1 513 | −7,6 % | Katarína Jakabová 59,4 % | 54,1 % |
| Rimavské Janovce | 1 495 | +10,3 % | Roman Uhrin 62,7 % | 46,9 % |
| Hajnáčka | 1 168 | −0,5 % | Bc. MBA Ivan Poprocký, LL.M. 52,3 % | 55,1 % |
| Veľký Blh | 1 144 | −5,2 % | Norbert Kluka 74 % | 52,2 % |
| Hostice | 1 055 | +0,6 % | Mgr. František Rácz 68,4 % | 70,9 % |
| Radnovce | 1 020 | +15,8 % | Zuzana Angyalová 40,1 % | 65,5 % |
| Širkovce | 963 | +0,9 % | Mgr. Nándor Kisfaludi 100 % | 34,7 % |
| Kráľ | 932 | −3,7 % | Dušan Váradi 58,2 % | 77,6 % |
| Uzovská Panica | 835 | +11,3 % | Zsolt Bozó 86,9 % | 51,8 % |
| Veľké Teriakovce | 833 | −5,8 % | Ing. Norbert Keľo 79,1 % | 50,6 % |
| Bátka | 822 | −9,7 % | Peter Hencz 87,6 % | 61,5 % |
| Včelince | 816 | +3,9 % | Ing. Ľubomír Kosztúr 41,8 % | 60,6 % |
| Kaloša | 815 | +5 % | Gabriel Farkaš 40,4 % | 63,8 % |
| Blhovce | 781 | −2,1 % | Gabriel Szabó 100 % | 34,1 % |
| Hrachovo | 781 | −8,8 % | Ondrej Knechta 65,7 % | 47,9 % |
| Chanava | 715 | +2,6 % | Zoltán Tóth 40,8 % | 75 % |
| Sútor | 692 | +24,7 % | Tibor Balog 33,6 % | 72,9 % |
| Gemerský Jablonec | 690 | −3,5 % | DiS Štefan Farkas 62,1 % | 65,5 % |
| Číž | 683 | +2,1 % | Július Tkáč 55,4 % | 56,8 % |
| Barca | 614 | +11 % | Zoltán Porteleky 51 % | 74,3 % |
| Abovce | 612 | −1,9 % | Csaba Kovács 100 % | 42,9 % |
| Lenartovce | 568 | +3,5 % | Zsolt Babús 100 % | 41,4 % |
| Husiná | 545 | 0 % | Csaba Kovács 100 % | 28,1 % |
| Tachty | 543 | +1,9 % | Róbert Bášti 100 % | 61,6 % |
| Čerenčany | 532 | −4,1 % | PhDr. Zuzana Študencová 55,6 % | 57 % |
| Dubovec | 517 | −6,2 % | Ing Ladislav Lőkös 58 % | 61,6 % |
| Šimonovce | 512 | −11,4 % | Bc. Štefan Gál 56,3 % | 79,9 % |
| Rimavská Baňa | 502 | −6,3 % | Mgr. Elena Polóniová 54,6 % | 62,9 % |
| Nová Bašta | 498 | −1,4 % | Richard Molnár 78,1 % | 65,3 % |
| Rimavské Brezovo | 495 | −6,4 % | Marián Šivara 58 % | 61,1 % |
| Gortva | 472 | −13,1 % | Alžbeta Resutíková 100 % | 38,7 % |
| Chrámec | 461 | +4,5 % | Vojtech Bari 54,2 % | 82,2 % |
| Pavlovce | 422 | +6,8 % | Mgr. Vojtech Menyhárt 100 % | 39,7 % |
| Figa | 421 | −0,5 % | Lucia Völgyiová 41,8 % | 64,6 % |
| Gemerské Dechtáre | 413 | −6,6 % | Ing. Štefan Agócs 52,8 % | 70,3 % |
| Vlkyňa | 401 | −0,5 % | Gejza Ujj 52,5 % | 81,3 % |
| Zacharovce | 382 | −4,7 % | Ružena Gembická 65,6 % | 73,2 % |
| Štrkovec | 368 | −3,7 % | Mgr. Norbert Keszi 100 % | 56 % |
| Stránska | 367 | +7 % | Martin Šmíro 100 % | 33,8 % |
| Cakov | 363 | +16 % | Karol Bari 57,2 % | 73,9 % |
| Kružno | 360 | −1,6 % | Pavel Černák 74,9 % | 62 % |
| Rumince | 347 | −5,4 % | Jozef Hibler 100 % | 52,8 % |
| Rakytník | 342 | +5,9 % | Ján Rencsok 82,4 % | 65,2 % |
| Rimavské Zalužany | 339 | −0,3 % | Milan Medveď 100 % | 49,8 % |
| Konrádovce | 338 | −0,3 % | Patrik Tankina 74,7 % | 58,8 % |
| Valice | 335 | +4 % | Ján Ďuriška 100 % | 31,9 % |
| Janice | 329 | +32,1 % | Bc. Marta Martinovicsová 100 % | 49,7 % |
| Stará Bašta | 323 | +1,6 % | Bc. Ildikó Lászlóová 100 % | 45,8 % |
| Žíp | 305 | +24,5 % | Béla Simon 88,1 % | 61,6 % |
| Teplý Vrch | 304 | +9 % | Janka Janšová 100 % | 46,9 % |
| Kesovce | 299 | +17,7 % | Tomáš Szajkó 72,6 % | 64,3 % |
