Slovensko › Banskobystrický kraj
Okres Revúca
42 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.
- 37 676obyvateľov (2024)
- 42obcí a miest
- 44,8 %účasť v komunálnych voľbách 2026
Obce na mape
Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).
Všetky obce okresu
| Starosta/primátor 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| Revúca | 10 874 | −13,8 % | Ing. MBA Lucia Búšová 42,6 % | 43,8 % |
| Tornaľa | 6 702 | −9 % | Ing. Erika Győrfiová 78,6 % | 32,5 % |
| Jelšava | 3 177 | −0,4 % | MVDr. Milan Kolesár 100 % | 19,8 % |
| Sirk | 1 380 | +17,6 % | Daniel Fakla 78,5 % | 56,5 % |
| Lubeník | 1 254 | −4,4 % | Milan Pavko 70,6 % | 57,6 % |
| Muráň | 1 167 | −5,7 % | Ing. Roman Goldschmidt 100 % | 44,6 % |
| Gemerská Ves | 992 | +3,1 % | Monika Lévaiová 100 % | 35,8 % |
| Muránska Dlhá Lúka | 938 | +4,9 % | Mgr. Ján Kvetko 71,7 % | 64,5 % |
| Hucín | 915 | +0,2 % | Ervín Samko 51,7 % | 46,7 % |
| Gemer | 889 | −0,6 % | Zoltán Jankóšik 100 % | 41,6 % |
| Kameňany | 851 | +3 % | Erik Vranka 78,3 % | 53,5 % |
| Licince | 793 | +4,9 % | Ing. Ladislav Miklóš 68,8 % | 74,8 % |
| Ratková | 650 | +11,5 % | Arpád Brindzák 43,8 % | 55,8 % |
| Držkovce | 569 | −0,5 % | Mgr. Mária Duszová 53,7 % | 64,9 % |
| Mokrá Lúka | 545 | +6,2 % | MVDr. Juraj Gallo 100 % | 60,1 % |
| Magnezitovce | 438 | −6,8 % | Bc. Marcela Hudáková 46,1 % | 66,9 % |
| Chyžné | 409 | −2,9 % | Ivana Kováčová 34,2 % | 64,3 % |
| Rákoš | 402 | −6,1 % | Lýdia Nemogová Gallová 51,7 % | 58,5 % |
| Gemerské Teplice | 370 | −2,9 % | Mgr. Laura Durančíková 100 % | 53,1 % |
| Šivetice | 348 | −7 % | Ľudovít Szendrei 75,7 % | 68,9 % |
| Otročok | 320 | +0,3 % | Vojtech Šomošvári 100 % | 37,1 % |
| Revúcka Lehota | 318 | −1,2 % | Bc. Lucia Benediktyová 57,5 % | 73,6 % |
| Gemerský Sad | 289 | −4,3 % | Vojtech Pataki 65,8 % | 68,7 % |
| Ratkovské Bystré | 289 | −20,8 % | Ing. Marcel Boroš 61,8 % | 73,7 % |
| Turčok | 278 | +1,5 % | Mgr. Tatiana Belánová 100 % | 55 % |
| Levkuška | 252 | +6,8 % | Kristína Cselényiová 100 % | 26,9 % |
| Nandraž | 249 | −15,3 % | Mgr. Martina Mišanková 61,1 % | 63,8 % |
| Sása | 220 | +20,2 % | Marta Bystránová 100 % | 41,4 % |
| Muránska Zdychava | 218 | −12,8 % | Jaroslav Oravec 100 % | 50,6 % |
| Skerešovo | 210 | −14,3 % | Mgr. Alena Kalinová 100 % | 38,7 % |
| Muránska Lehota | 199 | −0,5 % | Miloslav Marčák 70,6 % | 69,6 % |
| Chvalová | 194 | −6,3 % | Judita Vaculčiaková 100 % | 48,9 % |
| Muránska Huta | 172 | −11,3 % | Ing. Marian Szentandrassi 100 % | 54,7 % |
| Rybník | 146 | −5,2 % | Ľubomír Eremiáš 61,4 % | 67,4 % |
| Rašice | 112 | 0 % | Bc. Mariana Punková 100 % | 60,4 % |
| Žiar | 110 | −25,7 % | Andrea Vasasová 100 % | 57,5 % |
| Polina | 103 | −14,2 % | Beáta Bodonová 70,7 % | 79,2 % |
| Leváre | 77 | −18,1 % | Ladislav Duczman 100 % | 61,4 % |
| Ploské | 75 | +4,2 % | Eva Bakošová 100 % | 48,2 % |
| Prihradzany | 66 | −21,4 % | Peter Spišák 34,7 % | 80,3 % |
| Višňové | 61 | −4,7 % | Zoltán Borsodi 100 % | 40,4 % |
| Hrlica | 55 | −32,9 % | Viktória Mrnková 61,8 % | 79,1 % |
Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.