Preskočiť na obsah
Vybrať mesto

↑↓ výberEnter otvoriťEsc zavrieť

Kvíz

Slovensko › Banskobystrický kraj

Okres Banská Bystrica

42 obcí – počet obyvateľov, vývoj za 10 rokov, starostovia a účasť v komunálnych voľbách 2026.

Obce na mape

Banská Bystrica – 73 533 obyvateľovSlovenská Ľupča – 3 261 obyvateľovBadín – 2 152 obyvateľovBrusno – 2 122 obyvateľovSelce – 2 100 obyvateľovPoniky – 1 554 obyvateľovHrochoť – 1 428 obyvateľovMedzibrod – 1 372 obyvateľovVlkanová – 1 273 obyvateľovĽubietová – 1 269 obyvateľovNemce – 1 153 obyvateľovMalachov – 1 132 obyvateľovPriechod – 1 030 obyvateľovPodkonice – 903 obyvateľovRiečka – 868 obyvateľovHarmanec – 827 obyvateľovStrelníky – 740 obyvateľovKráliky – 712 obyvateľovHorná Mičiná – 698 obyvateľovLučatín – 672 obyvateľovHronsek – 662 obyvateľovTajov – 661 obyvateľovStaré Hory – 582 obyvateľovDolná Mičiná – 520 obyvateľovKordíky – 492 obyvateľovHiadeľ – 490 obyvateľovČerín – 446 obyvateľovMôlča – 435 obyvateľovDúbravica – 408 obyvateľovKynceľová – 393 obyvateľovHorné Pršany – 386 obyvateľovSebedín - Bečov – 360 obyvateľovDonovaly – 283 obyvateľovDolný Harmanec – 264 obyvateľovMoštenica – 241 obyvateľovŠpania Dolina – 234 obyvateľovBaláže – 229 obyvateľovOravce – 185 obyvateľovTurecká – 165 obyvateľovPovrazník – 142 obyvateľovPohronský Bukovec – 123 obyvateľovMotyčky – 104 obyvateľov

Veľkosť bodu podľa počtu obyvateľov. Hranice a polohy © prispievatelia OpenStreetMap (ODbL).

Všetky obce okresu

Starosta/primátor 2026
Banská Bystrica73 533−7 %MUDr. Ján Nosko 46,8 %44,5 %
Slovenská Ľupča3 261+0,8 %Mgr. Roland Lamper 62,5 %53,5 %
Badín2 152+11,6 %Mgr. Pavol Hric 81,7 %54,5 %
Brusno2 122−1,1 %Ing. Igor Švec 66 %55,8 %
Selce2 100−2,8 %Mgr. Jaroslava Lauková 50 %57 %
Poniky1 554−0,6 %Ing. Jana Ondrejková 66,1 %58 %
Hrochoť1 428−4,9 %Bc. Marian Mazúch 100 %31,6 %
Medzibrod1 372+1 %Ing. Pavol Svetlík 100 %46,9 %
Vlkanová1 273−1,8 %Andrea Klesniaková 61,4 %48,4 %
Ľubietová1 269+8,4 %Ing. Pavel Zajac 76,5 %54,1 %
Nemce1 153−2,5 %Alena Grekčová 67,3 %58,3 %
Malachov1 132+4,7 %Ing. Martin Pál 60,7 %60,6 %
Priechod1 030+12,3 %Ing. Erik Murgaš 100 %38,3 %
Podkonice903+2,3 %Ing. Michal Vráb 51,3 %68 %
Riečka868+13,6 %Milan Petrán 100 %53,8 %
Harmanec827−4,8 %Mgr. Petra Messingerová 34,5 %56,3 %
Strelníky740−5,4 %Ján Majer 100 %37,2 %
Králiky712+11,6 %Ivan Škamla 58,9 %65,3 %
Horná Mičiná698+15 %Ivan Lenár 56,1 %67,8 %
Lučatín672+3,5 %Ing. Pavel Kováč 100 %42 %
Hronsek662+0,2 %Ing. PhD. Miroslav Ostrihoň 100 %50,6 %
Tajov661+10,5 %Mgr. Janette Cimermanová 66,5 %65,3 %
Staré Hory582+5,1 %Zuzana Sitárová 30 %62,6 %
Dolná Mičiná520+32,7 %Oto Hudec 100 %47,6 %
Kordíky492+19,7 %Dušan Tuček 100 %60,3 %
Hiadeľ490−6 %Ondrej Snopko 68,2 %69 %
Čerín446−2,8 %Peter Neština 53,2 %71,7 %
Môlča435+22,9 %Mgr. Mariana Luptáková 62,3 %44,9 %
Dúbravica408+3,3 %Ľubomír Gerát 65,2 %64,8 %
Kynceľová393+4,5 %Ing. PhD. Martina Kubišová 76,1 %63,6 %
Horné Pršany386+0,8 %Ivan Dobrota 100 %55,7 %
Sebedín - Bečov360−2,4 %Ing. Ján Škamla 89,7 %52,2 %
Donovaly283+27,5 %Miroslav Daňo 62,8 %55,9 %
Dolný Harmanec264+7,3 %Bc. Matúš Vajs 71,4 %66,8 %
Moštenica241+12,1 %Katarína Chabanová 100 %39,3 %
Špania Dolina234+18,8 %Mgr. Martina Wilhelmerová 100 %55,2 %
Baláže229+6 %Mgr. Róbert Chaban 100 %48,9 %
Oravce185+1,1 %Ing. Ľubomír Pinka 100 %65,8 %
Turecká165+12,2 %Mgr. Jana Tančinová 100 %72,7 %
Povrazník142+2,9 %Ivona Patrášová 100 %57,3 %
Pohronský Bukovec123+11,8 %Igor Šagát 56 %79 %
Motyčky104−5,5 %Maroš Lacko 100 %72,6 %

Zdroje: Štatistický úrad SR – STATdata (obyvatelia k 31. 12.), výsledky komunálnych volieb 2026 (volbysr.sk). Uvádzame len meno, stranu a hlasy zvolených.

mestovčíslach.sk

Vyberte mesto

Pre každé mesto

Aktuálne

Upozornenia e-mailom · Prístupnosť · Ochrana súkromia · [email protected]