Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Banskobystrický kraj

Okres Detva

15 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Detva – 13 523 obyvateľovHriňová – 6 931 obyvateľovKriváň – 1 739 obyvateľovVígľaš – 1 477 obyvateľovStožok – 1 195 obyvateľovDúbravy – 955 obyvateľovKorytárky – 941 obyvateľovDetvianska Huta – 689 obyvateľovPodkriváň – 561 obyvateľovLátky – 537 obyvateľovSlatinské Lazy – 530 obyvateľovKlokoč – 472 obyvateľovVígľašská Huta - Kalinka – 339 obyvateľovStará Huta – 302 obyvateľovHorný Tisovník – 189 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Detva13 523−9,6 %Branislav Baran 70,3 %46,7 %
Hriňová6 931−9,4 %Mgr. Stanislav Horník 78,9 %46,3 %
Kriváň1 739+3 %Imrich Paľko 43,8 %59,3 %
Vígľaš1 477−11,4 %Ing. Róbert Záchenský 100 %40 %
Stožok1 195+19,5 %Bc. Darina Petrincová 59,9 %65,8 %
Dúbravy955+2,8 %Elena Grňová 66,3 %53,3 %
Korytárky941−2,1 %Ing. Marian Krnáč 41,6 %66,2 %
Detvianska Huta689−2,1 %Pavel Šulek 74,2 %67 %
Podkriváň561−5,6 %Jozef Malatinec 100 %43,9 %
Látky537−5,6 %Bc. Mário Kubiš 69,6 %70 %
Slatinské Lazy530+5,6 %Ing. Jozef Mikulčík 57,9 %68,9 %
Klokoč472−6,2 %Ing. Lukáš Výbošťok 47 %72,3 %
Vígľašská Huta - Kalinka339−5,8 %Ing. Štefan Fojtík 100 %54,5 %
Stará Huta302−9,9 %Ľubica Gáboríková 37,7 %75,4 %
Horný Tisovník189−5,5 %Ján Kľuka 61,1 %72,8 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]