| Neporadza | 299 | +19,1 % | Jozef Madarász 64,6 % | 78 % |
| Studená | 280 | +2,6 % | Gejza Mag 46,9 % | 63,9 % |
| Dulovo | 272 | +25,9 % | Mgr. Katarína Balážová 58,9 % | 67,5 % |
| Slizké | 265 | +23,8 % | Marcela Sekrénešová 55,1 % | 62,9 % |
| Lehota nad Rimavicou | 257 | −4,8 % | Ivan Antal 100 % | 49,1 % |
| Vyšné Valice | 255 | −11,1 % | Ján Záhorský 52,5 % | 67,3 % |
| Dražice | 248 | −8,8 % | Krisztián Kovács 100 % | 40,4 % |
| Ivanice | 248 | +0,8 % | Tibor Balyo 100 % | 40,9 % |
| Tomášovce | 248 | +21,6 % | František Lakatos 67,4 % | 79,3 % |
| Hostišovce | 223 | −11,9 % | Dezider Berki 71,6 % | 67,5 % |
| Večelkov | 221 | −9,4 % | Tibor Kovács 100 % | 48,7 % |
| Riečka | 220 | −6 % | Oskár Tóth 64,4 % | 73,4 % |
| Drňa | 210 | −6,7 % | Gejza Bari 100 % | 44 % |
| Petrovce | 210 | −9,9 % | Gyula Köböl 76,1 % | 63,2 % |
| Martinová | 205 | +2,5 % | Eugen Radič 100 % | 21,1 % |
| Lenka | 204 | +9,1 % | Mgr. Marian Habovčík 100 % | 68,5 % |
| Bottovo | 201 | −3,8 % | Attila Jónáš 68,2 % | 78,4 % |
| Lukovištia | 197 | −2,5 % | Mgr. Roman Hubert 100 % | 46,3 % |
| Drienčany | 193 | −19,9 % | Peter Švoňava 100 % | 46,3 % |
| Kociha | 193 | −9,4 % | Elena Kiliková 44,4 % | 71,2 % |
| Nižný Skálnik | 187 | −2,1 % | Mgr. Miroslav Bystriansky 60,4 % | 62,1 % |
| Belín | 176 | −10,7 % | Ivan Očenáš 100 % | 48,5 % |
| Dolné Zahorany | 175 | −7,4 % | Andrea Bodorová 44,6 % | 77,9 % |
| Vieska nad Blhom | 172 | −5 % | Július Bodon 70,1 % | 85,6 % |
| Hrušovo | 161 | −16,6 % | Ing. Ján Sklenár 48,9 % | 65,3 % |
| Hodejovec | 157 | −20,3 % | Zoltán Kovács 100 % | 55,8 % |
| Orávka | 152 | −7,9 % | Mgr. Zuzana Hanzlovičová 51,4 % | 81,1 % |
| Jestice | 151 | −2,6 % | PaedDr. Katarína Zagyiová 100 % | 36,1 % |
| Vyšný Skálnik | 145 | −1,4 % | Ing. Ján Durmis 100 % | 41,4 % |
| Dubno | 140 | −17,6 % | Alexandra Farkašová 100 % | 36,6 % |
| Padarovce | 140 | −27,5 % | Ing. Peter Polóni 100 % | 33,9 % |
| Zádor | 132 | −14,3 % | Estera Bettesová 100 % | 25,3 % |
| Čierny Potok | 119 | −22,2 % | Svetlana Šufliarská 100 % | 60,2 % |
| Hubovo | 113 | −15,7 % | Ing. Gabriel Gencsi 100 % | 58,8 % |
| Kraskovo | 112 | −23,8 % | Ján Blaho 90,1 % | 80,2 % |
| Rovné | 106 | −19,1 % | Jaroslava Ďurove 100 % | 47,1 % |
| Horné Zahorany | 102 | −20,9 % | Ing. Zuzana Vysokaiová 100 % | 66 % |
| Gemerské Michalovce | 90 | −7,2 % | Levente Hubay 80,4 % | 79,2 % |
| Lipovec | 90 | −11,8 % | – | – |
| Gemerček | 88 | −12,9 % | Ing. Karol Kisantal 100 % | 33,3 % |
| Španie Pole | 72 | −13,3 % | Vladimír Bien 100 % | 60,3 % |
| Kyjatice | 71 | −6,6 % | Slavomír Kujan 100 % | 56,7 % |
| Babinec | 66 | −7 % | Bc. Jaroslav Benda 100 % | 61,8 % |
| Budikovany | 66 | +11,9 % | Martina Kožiaková 100 % | 40 % |
| Ratkovská Suchá | 39 | −20,4 % | Janka Palicová 100 % | 40 % |
| Ratkovská Lehota | 37 | −35,1 % | Milan Koska 68,8 % | 76,2 % |
| Poproč | 23 | −4,2 % | Ľubor Kvaka 100 % | 77,3 % |
| Potok | 21 | −48,8 % | Martin Kurek 100 % | 61,1 % |
| Krokava | 18 | −37,9 % | Lukáš Remper 100 % | 55,6 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.